S týmto mužom má Studenková dieťa: Opustila ho kvôli zajačikovi! | Topky.sk

Nedeľa, 20. október 2019. Meniny má Vendelín, zajtra Uršula.

S týmto mužom má Studenková dieťa: Opustila ho kvôli zajačikovi!

Stanislav Párnický
Stanislav Párnický
Zdroj: SITA
11.04.2019 00:01

BRATISLAVA - Stanislav Párnický patrí k známym režisérom a tí skôr narodení vedia aj čo-to z jeho súkromia. Bol totiž druhým manželom hereckej divy Zdeny Studenkovej. Vychovávali spolu dcéru Simonu, až kým sa blondínka nerozhodla svojho manžela opustiť kvôli inému mužovi - oveľa mladšiemu.


Stanislav Párnický sa narodil 11. apríla 1945. Vyštudoval divadelnú réžiu, ale zakrátko prešiel k televíznej tvorbe. Spolupracoval s bývalou Slovenskou televíziou, neskôr sa presunul na Kolibu. Jeho tvorba sa dočkala aj ocenenia na filmových festivaloch. 

Párnický je podpísaný pod filmami ako Americká tragédia, Kára plná bolesti, Južná pošta, Šípková Ruženka, ...kone na betóne, v roku 2016 nakrútil rozprávku Čarovný nos. V rámci seriálov sú to tituly ako Straty a nálezy, Zborovňa, Ordinácia v ružovej záhrade, Kolonáda. 

S týmto mužom má
Zdroj: TASR

Niekedy na prelome 70. a 80. rokov minulého storočia začal jeho vzťah so Zdenou Studenkovou. Režisér bol v tom čase ženatý, ale herečka sa nevnímala ako rozbíjačka manželstva, podľa nej vzťah Párnického so ženou už nefungoval. Nakoniec otehotnela a dvojici sa v roku 1982 narodila dcéra Simona. 

Manželstvo s o 9 rokov starším mužom však umelkyňu nenapĺňalo. „Režisér Stano Párnický je slušný, vzdelaný a múdry človek. Žiadne veľké vzrušenie v živote, ale veľmi veľa som sa od neho naučila. Ale zrazu som prišla na to, že potrebujem citovo investovať do niečoho iného,” prezradila Zdena kedysi pre iDnes.cz. „Odrazu som mala pocit, že pri ňom strašne rýchlo starnem a... Odišla som do iného vzťahu,” spomínala zas pre český Týden. Studenková sa pri skúšaní muzikálu Pokrvní bratia zahľadela do o 17 rokov mladšieho dirigenta Braňa Kostku, s ktorým je dodnes. 

Zdena Studenková v roku 1979
S týmto mužom má
Zdroj: RTVS


Galéria

Stanislav Párnický Stanislav Párnický Zdena Studenková v roku Stanislav Párnický Stanislav Párnický

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ev

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články