Potrebujú pomoc | Topky.sk - Bleskovky

°C

Streda, 8. apríl 2020. Meniny má Albert, zajtra Milena.

Potrebujú pomoc

Ondrejkovi (2) na Slovensku nevedeli pomôcť: Vážna diagnóza! Šancu mu dala liečba v Mexiku

Ondrejko už vie sedieť bez opory

Ondrejko už vie sedieť bez opory

22.01.2018 00:01

BRATISLAVA - Jedna z najhorších vecí, ktorá sa vám v živote môže stať, je, že sa vám narodí dieťatko s vážnymi zdravotnými problémami. Keď prišiel na svet Ondrejko, nedávali mu lekári žiadnu šancu. Trpel rázštepom chrbtice aj hydrocefalom a museli ho niekoľkokrát operovať. Chlapček a jeho rodičia sa však dokázali popasovať aj s takýmito ťažkými ranami ... viac »

Vladkov (4) život bez krôčikov: Všetko sa dá prekonať, len treba tvrdo bojovať!

Vladkov (4) život bez
Foto

27.02.2014 23:59

BRATISLAVA - Chce sa postaviť na vlastné nôžky! To je jediná a najväčšia túžba malého Vladka, ktorý sa pred štyrmi rokmi narodil s vážnou diagnózou. Ochabnuté svaly a ťažká slabozrakosť mú komplikujú každodenné aktivity, ktoré zdravé detičky okolo neho zvládajú so samozrejmosťou. On sa však nevzdáva a verí, že rovesníkov raz dobehne, a to po vlastných ... viac »


Osud sa s Peťkou nepekne zahral: Namiesto radosti prišiel kolotoč rehabilitácií

Osud sa s Peťkou
Foto

26.02.2014 23:59

BRATISLAVA - Na prvý pohľad by sa možno zdalo, že Peťka je úplne zdravé dievčatko, ktorého stav sa nijak nevymyká normálu. Jej úsmev a odhodlanie bojovať totiž dokáže zatieniť aj ťažkú diagnózu - rázštep chrbtice. V skutočnosti sa však jej svet netočí len okolo bežných detských "starostí", ale hlavne okolo neustálych rehabilitácií, cvičení a pokusoch ... viac »


Nepočujúci podnikatelia ukazujú, že aj s hendikepom sa dajú plniť sny

Súčasťou grantového programu sú

25.02.2014 14:30

Na Slovensku tvoria ľudia so sluchovým postihnutím asi 1% obyvateľstva. Napriek tomu majú mnohí z nich veľmi obmedzený prístup k informáciám, vzdelávaniu a tým aj k vysnívanej práci. viac »


Laurinkin (4) životný boj cez slzy: Dostáva jednu ranu za druhou, no nevzdáva sa

Laurinkin (4) životný boj
Foto

19.02.2014 23:59

BRATISLAVA - Laurinka, o ktorej neľahkom osude sme písali už v minulosti, má okrem ďalšieho rôčika za sebou aj množstvo nových zážitkov a životných výziev. K neposlušnej ručičke jej nedávno pribudla aj astma, ktorá len navýšila už aj tak dosť vysoké finančné potreby jej rodičov. Aj po tejto rane však ostáva s hlavou vztýčenou a hrdo pokračuje v boji ... viac »


Miško sa narodil ako zdravý chlapček: Po pol roku však prišiel totálny zlom

Miško sa narodil ako
Foto

16.02.2014 23:59

VEĽKÁ LOMNICA - Miško ako 4 a pol mesačný upadol do bezvedomia a na chvíľku bol bez kyslíka, čo mu poškodilo mozog. Jeho rodičom sa vtedy život obrátil o 180 stupňov - zo zdravého chlapčeka mali doma zrazu dieťatko s vážnou diagnózou. Pomôžte modrookému šibalovi v ceste za vytúženým snom a splňte mu jeho jediný a najväčší sen. viac »


Zázrak menom Tobias: Ukážkový príbeh malého bojovníka s veľkým odhodlaním!

Zázrak menom Tobias: Ukážkový
FotoVideo

13.02.2014 00:01

BRATISLAVA - "Postihnuté dieťatko je pre rodičov veľký darom," hovorí mamička ročného Tobiaska z Novej Dedinky, ktorý už od narodenia zvádza ťažký boj s celým radom vážnych diagnóz. Odhodlanie a obrovská energia, ktorá doslova srší z jeho krásnych modrých očičiek, celú rodinu drží nad vodou a vo viere, že aj ich malý bojovník bude môcť raz viesť kvalitnejší ... viac »


Alžbetkin boj o zdravú rúčku: Pomôžte jej začleniť sa medzi rovesníkov

Alžbetkin boj o zdravú
Foto

04.02.2014 23:59

BRATISLAVA - O osude 4-ročnej Alžbetky, ktorá sa narodila s ochrnutou rúčkou, sme vás informovali už pred niekoľkými mesiacmi. Hnedooká slečna odvtedy aj vďaka vašej pomoci absolvovala niekoľko rehabilitácií a krôčik po krôčiku sa posúva vpred k splneniu jej životného sna. Keďže sa blíži obdobie podávania daňových priznaní a s tým aj možnosť darovania ... viac »


Bola raz jedna zásterka (alebo „Povedz mi čo ješ a ja ti pridám“)

Bola raz jedna zásterka

30.01.2014 09:00

Blíži sa Valentín a s najväčšou pravdepodobnosťou sa slovo láska bude skloňovať trošku intenzívnejšie. Pripomenú nám ju aj výklady obchodov, no najmä – dúfajme - naši blízki. viac »


Paľkovi (3) dávali lekári len pár dní života: On im dokázal, že sa hrubo zmýlili!

Paľkovi (3) dávali lekári
Foto

27.01.2014 00:01

ČIERNY BALOG - Odpísali ho! Ťažko chorý Paľko z Čierneho Balogu je živým dôkazom toho, že aj lekári sa utnú. Keď zistili, že trpí ochorením zvaným hydrocefalus, dávali mu len pár dní života, jednoducho ho odpísali. Chlapček však zabojoval a už tretí rok sa teší zo života. Podobne kruto sa osud zahral aj s 3-ročnou Laurikou, ktorá tak, ako Paľko, bude ... viac »


Osudom ťažko skúšaní bratia: Dvojičky Alex a Erik chcú behať ako ostatné deti!

Osudom ťažko skúšaní bratia:

15.01.2014 00:01

BRATISLAVA - Chcú tak veľa? Jednovaječné dvojičky Alex a Erik túžia len po jednom - aby sa mohli začleniť medzi svojich rovesníkov a bez obmedzení si užívať života. Cestu za vytúženým snom im však komplikuje diagnóza detská mozgová obrna, s ktorou sa pasujú už od mala. Chlapci odvtedy bok po boku bojujú za lepšie zajtrajšky, no bez cudzej pomoci to ide len veľmi ťažko. viac »


Pomoc Katke (13) priniesla prvé plody: Na svet sa už nedíva len z postele!

Pomoc Katke (13) priniesla

08.01.2014 23:59

BRATISLAVA - Hoci najavo to dať nedokáže, v hĺbke srdca sa nesmierne teší. Odo dňa, kedy sme vám priblížili neľahký osud Katky (13) z Čierneho Balogu, prešiel už takmer rok a jej život sa odvtedy radikálne zmenil. Aj vďaka pomoci našich čitateľov sa jej mamičke podarilo vyzbierať dostatok financií na polohovateľnú stoličku a okaté dievčatko sa tak môže ... viac »


Potešte choré deti v nemocnici – budú mať krajšie Vianoce

Potešte choré deti v

18.12.2013 14:00

S blížiacimi sa Vianocami si ľudia oveľa viac uvedomujú dôležitosť rodiny, zdravia a najmä spoločnosť najbližších, ktorú mnohí počas hektiky roka postrádajú. Deti v nemocniciach o to viac. Niektoré z nich musia dokonca stráviť aj najkrajšie sviatky roka v nemocnici. viac »


Obdarovať sa dá aj bez darčekov!

Úsmev ako dar

13.12.2013 15:30

Vo štvrtok 12.12. 2013 sa v bratislavskej Incheba Expo Aréne konal už 31. ročník Vianočného benefičného koncertu Úsmev ako dar. Viac ako 1000 detí z detských domovov, náhradných a ohrozených rodín si na ňom „rozbalilo“ svoj prvý vianočný darček – pocit porozumenia a spolupatričnosti. viac »


Ten najväčší z darov - úsmev

Ten najväčší z darov

12.12.2013 09:00

Vianočný benefičný koncert spoločnosti Úsmev ako dar pre deti z náhradnej starostlivosti je najstarším benefičným koncertom v strenej Európe. Už po 31. krát sa deti z detských domovov, náhradných a ohrozených rodín stretnú na podujatí, ktoré im každoročne prináša radosť a pozornosť nás všetkých. viac »


Ťažký údel 15-mesačnej Natálky: Bojuje o život bez obmedzení, no čas hrá proti

Ťažký údel 15-mesačnej Natálky:
Foto

28.11.2013 23:59

TVRDOŠÍN - Malá Natálka z Brezovice len nedávno oslávila jeden rôčik, no už má za sebou mesiace a mesiace driny. Po pôrode jej ochrnula ľavá rúčka a teraz musí zapojiť všetky sily, aby ju mohla znova "naštartovať". Vyžaduje si to však hodiny cvičení a rehabilitácií, ktoré z rodičov nevysávajú len energiu, ale najmä peniaze. Potrebujú preto pomoc dobrých ľudí. viac »


Spojila nás pieseň

Spojila nás pieseň

28.11.2013 09:00

unikátny koncert nevidiacich umelcov Maroša Banga a Radka Žaluda viac »


Koncert za zdravý rozum v Bruseli

Koncert za zdravý rozum

27.11.2013 13:00

Koncert za zdravý rozum v Bruseli je neoddeliteľnou súčasťou väčšieho projektu, ktorý v roku 2013 organizuje OZ nevidiacich Ambrelo z Bratislavy a cieľom ktorého je priblížiť širokej verejnosti život a prácu handicapovaných umelcov z krajín V4 a dokázať, že handicap nie je bariérou v sebarealizácii zrakovo postihnutých ľudí. viac »


Strastiplná cesta za lepším životom: Alex (5) musí bojovať o prvé krôčiky!

Strastiplná cesta za lepším
Foto

21.11.2013 23:59

BRATISLAVA - Bez cudzej pomoci to nezvládne. Alex (5) sa narodil s diagnózou detská mozgová obrna, ktorá mu "bráni" postaviť sa vlastnými silami na nožičky. Pravidelným cvičením a rehabilitáciami sa ale dostáva stále bližšie k cieľu a jeho mamička verí, že výsledky sa dostavia už čoskoro. Potrebuje však aj pomoc dobrých ľudí, ktorí mu boj o vysnívané ... viac »


Najčítanejšie články