Nedeľa, 16. máj 2021. Meniny má Svetozár, zajtra Gizela.

Príbeh zatúlanej ovce si získal milióny priaznivcov: VIDEO Jej ostrihaná vlna vážila vyše 30 kíl!

Ovca Baarack
Ovca Baarack
Zdroj: YouTube/Reuters
01.03.2021 08:42

MELBOURNE - Zdivočenú ovcu, ktorá sa túlala austrálskym bušom, po odchytení zbavili 35 kilogramov vlny, ktorá jej podľa odhadov nekontrolovateľne rástla päť rokov. Informovala o tom vo štvrtok tlačová agentúra AFP.


Zanedbanú ovcu pomenovanú Baarack objavili v lesnatom poraste v štáte Viktória a následne previezli do záchranného strediska pre zvieratá severne od mesta Melbourne.

Fantastická správa pre Slovensko! Naše národné parky sú jedny z najkrajších v Európe, píšu Briti

„Nemohla som uveriť, že pod toľkou vlnou je ešte žijúca ovca,“ uviedla pre miestne médiá Pam Ahernová, zakladateľka záchranného strediska pre zvieratá Edgar's Mission.

„Domnievam sa, že to bolo neposlušné mláďa, ktoré sa zatúlalo a nevedelo už nájsť cestu späť,“ tvrdí Ahernová.

Ovca Baarack
Zdroj: YouTube/Reuters

Ovce pod ťarchou neostrihanej vlny sa nevládzu riadne pohybovať, potrebujú zostrih najmenej raz do roka, inak by vo voľnej prírode mali problémy prežiť - najmä ak ide o často drsné a suché letá v Austrálii.

Ovca Baarack
Zdroj: YouTube/Reuters

Napriek Baarackovej robustnej vlne nejde o svetový rekord v tejto súvislosti; ten drží jeho už uhynutý "ovčí kolega" Chris, ktorý sa v roku 2015 preslávil svojou 41-kilogramovou vlnou. Baarackov príbeh si však na sociálnych sieťach získal milióny priaznivcov.


Galéria

Ovca Baarack  Ovca Baarack  Ovca Baarack

Nástroje k článkuZDROJ: TASR
VIDEO: YouTube/Reuters

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články