BRATISLAVA – SkyEurope Airlines, stredoeurópska vedúca nízkonákladová letecká spoločnosť, prepravila v júni 2007 celkom 329 783 pasažierov, čo predstavuje v porovnaní s rovnakým mesiacom minulého roka nárast o 16.4%. SkyEurope zároveň zaznamenala ďalší nárast obsadenosti lietadiel o 3.1 percentuálnych bodov na celkových 80.8%.
Za posledných 12 mesiacov (končiac júnom 2007) prepravila spoločnosť 3 165 079 cestujúcich, čo predstavuje v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka nárast o 40.8%. Obsadenosť lietadiel za posledných 12 mesiacov sa zvýšila o 5.9 percenta a dosiahla 81.3%.
“Sme potešení výsledkami, ktoré dosahujeme. Nadchádzajúci vrchol dovolenkovej sezóny a záujem o letné destinácie určite podporí zvýšenie výkonu našich liniek. Budeme sa ďalej viac zameriavať na linky s obchodným potenciálom zavádzaním aspoň dvoch letov denne do a z kľúčových destinácií, “ povedal Karim Makhlouf, obchodný riaditeľ SkyEurope Airlines.
SkyEurope zaznamenala v máji 2007 niekoľko míľnikov:
“Sme potešení výsledkami, ktoré dosahujeme. Nadchádzajúci vrchol dovolenkovej sezóny a záujem o letné destinácie určite podporí zvýšenie výkonu našich liniek. Budeme sa ďalej viac zameriavať na linky s obchodným potenciálom zavádzaním aspoň dvoch letov denne do a z kľúčových destinácií, “ povedal Karim Makhlouf, obchodný riaditeľ SkyEurope Airlines.
SkyEurope zaznamenala v máji 2007 niekoľko míľnikov:
Ochlaďte sa so SkyEurope
SkyEurope oznámila prvú časť zimného letového poriadku. Predstavené linky z Viedne a Prahy naberajú na význame hlavne pre obchodných cestujúcich zvýšením počtu frekvencií denne do významných destinácií v Európe. Detailný letový poriadok a špeciálne ponuky pre lety na zimu 2007/08 sú k dispozícii na www.skyeurope.com.Zažite prémiové aerolínie
Prieskum na pražskom letisku ukázal, že SkyEurope je vnímaná ako “prémiová” a “zážitková” letecká spoločnosť. Výsledky viedli k zmene komunikačnej stratégie spoločnosti, ktorá teraz posilňuje imidž “viac ako low-cost” aerolínií.Odbavenie cestujúcich priamo z obývačky
SkyEurope rozšírila dostupnosť internetového dobavenia cestujúcich na všetky lety z Viedne, Bratislavy, Paríža a Prahy. SkyEurope tak umožňuje čoraz väčšiemu počtu zákazníkov vytlačiť si palubnú vstupenku priamo doma bez nutnosti čakať v dlhých radoch na letiskách.SkyEurope otvorila linky, ktoré sa stali hitmi sezóny
SkyEurope otvorila v júni niekoľko sezónnych liniek do populárnych letných destinácií. Desaťtisíce pasažierov mieria so SkyEurope do Chorvátska, južného Talianska, Grécka a na pobrežie Bulharska. Detailné informácie o linkách sú na www.skyeurope.com.SkyEurope Airlines má nového generálneho riaditeľa
Bývalý zástupca generálneho riaditeľa a prevádzkový riaditeľ spoločnosti Jason Bitter sa 1. júna stal novým generálnym riaditeľom SkyEurope Airlines, a.s. Vo funkcii tak nahradil Christiana Mandla, ktorý zostáva predsedom predstavenstva SkyEurope Holding AG. Jason povedie spoločnosť ku kompletnej premene flotily na najmladšiu v Európe už v auguste 2007 a plánuje rozvinúť novú obchodnú stratégiu, ktorá sa premietne už do zimného letového poriadoku 2007/08. Predstavenstvo SkyEurope Airlines, a.s., teraz pozostáva z týchto čllenov: Jason Bitter, generálny riaditeľ; Nick Manoudakis, finančný riaditeľ; Karim Makhlouf, obchodný riaditeľ a Klaus Niedl, riaditeľ ľudských zdrojov.Štatistika prepravy SkyEurope za jún 2007:
| Mesačne | Jún 2006 | Jún 2007 | Rozdiel |
| Cestujúci (1) | 283,388 | 329,783 | 16.4% |
| Obsadenosť (2) | 77.6% | 80.8% | +3.1pp |
| Posledných 12 mesiacov | Jún 2006 | Jún 2007 | Rozdiel |
| Cestujúci (1) | 2,247,232 | 3,165,079 | 40.8% |
| Obsadenosť (2) | 75.4% | 81.3% | +5.9pp |