°C

Piatok, 27. november 2020. Meniny má Milan, zajtra Henrieta.

FOTO Manželia sa dva roky snažili o dieťa: Šok na ultrazvuku, keď to videla lekárka, musela si sadnúť

Zdroj: Facebook/Hannah Merton
14.02.2020 12:25

NORTON - Jacob Merton sa oženil s Hannah v roku 2017 a hneď sa začali snažiť o dieťa. Po roku neúnavného úsilia sa rozhodli pre hormonálnu terapiu. Napokon sa dočkali radostnej správy. Keď vlani v októbri zašli na ultrazvuk, gynekologička im oznámila, že čakajú až päť detí! Tehotenstvo je pre nich požehnaním, no z výchovy toľkých ratolestí su predsa len trochu nervózni.


Dvadsaťdvaročný Jacob Meron z Ohia sa pred tromi rokmi oženil s teraz dvadsaťročnou Hannah. Spoznali sa v bowlingovom tíme. Krátko po svadbe sa začali snažiť splodiť dieťa, no neúspešne. Zašli za lekárom, ktorý mladej žene diagnostikoval syndróm polycystických vaječníkov. Ide o pomerne bežný stav spôsobený hormonálnou nerovnováhou v tele. Lekár dvojici odporučil hormonálnu terapiu.

FOTO Manželia sa dva
Zdroj: Facebook/Jake Merton

V októbri minulého roka sa konečne dočkali. Na vyšetrení sa ukázalo, že Hannah nečaká len jedno, ale rovno päť detí. Doktorka bola skutočne v šoku, podľa slov budúcej mamičky si dokonca musela sadnúť na stoličku. Nikto netušil, ako je niečo takéto možné. Manželia sú ale aj napriek tomu mimoriadne šťastní a už sa tešia na svojich dvoch chlapcov a tri dievčatká. Hannah je momentálne v dvadsiatom týždni tehotenstva. Deti by chcela donosiť do tridsiateho týždňa, no podľa lekárov je to nebezpečné a bude musieť rodiť už v 25. týždni. 

FOTO Manželia sa dva
Zdroj: Facebook/5 Little Mertons

Budúci rodičia prezradili, že z výchovy piatich detí majú trochu strach. Jacob v súčasnosti pracuje v jednom obchodnom reťazci, no chystá sa na univerzitu. Dúfa, že si vybuduje kariéru v oblasti finančníctva. Jeho manželka pracovala v miestnom supermarkete, ale nedávno kvôli tehotenstvu dala výpoveď. "Musíme len veriť, že všetko dobre dopadne," vyhlásila.

FOTO Manželia sa dva
Zdroj: Facebook/5 Little Mertons

FOTO Manželia sa dva
Zdroj: Facebook/5 Little Mertons

FOTO Manželia sa dva
Zdroj: Facebook/5 Little Mertons

Jej sestra Alicia založila konto na GoFundMe, prostredníctvom ktorého sa snaží pre budúcu mnohopočetnú rodinu získať peniaze. "Toto je jej prvé tehotenstvo a potrebuje takmer všetko," vysvetlila Alicia. Dúfa, že vďaka pomoci iných ľudí vyzbiera aspoň 10 000 dolárov. 


Galéria


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/pk

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články