Potrebujú pomoc | Topky.sk

°C

Sobota, 24. október 2020. Meniny má Kvetoslava, zajtra Aurel.

Potrebujú pomoc

Ondrejkovi (2) na Slovensku nevedeli pomôcť: Vážna diagnóza! Šancu mu dala liečba v Mexiku

Ondrejko už vie sedieť bez opory

Ondrejko už vie sedieť bez opory

22.01.2018 00:01

BRATISLAVA - Jedna z najhorších vecí, ktorá sa vám v živote môže stať, je, že sa vám narodí dieťatko s vážnymi zdravotnými problémami. Keď prišiel na svet Ondrejko, nedávali mu lekári žiadnu šancu. Trpel rázštepom chrbtice aj hydrocefalom a museli ho niekoľkokrát operovať. Chlapček a jeho rodičia sa však dokázali popasovať aj s takýmito ťažkými ranami ... viac »

Samko (4) bojuje už od narodenia: Nádej je obrovská, rodičia neprestávajú veriť!

Samko (4) bojuje už

17.07.2014 23:59

PREŠOV - O to, čo iným nadelili do vienka, musí Samko z malej obce na severovýchode Slovenska už od prvého dňa na svete bojovať. Hoci má len štyri roky, prekonal už niekoľko operácií. Ani jedna z nich však k zlepšeniu jeho zdravotného stavu výrazne neprispela. Obrovská nádej usmievavému chlapcovi a jeho rodičom svitla až po vyšetrení v rehabilitačnom ... viac »


Smrteľne chorému Martinkovi ste splnili sen: V krajine zázrakov zabudol na bolesť!

Smrteľne chorému Martinkovi ste

02.07.2014 00:01

VEĽKÉ ZÁLUŽIE - Pred necelým rokov sme v spolupráci s rodičmi smrteľne chorého Martinka z Veľkého Zálužia rozbehli Legovú zbierku, do ktorej sa zapojili desiatky čitateľov z tých najrôznejších kútov sveta a 8-ročnému vyskladali rozprávkový sen. Vtedy rodine Kupcovcov ani len na um nezišlo, že o pár mesiacov sa spolu s ich ťažko chorým synčekom pozrú ... viac »


Alžbetkin ťažký vstup do života: Šok, sklamanie a strach o budúcnosť!

Alžbetkin ťažký vstup do
Foto

17.06.2014 23:59

BRATISLAVA - Ak ste vernými čitateľmi našej sekcie "Potrebujú pomoc", toto usmievavé dievčatko už určite veľmi dobre poznáte. Volá sa Alžbetka a aj vďaka vám sa jej podarilo absolvovať už nejedno liečenie. Rodičom robí svojimi pokrokmi obrovskú radosť a aj teraz je len krôčik od jednej z veľmi prospešných rehabilitácií, ktorá si však vyžaduje ďalšie nemalé výdavky. viac »


Kristiánkovi dávali minimálnu šancu na život: Práve sa dívate na malý zázrak!

Kristiánkovi dávali minimálnu šancu

10.06.2014 23:59

BRATISLAVA - Krásny, usmievavý chlapček so šibalskou iskrou v očiach. Človeku sa ani nechce veriť, že pred necelými štyrmi rokmi visel jeho život doslova na vlásku. Komplikácie nastali už pri pôrode, kedy ho museli oživovať. Po dvoch týždňoch Kristiánkovi zlyhali takmer všetky orgány a doktori mu dávali len minimálnu šancu na prežitie. Jeho malé telíčko ... viac »


Talent im nechýba, chýba im niečo iné

Úsmev ako dar

06.06.2014 13:00

Najmilší koncert roka Spoločnosti Úsmev ako dar je prehliadkou umeleckých talentov detí z detských domovov a náhradných rodín. Už po 24. krát vystúpili deti na profesionálne javisko, aby tu prostredníctvom rôznych umeleckých žánrov vyjadrili, čo cítia, čo ich zaujíma a čo prežívajú. Talent im rozhodne nechýba. Chýba im čosi iné – rodina. viac »


Riškov (15) osud ešte stále nie je spečatený: Verí, že sa raz z vozíčka postaví!

Riškov (15) osud ešte
Foto

28.04.2014 23:59

BRATISLAVA - Ani po 15 rokoch driny neprestali dúfať. Riško od narodenia trpí detskou mozgovou obrnou a ostal pripútaný na invalidný vozíček. Napriek útrapám a obmedzeniam, ktorými si musel za tie dlhé roky prejsť, však z neho vyrástol veselý a inteligentný chlapec, ktorý nikdy nestráca nádej a verí, že sa raz konečne postaví na vlastné nohy. Rehabilitácie, ... viac »


Každodenný boj súrodencov Jožka (16), Emky (9) a Miška (7): Stačí málo a bude sa im žiť lepšie!

Každodenný boj súrodencov Jožka
Foto

28.04.2014 00:01

BRATISLAVA - Akoby nestačilo, že ťažký osud stíha ju samotnú, doľahol aj na jej tri deti. Reč je o mamičke Miške, jej dcérke Emke a synoch Miškovi a Jožkovi. Súrodenci trpia astmou a najstarší Miško aj ďalšími vážnymi diagnózami. Liečba všetkých troch detí je veľmi náročná a hoci Miška robí všetko, čo môže, utiahnuť rodinu z opatrovateľského príspevku ... viac »


Silný príbeh matky Želmíry: Z nádoru sa vykľulo zdravé dieťa, tým to však neskončilo!

Silný príbeh matky Želmíry:
Foto

26.04.2014 08:25

BRATISLAVA - Ak si myslíte, že váš život je ťažký a nemáte takmer žiaden dôvod na úsmev, vedzte, že na svete existujú ľudia s oveľa ťažšími osudmi, ktorí sa aj po množstve krutých rán dokážu postaviť späť na nohy a žiť pre tých, ktorí ich potrebujú. Ak by sme si mali od niekoho brať príklad, sú to určite oni. Jedným z nich je aj pani Želmíra, ktorej ... viac »


Ťažký osud autistu Miška (3): Život mu hádže pod nohy jedno poleno za druhým

Ťažký osud autistu Miška
Foto

21.04.2014 00:01

SOBRANCE - S modrookým Miškom zo Sobraniec sa život vôbec nemaznal. Keď sa pred troma rokmi narodil, zdalo sa byť všetko ideálne. Nič nenasvedčovalo tomu, že by mal byť iný, ako jeho rovesníci. Po prvej návšteve neurológie však lekári prišli na to, že trpí hyperkinetickou poruchou s autistickými prejavmi. Jeho mamičke, ktorá Miška s bračekom Janíkom ... viac »


SKCH: Na pomoc ugandským sirotám Slováci prispeli sumou viac ako 35-tisíc eur

SKCH: Na pomoc ugandským

17.04.2014 08:00

Výnos zbierky Charita použije na prevádzku Centra Nepoškvrneného Srdca Panny Márie v Ugande, do ktorého minulý rok prijala prvé deti s HIV. viac »


Smrteľne chorý Martinko (8) slabne: V jeho srdiečku však stále bije obrovská nádej!

Smrteľne chorý Martinko (8)
Foto

15.04.2014 23:59

VEĽKÉ ZÁLUŽIE - Osemročného Martinka z Veľkého Zálužia už zrejme všetci dobre poznáte. Modrooký šibal má talent vryť sa do pamäte každého svojím krásnym úsmevom a najmä silou, ktorú v jeho malom detskom srdiečku ukrýva. Prognózy však idú proti nemu a hovoria jednoznačne - Martinko už nemá veľa času. Napriek tomu nedávno oslávil 8. narodeniny a zo všetkých ... viac »


Priamo z ulice

Priamo z ulice

14.04.2014 11:33

Je ľahké si predstaviť život detí na ulici. Túlajú sa, hľadajú si niečo pod zub, v noci sa uchýlia do nejakého aspoň trochu chráneného kúta, niečo ukradnú... Takéto predstavy som v sebe nosil pred tým, ako som prišiel do Luandy, hlavného mesta Angoly. Až tu som mal možnosť zažiť s tímom dobrovoľníkov realitu života detí na ulici. viac »


Paťkovo (7) trápenie nemá konca kraja: Keď sa zdá, že už vyhral, príde ďalšia rana!

Paťkovo (7) trápenie nemá
Foto

08.04.2014 23:00

BREZNO - Usmievavý 7-ročný Paťko z Brezna je mentálne postihnutý. Narodil sa, ako na prvý pohľad zdravé dieťatko, no v troch mesiacoch si jeho mamička všimla, že niečo nie je v poriadku. Nasledovali vyšetrenia a stanovenie krutej diagnózy. Malý bojovník odvtedy prišiel o dve tretiny hrubého čreva a hrozí, že stratí aj tú zvyšnú časť. Mama Katarína by ... viac »


Tisíc športovcov z 12tich krajín na saleziánskych hrách PGSI 2014 v Bratislave!

Unikát na Slovensku. Tisíc

03.04.2014 09:00

Bojujeme o dušu, na ihrisku aj v živote! To je motto XXV. Medzinárodných saleziánskych športových hier PGSI 2014 (z talianskeho názvu “Polisportive Giovanili Salesiane Internazionale“), ktoré sa budú konať 30.4. – 5.5.2014 v Bratislave (Športový areál Pasienky Bratislava) za účasti približne 1 100 mladých z 12tich krajín. viac »


Viktorka (8) sníva o tom, čo iní považujú za samozejmosť: Osud jej však nepraje

Viktorka (8) sníva o
Foto

01.04.2014 23:59

BRATISLAVA - Viktorka má len 8 rokov a už teraz má plné ruky práce s tým, aby dobehla svojich rovesníkov. Neposlúcha ju totiž ľavá rúčka ani nožičky a cvičenia, rehabilitácie či masáže sa stali jej denným rituálom. Absolvuje ich však s radosťou, pretože verí, že už čoskoro sa bude môcť s kamarátkami naháňať po vlastných. K tomu jej môže dopomôcť aj ... viac »


Miško (2) najťažší boj zvádzal už v brušku: Teraz sa musí snažiť dvojnásobne viac!

Miško (2) najťažší boj
Foto

19.03.2014 23:59

BRATISLAVA - Miškov životný boj sa začal už v mamičkinom brušku, kde zvádzal súboj s nebezpečnou infekciou. Tá mu napadla mozog aj nervovú sústavu a narodil sa s veľmi silnou žltačkou. Všetky tieto strasti zanechali na Miškovom zdraví veľké rany. Na ľavé uško úplne ohluchol a pravé ho tiež neposlúcha tak ako má. Miško je hypotonik a všetko mu trvá raz ... viac »


Pomôžte nám vybudovať izby, ktoré zachraňujú detské životy

Pomôžte nám vybudovať izby,

18.03.2014 09:00

Nadáciu KVAPKA NÁDEJE na Slovensku založila pani Vendula Svobodová pred štyrmi rokmi s cieľom podporovať liečebné, školské, kultúrne a sociálne potreby detí postihnutých nádorovými ochoreniami. viac »


Evelinkin život je jeden veľký boj: Dajte jej nádej na prvé kroky a slová!

Evelinkin život je jeden

06.03.2014 23:00

PARTIZÁNSKE - Evelinke z dedinky neďaleko Partizánskeho život už od narodenia hádže ťažké polená pod nohy. Po tom, čo jej diagnostikovali vážne ochorenia, ju opustil otecko a na boj ostala sama s mamičkou. Tá sa jej snaží vynahrádzať lásku i všetku starostlivosť, ktorej rozkošné dievčatko potrebuje naozaj veľa. Ani jej sily však nie sú nevyčerpateľné ... viac »


Slováci vďaka Pôstnej krabičke pomáhajú v Ugande deťom s HIV

Slováci vďaka Pôstnej krabičke

05.03.2014 13:00

Slovenská katolícka charita v Ugande prevádzkuje centrum pre deti s HIV, ktoré stratili rodičov, škôlku pre deti z okolia a pomáha pri vzdelávaní detí na základných školách. Charita v Ugande pomáha vďaka kampani Pôstna krabička pre Afriku, teda len vďaka darcom zo Slovenska. viac »


„Vyrastali na ulici, no teraz…“

„Vyrastali na ulici, no

04.03.2014 09:00

Je na vás, ako budú pokračovať príbehy detí ulice v Angole. Prispejte na zbierku Tehlička, podporte centrum Kala-Kala a zachráňte deti ulice. viac »


Najčítanejšie články