Smrteľne chorému Martinkovi ste splnili sen: V krajine zázrakov zabudol na bolesť! | Topky.sk

Streda, 23. október 2019. Meniny má Alojzia, zajtra Kvetoslava.

Smrteľne chorému Martinkovi ste splnili sen: V krajine zázrakov zabudol na bolesť!

Martinko aj vďaka vám na chvíľu opäť zabudol na bolesť
Martinko aj vďaka vám na chvíľu opäť zabudol na bolesť
Zdroj: archív Š. K.
02.07.2014 00:01

VEĽKÉ ZÁLUŽIE - Pred necelým rokov sme v spolupráci s rodičmi smrteľne chorého Martinka z Veľkého Zálužia rozbehli Legovú zbierku, do ktorej sa zapojili desiatky čitateľov z tých najrôznejších kútov sveta a 8-ročnému vyskladali rozprávkový sen. Vtedy rodine Kupcovcov ani len na um nezišlo, že o pár mesiacov sa spolu s ich ťažko chorým synčekom pozrú do krajiny, kde slovko "lego" naberá úplne iný význam - do krajiny zázrakov. O pocity a fotografie z nezabudnuteľného zážitku, ktorý sa Martinkovi naskytol aj vďaka vám, sa s nami podelili jeho rodičia.


(Píšu Martinkovi rodičia)

Vďaka vám, vďaka láskavým ľuďom Martinko zabudol na bolesť, doktorky, injekcie a akoby švihnutím čarovného prútika sa ocitol vo "svojej krajine", krajine zázrakov - Legolande v nemeckom Gunzburgu. Martinko nadšením ani nedýchal, no ten najkrajší pohľad bol na jeho šťastné očká, na radosť, ktorú prežíval. 

Smrteľne chorému Martinkovi ste
Zdroj: archív Š. K.

Báli sme sa trochu cesty autom, ako ju bude zvládať, no držal sa statočne. Naučil sa dve nemecké slová - morgen a danke a tie nám neustále opakoval. Tie slová v ňom rezonovali, akoby chcel každému popriať vždy šťastné ráno, plné radosti, lásky, súcitu... akoby sa chcel novým slovíčkom poďakovať každému, kto pomohol, kto chcel pomôcť, kto drží s ním aspoň v mysli v jeho neľahkom boji. 

Smrteľne chorému Martinkovi ste
Zdroj: archív Š. K.

Chceme sa poďakovať aj my, lebo vďaka láskyplným ľuďom sa nemožné stalo skutočnosťou. Patrí vám všetkým vďaka, obdiv a uznanie!

Viac o legovej zbierke pre smrteľne chorého Martinka nájdete v článku o jej veľkom úspechu.

O Martinkovom smutnom osude sa viac dočítate v jeho poslednom príbehu.

Ak vás Martinkov príbeh oslovil a rozhodli ste sa mz pomôcť, neváhajte kontaktovať jeho rodičov na dole uvedenom čísle či adresách. Za každú pomoc vám budú zo srdca vďační.

Kontaknté údajne na Martinkovho otecka:

Štefan Kupec

Jarocká 1300

Veľké Zálužie 951 35

tel.č.: 0902 073 696

e-mail: martinkokupec@azet.sk

Ste v ťažkej životnej situácii a svojmu dieťatku nedokážete poskytnúť pomoc, akú potrebuje? Poznáte rodičov, ktorí majú podobné problémy? Pošlite nám vaše či príbehy vašich známych aj s fotografiami na potrebujupomoc@topky.sk a my ich radi s výzvou o pomoc zverejníme.


Galéria

Nástroje k článkuZDROJ: topky
FOTO: Š. K.

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články