°C

Pondelok, 6. apríl 2020. Meniny má Irena, zajtra Zoltán.

Na list obávaného Černáka reagoval Šufliarsky aj polícia: Je otázne, či je vôbec autorom, tvrdí prokurátor

Šufliarsky spochybňuje, že autorom listu je skutočne Černák
Šufliarsky spochybňuje, že autorom listu je skutočne Černák
Zdroj: Topky/Peter Korček, Vlado Anjel
18.02.2020 23:58

BRATISLAVA - Médiami v pondelok preletelo vyjadrenie mafiánskeho bosa Mikuláša Černáka, ktorý si vo väzení odpykáva doživotný trest. V liste, ktorý sa objavil na sociálnej sieti, reagoval na adresu premiéra Petra Pellegriniho po televíznej diskusii na RTVS. Spomenul v ňom aj súčasného šéfa NAKA Branislava Zuriana, policajného prezidenta Milana Lučanského či prokurátora Generálnej prokuratúry SR Petra Šufliarskeho, a to v súvislosti s osobou Milana Reichela, bosa popradského podsvetia.


Po uverejnení listu sa k situácii vyjadril aj spomínaný prokurátor a bývalý prvý námestník GP SR Peter Šufliarsky. „Vzhľadom na podmienky výkonu trestu je otázne, či autorom listu, ktorý uvádzate, je odsúdený Mikuláš Černák," poznamenal hneď na úvod. 

Mikuláš Černák
Na list obávaného Černáka
Zdroj: Topky/Peter Korček

"K osobe masového vraha – bossa slovenského podsvetia, som sa opakovane vyjadril pre médiá, zvlášť na brífingu dňa 3.11.2016. Je zarážajúce, že niektoré médiá glorifikujú takúto osobu a dávajú jej vyjadreniam spoločenskú vážnosť. Odsúdenie Mikuláša Černáka je výsledkom práce tých policajtov, prokurátorov a sudcov, ktorí mali odvahu sa postaviť organizovanému zločinu a zákonne bojovať proti jeho predstaviteľom,“ skonštatoval v stanovisku Šufliarsky.

Podľa našich informácií má za listom skutočne stáť samotný Černák, no bol písaný cez sprostredkovanú osobu.


VOĽBY 2020 Mafiánsky bos poslal otvorený list premiérovi: Neodrezal som hlavu v Reichelovom hoteli


Kompromitujúce video

Černák, ktorý mal list posielať cez sprostredkovanú osobu, reagoval na uverejnenie kompromitujúceho videa, na ktorom vystupujú Michal Šuliga a podnikateľ Milan Reichel. Diskutujú o pozemkoch, ktoré mal nadobudnúť Andrej Kiska, bývalý prezident a súčasný líder strany Za ľudí.

Na list obávaného Černáka
Zdroj: YouTube/Alien23 Alien23

Pellegrini v súvislosti s videom v diskusii O 5 minút 12 spomenul, že o Reichelovi čítal, že mal byť v miestnosti, kde Černák človeku rezal hlavu.

Na list obávaného Černáka
Zdroj: ÚTVOS Leopoldov

"Reichel nebol len náhodný pozorovateľ pri odrezávaní hlavy v tej miestnosti v jeho hoteli a keby mu nebol v čase vyšetrovania tohto skutku pomohol vyviniť sa z tejto a ďalších vrážd jeho kamarát, ktorý s ním chodieval cvičiť do jeho posilňovne v hoteli - Branislav Zurian (terajší riaditeľ NAKA) s pomocou Lučanského (súčasný prezident PZ, pozn. red.) a Šufliarskeho, dnes by sedel vedľa mňa v cele a nevyrábal by trápne videá," okomentoval slová premiéra Černák v liste, ktorého autorstvo Šufliarsky spochybnil.

Peter Šufliarsky
Na list obávaného Černáka
Zdroj: Topky/Vlado Anjel

A čo na fakt, že v liste zazneli mená vysokopostavených členov polície hovorí Prezídium PZ? "Ak osoba disponuje dôkazmi o trestnej činnosti, môže ako každý občan, podať trestné oznámenie," povedal hovorca Prezídia Policajného zboru SR Michal Slivka.

Keďže Šufliarsky spochybnil, že Černák je skutočne autorom listu, o vyjadrenie sme požiadali aj Zbor väzenskej a justičnej stráže. "Zbor väzenskej a justičnej stráže je oprávnený poskytovať konkrétne informácie o väznených osobách len zákonom stanoveným orgánom a inštitúciám v rozsahu nevyhnutnom na plnenie ich úloh. Vzhľadom k tomu, že nedisponujeme súhlasom dotknutej osoby, nie sme oprávnení Vám poskytnúť požadované informácie týkajúce sa osobnosti a súkromia fyzickej osoby," informovala Monika Kacvinská zo Zboru väzenskej a justičnej stráže. Samotný Peter Pellegrini na Černákov list zatiaľ nereagoval.


Galéria

Šufliarsky spochybňuje, že autorom Mikuláš Černák Peter Šufliarsky

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/msz, nin

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články