°C

Pondelok, 1. marec 2021. Meniny má Albín, zajtra Anežka.

Gottov hrob opäť pod dozorom: Obavy o bezpečnosť... TOTO je dôvod!

Posledné miesto odpočinku Karla Gotta
Posledné miesto odpočinku Karla Gotta
Zdroj: Profimedia
07.07.2020 14:00

PRAHA - Pozostalí po legendárnom Karlovi Gottovi († 80) sú opäť v napätí. Jeho hrob na pražských Malvazinkách bol síce dokončený len v závere decembra minulého roka, no medzitým si miesto posledného odpočinku hudobnej ikony už niekoľkokrát vyžadovalo zvýšenú pozornosť ohľadom bezpečnosti. Rovnaká situácia sa očakáva aj počas najbližších dní...


Už o týždeň sa totiž na pražskom cintoríne očakáva veľký nápor fanúšikov zosnulého Maestra. Presne 14. júla by Karel oslávil svoje 81. narodeniny. Správa cintorína aj vdova po spevákovi počítajú s tým, že v tento výnimočný dátum si ho opäť príde uctiť veľké množstvo ľudí. Na mieste posledného odpočinku kvôli stovkám sviečok už prišlo k požiaru, tentokrát sa podobnej situácii snažia zabrániť. 

„O tomto dátume vieme, pripravujeme sa naň. Rodina nás požiadala o to, či by sme kvôli očakávanému príchodu mnohých fanúšikov a podporovateľov dohliadli na dianie okolo hrobového miesta a prípadne aj na to, či kvôli väčšiemu počtu sviečok nehrozí požiar,” povedal pre český Blesk.cz šéf Správy pražských cintorínov Karel Šiška.

Na mieste posledného odpočinku Karla Gotta už v minulosti vypukol požiar.
Gottov hrob opäť pod
Zdroj: Profimedia

Ten sa netají tým, že on sám patril medzi obrovských fanúšikov zosnulej legendy. „Ja stále hovorím, že on bol u nás jedinou pravou celebritou. Je to naša stavovská povinnosť, aby sme sa o miesto jeho posledného odpočinku sa starali,” dodal pre spomínaný portál s tým, že verí, že výročie nedožitých narodenín Gotta na cintoríne prebehne bez akýchkoľvek väčších problémov. 


Galéria

Karel Gott Posledné miesto odpočinku Karla Na mieste posledného odpočinku Karel Gott

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/nia

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články