Potrebujú pomoc | Topky.sk

°C

Utorok, 26. január 2021. Meniny má Tamara, zajtra Bohuš.

Potrebujú pomoc

Ondrejkovi (2) na Slovensku nevedeli pomôcť: Vážna diagnóza! Šancu mu dala liečba v Mexiku

Ondrejko už vie sedieť bez opory

Ondrejko už vie sedieť bez opory

22.01.2018 00:01

BRATISLAVA - Jedna z najhorších vecí, ktorá sa vám v živote môže stať, je, že sa vám narodí dieťatko s vážnymi zdravotnými problémami. Keď prišiel na svet Ondrejko, nedávali mu lekári žiadnu šancu. Trpel rázštepom chrbtice aj hydrocefalom a museli ho niekoľkokrát operovať. Chlapček a jeho rodičia sa však dokázali popasovať aj s takýmito ťažkými ranami ... viac »

Jakubovi lekári predpovedali smrť, stal sa však zázrak: Rodičia teraz prosia o pomoc!

Jakubovi lekári predpovedali smrť,
Foto

20.09.2015 11:57

BRATISLAVA - Jakub mal v škole úraz – padol na schodoch a ostal v kóme, rodine sa zrútil svet. Majú aj ďalšie malé deti, peňazí na Jakubkove liečby im neostáva veľa. Veľmi mu pomáha hyperbarická komora, vďaka ktorej opäť chodí. viac »


Po zázraku prišlo trápenie: Michaela (32) si prešla tŕňovou cestou, trpí aj jej dcérka

Po zázraku prišlo trápenie:
Foto

13.09.2015 08:45

DUBOVÁ - Keď dnes už 32-ročná Michaela otehotnela, lekár jej po niekoľkých týždňoch oznámil zdrvujúcu správu. Potom sa však stal neočakávaný zázrak a všetko bolo inak. Nebyť ľahostajnosti blízkych, na ktorú doplatila, možno by bola najšťastnejšou matkou na svete. viac »


FOTO Rodičom ťažko chorej dcéry prišla zdrvujúca správa: Myslela som si, že zošaliem

FOTO Rodičom ťažko chorej
Foto

24.08.2015 00:00

KLENOVEC – Niekto sníva o kúpe nového auta, iný sa nemá ani kde poriadne okúpať. Taká je realita rodičov z Klenovca, ktorí sa starajú o svoju ťažko chorú dcéru so sklerózou multiplex. viac »


FOTO Cestovanie v MHD je pre nás nočná mora: Za všetko môže vážna diagnóza Alexa (6)

FOTO Cestovanie v MHD
Foto

13.08.2015 00:00

ŽILINA - Keď mama s Alexom cestuje v MHD, chlapček ťahá spolucestujúcich za vlasy, je hlučný a vykrikuje. Netušia, čo je pravou príčinou jeho správania a preto mu často nadávajú za to, aký je nevychovaný. Dokonca by ho neváhali aj vyfackať. viac »


FOTO Paťko (2) začal byť odrazu často chorý: Po genetickom vyšetrení prišla ťažká správa

FOTO Paťko (2) začal
Foto

11.08.2015 00:00

PADAROVCE - Paťko je usmievavý chlapček, ktorý sa narodil ako zdravý, čomu najprv bez podozrenia verili lekári aj celá rodina. O pár mesiacov však prišla rana, ktorú nikto nečakal a ktorá všetkých totálne zlomila. viac »


Statočná Slovenka so štyrmi deťmi: Pri pohľade na dcéru Sandru (18) mi puká srdce

Statočná Slovenka so štyrmi

05.08.2015 00:00

NOVÉ ZÁMKY – Hovorí sa , že rozum ponúka veľa racionálnych odpovedí, ale pravda je ukrytá jedine v srdci. A to je prípad 18-ročnej Sandry, ktorá namiesto prvých lások a toho, komu svoje srdce dá, musí riešiť doslova otázky na hrane života. viac »


FOTO Alžbetka (6) rodičom dokazuje, aké dôležité je zdravie: Porazila kruté slová lekárov

FOTO Alžbetka (6) rodičom
FotoVideo

31.07.2015 00:00

BRATISLAVA - Napriek veľkým problémom hovoria rodičia o svojej dcérke ako o obrovskom dare, pretože sa pri nej veľa naučili. Lekári už od začiatku vraveli, že rodičov čaká beh na dlhé trate, ale vtedy ešte netušili, čo tým myslia. S odstupom času pochopili. viac »


FOTO Starým rodičom pri pohľade na vnučku puká srdce: Zo dňa na deň sme boli svedkami hororu!

FOTO Starým rodičom pri
Foto

30.07.2015 00:00

NIMNICA - Emka sa rodičom narodila ako celkom zdravé a krásne dieťatko, kým sa jej životná cesta nezačala uberať úplne iným smerom. Jej zdravotný stav sa jedného dňa nepochopiteľne a prudko zhoršil a podozrenie starých rodičov padlo na najbližších. viac »


FOTO Alex (7) sa narodil ako zdravé dieťa, po pár mesiacoch prišla zdrvujúca správa!

FOTO Alex (7) sa
Foto

16.07.2015 00:00

HVOZDNICA – Keby videli svojho syna stáť na vlastných nohách, boli by radosťou bez seba. Bohužiaľ, od splnenia sna ich delí ešte mnoho prekážok a rodičia sa obávajú, či z chlapca jedného dňa vyrastie samostatný mladý muž. Navyše, nedávno Alexandrovi lekári potvrdili ďalšiu diagnózu. viac »


Mama troch detí dostala do vienka ťažký osud: Keď mi to povedali, chcela som ísť na potrat!

Mama troch detí dostala
Foto

09.07.2015 00:00

PRIEVIDZA – Postarať sa o tri deti nie je v dnešnej dobe vôbec ľahké a o tom, koľko bolesti, strachu, ale aj peňazí stojí život s chorými deťmi rodičov, nemá bežný človek predstavu. Ešte horšie však je, keď ženu s takýmito malými deťmi opustí jej manžel. viac »


FOTO Martinko na vozíčku sníva o veľkých veciach: Domov priniesol ukážkový darček!

FOTO Martinko na vozíčku
Foto

06.07.2015 00:00

VEĽKÉ ZÁLUŽIE – Usmievavý Martinko, o ktorom sme na Topkách písali už viackrát, stále neúnavne bojuje napriek svojej vážnej diagnóze. Prázdniny odštartoval ako jeden z najlepších žiakov. Jeho rodičia sa však boja, že môžu byť posledné. viac »


Dezider (†15) chcel zachrániť kamarátku, sám sa utopil: Zúfalá mama prosí o pomoc

Dezider (†15) chcel zachrániť

24.06.2015 15:00

DUNAJSKÁ STREDA - Začiatkom júna tragicky zahynul len 15-ročný Dezider. Pri záchrane svojej kamarátky, ktorá sa topila, prišiel sám o život. Nešťastie sa stalo na Košariskách pri Dunajskej Lužnej. Chlapec pochádzal z chudobnej rodiny, jeho mama je z tragédia zdrvená, navyše nemá z čoho milovanému synovi zaplatiť pohreb. viac »


Krásna Ivanka podstúpila náročnú operáciu: Z najhoršieho ju dostala aj vaša podpora

Mladá a krásna Ivanka

24.06.2015 14:00

BRATISLAVA - Mladá a krásna Ivanka Danišová má rovnaké sny i túžby ako väčšina žien v jej veku. Žiť plnohodnotný život jej však bráni odstrašujúca diagnóza z detstva - Goldenharov syndróm. Vďaka vašej podpore a pomoci sa odvážnej bojovníčke podarilo úspešne absolvovať náročnú operáciu v Spojených štátoch. viac »


Jedno prekvapenie za druhým: Po ohromnom šťastí čaká Alžbetku (6) ťažká skúška, času je málo!

Jedno prekvapenie za druhým:
Foto

20.06.2015 00:00

BRATISLAVA - O Alžbetke, ktorá má od narodenia ochrnutú pravú rúčku, sme na Topkách písali už viackrát. Teraz nám do reakcie opäť napísala jej mama, aby poďakovala za veľkú podporu. Vďaka pomoci ľudí sa podarilo niečo úžasné! viac »


Záhadná choroba anjelskeho Dominika (2) na FOTO: O príčine problémov lekári dlho netušili!

Záhadná choroba anjelskeho Dominika
Foto

05.06.2015 00:00

ĎURKOVCE – Keď sa rodičia dnes už dva a polročného Dominika dočkali druhého dieťatka, verili, že bude zdravé. Osud ich však sklamal aj tentoraz. Od štvrtého mesiaca začal drobec z ničoho nič každý deň vracať a mať ťažkosti s pohybom. Kým lekári zistili, čo je vo veci, rodičia prežívali krušné chvíle. viac »


Do nemocnice odišiel Juraj na FOTO ešte po vlastných: Domov ho priviezli bez duše!

Do nemocnice odišiel Juraj
Foto

27.05.2015 13:15

ŽELIEZOVCE – Vysokoškolák Juraj pociťoval pred štyrmi rokmi intenzívne bolesti na hrudi. Mal horúčku a lekári pri diagnóze ani na chvíľu nezaváhali. Keď ho prijali v nemocnici, bol ešte pri vedomí. Odvtedy sa jeho stav zmenil na nepoznanie. viac »


Tobiasko (3) hľadá strechu nad hlavou: Napriek zázraku trpí chlapček hrozivými diagnózami!

Tobiasko (3) hľadá strechu
Foto

25.05.2015 00:00

BRATISLAVA – Tobiasko oslávi posledný augustový deň tri rôčky. Naposledy sme o ňom na Topkách písali pred rokom, keď sa mu mnohí z vás rozhodli pomôcť a usilovne zbierali plastové vrchnáčiky. Prednedávnom sa už chlapček vrátil z tretieho liečebnému pobytu. Prečítajte si, čo sa za ten dlhý rok udialo v živote Tobiaska a jeho mamy. viac »


FOTO Saška sa po dlhom čase opäť postavila na nohy: Ak chcem vyhrať, nesmiem sa teraz vzdať!

FOTO Saška sa po
Foto

20.05.2015 00:00

NITRA – Naposledy sme o Saške Mesárošovej písali vo februári. Vtedy jej lekári dávali nádej, že bude znova chodiť a ona sa jej zo všetkých síl drží. Do redakcie nám napísala, ako prebiehal jej druhý rehabilitačný pobyt a čo sa v jej živote zmenilo. viac »


Dušan Gaži (55) má veľké srdce: Každý rok beží naprieč celým Slovenskom kvôli jedinej veci!

Dušan Gaži (55) má
FotoVideo

18.05.2015 00:01

KOŠICE – Tento rok to bude už jeho šiesty beh z Bratislavy do Košíc. Dušan Gaži bude bežať asi 400-kilometrovú vzdialenosť cez celé Slovensko, aby pomohol zohnať financie pre rodiny s onkologickými a telesne postihnutými deťmi. Ako sa nám však zdôveril v osobnom rozhovore, zohnať peniaze na charitu je aj od veľkých firiem ťažké. viac »


FOTO Ťažko chorý Martinko dostal od rodičov novú nádej: Detská radosť je najkrajší liek!

FOTO Ťažko chorý Martinko
Foto

07.05.2015 00:00

VEĽKÉ ZÁLUŽIE – O Martinkovi Kupcovi, ktorý trpí vzácnym nevyliečiteľným Louis-Barrovej syndrómom, sme už písali veľakrát. Teraz sa chlapček s podlomeným zdravím dočkal veľkej životnej udalosti a rodičia mu pri tejto príležitosti pripravili špeciálne prekvapenie. viac »


Najčítanejšie články