Potrebujú pomoc | Topky.sk

°C

Utorok, 20. október 2020. Meniny má Vendelín, zajtra Uršula.

Potrebujú pomoc

Ondrejkovi (2) na Slovensku nevedeli pomôcť: Vážna diagnóza! Šancu mu dala liečba v Mexiku

Ondrejko už vie sedieť bez opory

Ondrejko už vie sedieť bez opory

22.01.2018 00:01

BRATISLAVA - Jedna z najhorších vecí, ktorá sa vám v živote môže stať, je, že sa vám narodí dieťatko s vážnymi zdravotnými problémami. Keď prišiel na svet Ondrejko, nedávali mu lekári žiadnu šancu. Trpel rázštepom chrbtice aj hydrocefalom a museli ho niekoľkokrát operovať. Chlapček a jeho rodičia sa však dokázali popasovať aj s takýmito ťažkými ranami ... viac »

Martinka (17) bojuje o život: Zdolala ju chrípka, zradili pľúca, no je to hrdinka!

Martinka (17) bojuje o

06.05.2015 00:01

BRATISLAVA - Martinka sa narodila a vyvíjala do necelých dvoch rokov ako zdravé dievčatko, pokúšala sa chodiť aj hovoriť, no postupne začala strácať rovnováhu. Po dlhotrvajúcich lekárskych vyšetreniach sa potvrdila diagnóza Rettov syndróm. V jej správaní nastal krutý zvrat. Má síce telo 17-ročného dievčaťa, ale podľa lekárov je psychicky na úrovni osemmesačného dieťaťa. viac »


Jediné vyšetrenie zmenilo jej život: Simonka (17) sa po operácii ocitla v úplne inom svete!

Jediné vyšetrenie zmenilo jej
Foto

30.04.2015 00:00

BRATISLAVA – Talentovaná Simonka bola kedysi zdravá ako jej rovesníčky. Domov nosila výborné známky a popritom stíhala ešte aj tancovať a spievať v súbore. Jedného dňa sa však rodina dozvedela krutú správu a Simonku museli odviezť do nemocnice. viac »


Dobrý skutok odhalil smutnú pravdu o Slovensku: Príbeh manželov, ktorý chytil za srdce ľudí!

Dobrý skutok odhalil smutnú
Foto

21.04.2015 10:38

BRATISLAVA – Sociálnou sieťou sa od piatku šíri smutný príbeh slovenského manželského páru z bratislavskej Vrakune, ktorý skončil na ulici. Manželia žijú v nepojazdnom aute na parkovisku, kde si aj varia. Ich neradostný osud dojal ľudí zo sídliska natoľko, že sa im rozhodli pomôcť. viac »


Tvár jej zmenila zákerná choroba: Ivana (28) odvážne pózovala po boku topmodelky Kocianovej!

Topmodelka Michaela Kocianová nafotila
Foto

16.04.2015 10:30

BRATISLAVA - Len nedávno sme vám predstavili Slovenku Ivanku Danišovú, ktorá musí čeliť nepriaznivému osudu. Jej tvár je postihnutá ťažkou chorobou, no napriek tomu sa neváha postaviť pred objektív fotoaparátu po boku topmodelky Michaely Kocianovej. viac »


Viktorka (5) na FOTO unikla smrti len o vlások: Za druhý dych platí ťažkými diagnózami!

Viktorka (5) na FOTO
Foto

16.04.2015 00:00

LUČENEC - Keď sa Viktorka narodila, nedýchala a lekári mali čo robiť, aby ju vrátili späť do života. Za druhú šancu však dievčatko znáša privysokú daň. viac »


Slovenka Ivana (28) má iba jedinú šancu: Vzácna choroba jej berie krásnu tvár, ale nie sny!

Slovenka Ivana (28) má
Foto

04.04.2015 00:30

BRATISLAVA – Kto vidí usmiatu Ivanu na fotkách, povedal by, že táto mladá žena má všetko. Nadpriemernú inteligenciu, veľa obdivovateľov, v rukách diplom z práva a odvážne osobné poslanie, ktoré dáva zmysel nielen jej životu. K rozumu však človek potrebuje aj srdce a to Ivanine bije už len z posledných síl. viac »


Lekári Lauru (5) zachránili o päť minút dvanásť: Ostali jej doživotné následky!

Lekári Lauru (5) zachránili
Foto

12.03.2015 00:00

BRATISLAVA – Malá Lalka, ako ju rodičia volajú, si na nedostatok aktivity nemôže sťažovať, je pre ňu totiž životne dôležitá. Po komplikovanom pôrode musí zápasiť s ochrnutím pravej rúčky, ktorá odvtedy rastie pomalšie. Teraz však dievčatko musí čeliť ďalšej nepríjemnej diagnóze. viac »


Ťažký pôrod zmenil osud rodiny: Vďaka nešťastnej náhode nosí Martinko (12) dodnes plienky!

Ťažký pôrod zmenil osud
Foto

10.03.2015 00:00

PRIEVIDZA – V druhej polovici marca oslávi Maťko už 13. narodeniny. Kým však iní chlapci v tomto veku už pokukujú po dievčatách, tohto šarvana ešte stále musí kŕmiť a obliekať jeho mama. viac »


Richard (16) na FOTO trpí vážnou chorobou, jeho uzdravenie závisí od jedinej veci!

Richard (16) na FOTO
Foto

07.03.2015 00:00

NOVÉ MESTO NAD VÁHOM - Napriek ťažkej diagnóze vyrástol z malého Riška riadny fešák. Je veselý, milý, inteligentný a pri pohľade na jeho usmiatu tvár by ste len ťažko uverili, že celé detstvo prežil na invalidnom vozíku. viac »


Na prvý pohľad to nezbadáte: Najmladšia Majka (14) je od malička iná ako jej súrodenci

Na prvý pohľad to
Foto

03.03.2015 00:00

HUMENNÉ - Majka žije iba s mamou a navštevuje špeciálnu školu v Humennom. Od malička je odlišná ako jej ďalší dvaja dospelí súrodenci a o to viac lásky a opatery by potrebovala od svojich najbližších. viac »


Dávidko (10) sa narodil ako magické dieťa, potom prišiel zlom: Mamu nikdy neuvidí!

Dávidko (10) sa narodil
Foto

27.02.2015 00:00

HUMENNÉ – Na svoj druhý pôrod spomína dvojnásobná mama so smútkom v očiach. Hoci má jej synček v rodnom liste zapísaný magický dátum, sudičky mu dali do vienka aj ťažký osud. viac »


Natálka (2) na FOTO dostala druhú šancu: Dievčatko sa narodilo so vzácnou diagnózou

Natálka (2) na FOTO
Foto

25.02.2015 00:00

BREZOVICA – Natálka sa narodila s ochrnutou ľavou rúčkou, ale jej rodičia sa nevzdávajú. Opäť sa obrátili na našu redakciu s prosbou o pomoc a my sme sa rozhodli uverejniť pokračovanie Natálkinho príbehu. viac »


Evelinka na FOTO robí pokroky, opatrne chodí, ale ešte stále nerozpráva a nosí plienky

Evelinka na FOTO robí
Foto

14.02.2015 00:00

OSTRATICE - Aj s pomocou darcov 2% z daní sa podarilo zdravotne ťažko postihnutej päťročnej Evelin Blinovej urobiť veľké pokroky a začať chodiť. Naďalej však takmer nerozpráva, stále musí používať plienky a ani jej ďalší vývoj nezodpovedá veku. viac »


Slobodná mamička dostala do vienka ťažký osud: Dcérkina diagnóza prišla ako blesk

Slobodná mamička dostala do
Foto

12.02.2015 00:00

PÚCHOV- Keď sa Karolínka narodila, na prvý pohľad bola ako iné zdravé deti a ani lekári si nevšimli nič podozrivé. Navyše, prvých a najkrajších desať mesiacov jej života sa o ňu mama svedomito starala. Nečakaná zmena ju preto veľmi zlomila. viac »


Milanko (3) na FOTO jedného dňa prestal rozprávať a chodiť: Lekári mame povedali krutú pravdu

Milanko (3) na FOTO
Foto

09.02.2015 00:00

PRIEVIDZA – Kým Milanko nedovŕšil dva roky, bol ako každé iné dieťa. Hral sa, smial a používal prvé slová. Potom však nastal zlom a on už nedokázal ani chodiť. Jeho diagnóza mame v ordinácii detského lekára podlomila kolená. viac »


Príbeh Miriam (12) vháňa slzy do očí: Jej mamička prosí o oblečenie a potraviny

Príbeh Miriam (12) vháňa
Foto

06.02.2015 00:00

HUMENNÉ - Hoci je Miriam už v puberte, mama ju stále vozí v kočíku do školy alebo nosí na rukách hore po schodoch, pretože v bytovke nemajú výťah. Život s detskou obrnou a bez otca je mimoriadne ťažký. viac »


Mladej žene na FOTO ste zmenili život: Máte nádej, že budete znova chodiť, povedal jej primár!

Mladej žene na FOTO
Foto

04.02.2015 00:00

NITRA – O Saške s detskou mozgovou obrnou ste už počuli. Lekári diagnózu nezachytili včas a keď sa jej mama dozvedela, že dcérka nebude sama chodiť, rodičia sa rozviedli a otec na svoju chorú dcérku zanevrel. Dnes, po 25 rokoch, je z nej mladá žena, ktorá si želá len jedno – byť nezávislá. viac »


Martinkove narodeniny sa blížia: Pribudli mu šedivé vlásky, ale rodičia hovoria o zázraku

Martinkove narodeniny sa blížia:
Foto

30.01.2015 00:00

VEĽKÉ ZÁLUŽIE – Rodičia si svojho syna doslova vymodlili. Už deväť rokov bojujú o to, aby ich ťažko chorý Martinko nestrácal nádej a radosť zo života. Lekári, ktorí mu odhadovali maximálne päť rokov života, len začudovane krútia hlavou a usmievajú sa. viac »


Postihnutie sa nevyhýba ani deťom zdravých matiek: Miško sa narodil ako autista

Postihnutie sa nevyhýba ani
Foto

27.01.2015 00:00

SOBRANCE – Katka odjakživa túžila po dieťatku. Nikdy si však nemyslela, že by sa jej, mladej zdravej žene, mohlo narodiť bábätko s postihnutím. Jej druhý synček Miško sa, žiaľ, narodil ako autista. viac »


Komplikovaný pôrod sa vypýtal svoju daň: Alžbetke (6) ochrnula pravá rúčka

Komplikovaný pôrod sa vypýtal
Foto

14.01.2015 00:00

BRATISLAVA - Alžbetka je pre svojich rodičov slniečkom. Dievčatko je šikovné, hravé a má rado zvieratká. Jej detstvo je však poznačené hendikepom, vďaka ktorému jej lekári nedávali veľkú šancu na plnohodnotné detstvo. Dievčatko ich však prekvapilo. viac »


Najčítanejšie články