°C

Nedeľa, 31. máj 2020. Meniny má Petronela, Petrana, zajtra Žaneta.

30 rokov po obrovskom hite U Can’t Touch This: Takto teraz vyzerá MC Hammer!

MC Hammer
MC Hammer
Zdroj: YouTube
30.03.2020 00:01

CALIFORNIA - V roku 1990 celý svet hopsal v rytme hitu U Can’t Touch This. Raper MC Hammer je aktívny doteraz, no u nás už o ňom počuť nebolo. Pozrite, ako vyzerá teraz.


MC Hammer sa narodil 30. marca 1962 ako Stanley Kirk Burrell. Vyrastal v chudobe s 8 súrodencami a už ako dieťa sa snažil zarobiť si predávaním zatúlaných bejzbalových loptičiek či predvádzaním tanca, pri ktorom sa sprevádzal beatboxom. Majiteľ bejzbalového klubu v Oaklande ho už ako 11-ročného zamestnal ako asistenta a nosiča pálok. Strávil tam 7 rokov. 

Keď bol so športovcami na cestách, začal vystupovať v kluboch a získal prezývku M. C. (Master of Ceremonies), ktorá v jeho prípade znamenala človeka, ktorý proste rozprúdi zábavu. Ešte predtým, než sa stal slávnym, založil nahrávaciu spoločnosť vďaka peniazom požičaným od bejzbalových hráčov. Debutový album Feel My Power z prelomov rokov 1986 a 1987 nahral už pod pseudonymom MC Hammer. 

30 rokov po obrovskom
Zdroj: YouTube

MC Hammer vo svojich songoch často „dissoval” iných raperov a tretí album z roku 1990 nazval príznačne Please Hammer, Don't Hurt 'Em (Prosím, Hammer, neubližuj im). Práve tu sa nachádzala aj skladba U Can’t Touch This, ktorá sa stala celosvetovým hitom. Album bol mimoriadne úspešný a samotná pesnička sa objavila v mnohých filmoch, televíznych šou aj reklamách. 

Neskôr už v našich končinách rovnaký úspech nezaznamenal, no aktívny je stále. A nielen ako raper. V roku 1997 začal vystupovať ako takzvaný televízny pastor a neskôr sa stal aj naozajstným. Dokonca sobášil herca Coreyho Feldmana a jeho manželku Susie Sprague, či člena skupiny Mötley Crüe Vince Neila and jeho manželku Liu Gerardini. A takto teraz MC Hammer vyzerá: 

30 rokov po obrovskom
Zdroj: Instagram MC Hammer


Galéria

MC Hammer MC Hammer MC Hammer

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ev
FOTO: YouTube

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články