°C

Nedeľa, 9. august 2020. Meniny má Ľubomíra, zajtra Vavrinec.

FOTO Šéfkuchár vymyslel mega smrtiace menu, ktoré vás môže zabiť: Dokázali by ste ho zjesť?

Chris so svojím Munchie Boxom
Chris so svojím Munchie Boxom
Zdroj: Facebook/Wee Man's Kitchen
13.07.2019 15:04

PRESTON - Škótsky šéfkuchár ponúka skutočný gastronomický zážitok. V Austrálii, kde momentálne žije, servíruje takzvanú mega-smrtiacu škatuľu plnú vyprážaného jedla. Táto "lahôdka" v sebe odhadom ukrýva viac ako 4 000 kalórií.


Chris Orr vo svojej reštaurácii Wee Man’s Kitchen v meste Preston v austrálskom štáte Victoria začal nedávno predávať skutočnú bombu. A to doslova. Ide totiž priam o smrtiacu porciu, ktorá obsahuje niekoľko druhov rýchleho občerstvenia. V prepočte za 44 eur si tak môžete kúpiť srdcový infarkt. V škatuli nazvanej ako Munchie Box nájdete pizzu, hranolčeky s kari omáčkou, osem buffalo krídelok, haggis pakoru, dve klobásky, kebab, čedarový šalát, kuracie tikka a široký výber omáčok.

FOTO Šéfkuchár vymyslel mega
Zdroj: Facebook/Wee Man's Kitchen

Na menu sa píše, že porcia je učená pre dvoch "hladných ľudí", prípadne štyroch, "ak sa chcete deliť". "Myslíme si, že to má viac ako 4 000 kalórií," vyhlásil Chris. Pre porovnanie, ženy by mali denne prijať 2000 kalórií, muži o 500 kalórií viac. 

FOTO Šéfkuchár vymyslel mega
Zdroj: Facebook/Wee Man's Kitchen

Tridsaťdeväťročný Orr tvrdí, že sám si nebol istý, či sa táto myšlienka ujme. Pri tvorbe Munchie Box mu išlo o to zakomponovať do neho všetko, čo si človek môže kúpiť v rýchlom občerstvení, miestnom indickom stánku či predajni kebabu. Podľa neho sa táto kalorická bomba dá skvele skombinovať s pivom či škótskou ochutnávkou. A ľudia si ju vraj veľmi rýchlo obľúbili, najmä rodiny. "Austrálčania to milujú a stále o tom hovoria," chváli sa Chris. Tiež prezradil, že v blízkej budúcnosti plánuje aj prípravu vegetariánskej verzie. 


Galéria

Chris so svojím Munchie

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/pk

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články