°C

Pondelok, 23. november 2020. Meniny má Klement, zajtra Emília.

FOTO otrasnej nehody pri Hnúšti: Absolútna nezodpovednosť vodiča, zranenia utrpeli dve deti

Na Veľkonočný pondelok úradoval alkohol.
Na Veľkonočný pondelok úradoval alkohol.
Zdroj: KR PZ BB
23.04.2019 13:00

HNÚŠŤA - Tridsaťdvaročný muž sa na Veľkonočný pondelok poriadne posilnil alkoholom. Ani to ho však neodradilo od toho, aby si sadol za volant. Neohrozoval však tým len svoj život a okolie, ale aj dve deti, ktoré sa s ním viezli v aute. Tie napokon skončili v nemocnici.


Ako priblížila banskobystrická policajná hovorkyňa Petra Kováčiková, k udalosti došlo v popoludňajších hodinách. Podľa jej slov sa šofér plne nevenoval vedeniu vozidla a situácii v cestnej premávke a na Clementisovej ulici narazil do tam zaparkovaného vozidla, ktoré poškodil. 

Na Veľkonočný pondelok úradoval
Zdroj: KR PZ BB

"S vozidlom pokračoval v jazde v smere na Klenovec, kde za obcou Maša narazil bočnou časťou svojho vozidla do ľavej zadnej časti v tom istom smere jazdiaceho auta Suzuki Baleno. Ani toto nezastavilo 32-ročného muža, ktorý napriek tomu pokračoval v jazde," opísala hovorkyňa. V časti Kudlovo potom prešiel do ľavého jazdného pruhu, zišiel s vozidlom mimo cestu a narazil do priekopy. 

Alkohol a nezodpovednosť

Náraz bol silný, auto vymrštilo a skončilo prevrátené na streche v koryte rieky. Dvaja chlapci vo veku 10 a 13 rokov utrpeli zranenia, s ktorými ich previezli do nemocnice. Ukázalo sa, že vodič si poriadne doprial. Nafúkal až 1,12 promile alkoholu! A to nebolo všetko.

FOTO Jazda na R2 sa zmenila na hotovú nočnú moru: Autu vbehla do cesty lesná zver, desivá zrážka

Polícia zistila aj to, že muž nie je držiteľom vodičského oprávnenia. "Vodičovi bola obmedzená osobná sloboda a bol umiestnený do cely policajného zaistenia. Povereným príslušníkom okresného dopravného inšpektorátu mu bolo vznesené obvinenie z prečinu ublíženia na zdraví a prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky," uzavrela Kováčiková.


Galéria

Na Veľkonočný pondelok úradoval Na Veľkonočný pondelok úradoval

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/nin

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články