Štvrtok, 6. máj 2021. Meniny má Hermína, zajtra Monika.

Astrofotograf náhodou zachytil neskutočnú nádheru: FOTO, ktoré sa podarí urobiť raz za život

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
22.02.2021 16:46

SACRAMENTO - Astrofotograf Andrew McCarthy z Kalifornie sa na sociálnej sieti pochválil záberom, ktorý urobil pri fotografovaní Slnka. Náhodne sa mu totiž podarilo zachytiť ojedinelý moment, na ktorý zvyčajne jeho kolegovia čakajú veľmi dlho.


Na sociálnej sieti sa objavila fotografia zachytávajúca jedinečný okamih lietadla, ktoré prelieta pod Slnkom sfarbeným na červeno. Na záberoch vidno aj to, ako horúci výfuk z prúdových turbín narúša vzduch a odráža sa v svetelnej žiari. 

Astrofotograf náhodou zachytil neskutočnú
Zdroj: profimedia.sk

Astrofotograf náhodou zachytil neskutočnú
Zdroj: profimedia.sk

McCarthy uviedol, že fotografovaniu povrchu Slnka sa venuje už dva roky. "Pre mňa je to veľmi zriedkavé. Je veľa fotografov, ktorí sa nachádzajú v blízkosti letísk, na podobné snímky sa pripravujú a čakajú na ne," hovorí s tým, že všetky jeho doteraz nasnímané zábery sú veľmi podobné, ale tento sa predsa len niečím líši. "Žijem ďaleko od letiska a za dva roky, čo fotografujem Slnko, je to po prvý raz, čo som zachytil niečo také," dodáva. 

Astrofotograf náhodou zachytil neskutočnú
Zdroj: profimedia.sk

Andrew neskôr zistil, že išlo o let 425 spoločnosti United Airlines zo San Francisca do New Jersey. Zverejnenú fotku uvidel aj pilot lietadla, ktorého zaujala natoľko, že požiadal autora o jej zaslanie. 


Galéria

Ilustračné foto

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/gab

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články