Najnovšie informácie z komunálnych volieb 2018 | Topky.sk - Bleskovky

°C

Pondelok, 18. november 2019. Meniny má Eugen, zajtra Alžbeta.

Komunálne voľby 2018 - najnovšie informácie

Kandidát na primátora Hlohovca napadol voľby, prehral len o 32 hlasov

Oliver Pestún

Oliver Pestún

27.11.2018 13:15

HLOHOVEC – Výsledok volieb primátora v Hlohovci napadol na Ústavnom súde SR kandidát Oliver Pestún, ktorý získal len o 32 hlasov menej ako zvolený primátor Miroslav Kollár. Vyplýva to zo zverejnenej ústavnej sťažnosti. viac »

Záujem o voľby v niektorých bratislavských okrskoch je enormný

Záujem o voľby v

10.11.2018 14:45

BRATISLAVA – Záujem o komunálne voľby je v niektorých okrskoch v najväčších bratislavských mestských častiach enormný. Potvrdili to predsedovia okrskových volebných komisií či hovorcovia miestnych samospráv. viac »


Premiér Pellegrini odovzdal svoj hlas: VIDEO Je dôležité ísť voliť, vaše dane nejdú štátu

Peter Pellegrini
FotoVideo

10.11.2018 13:59

BRATISLAVA - Je dôležité, aby občania Slovenska nepodcenili komunálne voľby. Možno nie vždy si uvedomujú, že starosta či primátor má často väčší vplyv na kvalitu ich života a spokojnosť než vláda. Konštatoval to v sobotu po hlasovaní predseda vlády Peter Pellegrini. viac »


Prvý volebný incident v Košiciach, preveruje ho polícia: FOTO Mužovi ukázali, koho má voliť

Prvý volebný incident v
Foto

10.11.2018 13:58

KOŠICE – Na najväčšom rómskom sídlisku na Slovensku na Luníku IX. už od skorého rána prichádzajú občania uplatniť svoje volebné právo. Priebeh volieb narušil len menší incident s voličom, ktorý si už do volebnej miestnosti doniesol lístok aj s menom svojho kandidáta. viac »


Viacerí ľudia z regiónov, ktorí žijú v Bratislave, dnes vo svojich rodných obciach voliť nebudú

Viacerí ľudia z regiónov,

10.11.2018 12:20

BRATISLAVA – Komunálne voľby 2018 považujú ľudia z regiónov, ktorí žijú v hlavnom meste SR Bratislave, za dôležité, viacerí sa ich však vo svojich rodných mestách zúčastniť nemôžu. Dôvodmi sú práca, rodina, či iné súkromné aktivity. viac »


Mnohým Petržalčanom nie je osud ich mestskej časti či mesta ľahostajný

Mnohým Petržalčanom nie je

10.11.2018 11:47

BRATISLAVA - Mnohým obyvateľom bratislavskej Petržalky nie je osud ich mestskej časti či mesta ľahostajný. Cestu do volebných miestností si v sobotných komunálnych voľbách nachádzajú zástupcovia mladšej, strednej i staršej generácie. Ako sami hovoria, nechcú, aby za nich rozhodoval niekto druhý. viac »


Polícia prijala 8 podnetov týkajúcich sa podozrení z volebnej korupcie

Ilustračné foto.

10.11.2018 10:41

BRATISLAVA - Polícia prijala osem podnetov týkajúcich sa podozrení z volebnej korupcie, v štyroch z nich sa už začalo konať. Informoval o tom predseda Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán Eduard Bárány. viac »


Vo voľbách dal svoj hlas aj exprezident Schuster: Pre nového primátora Košíc má niekoľko rád

Rudolf Schuster

10.11.2018 10:35

KOŠICE - Exprezident SR a niekdajší primátor Košíc Rudolf Schuster bol voliť v komunálnych voľbách krátko po deviatej hodine v košickej mestskej časti Sever, v okrsku umiestnenom v areáli košickej Univerzity veterinárneho lekárstva a farmácie. viac »


Kiska odovzdal svoj hlas v Poprade: FOTO Veľa mien bolo neznámych, zažil som aj rodinný lobing

Kiska odovzdal svoj hlas

10.11.2018 10:28

POPRAD - V spoločnosti svojej manželky v sobotu v dopoludňajších hodinách odovzdal svoj hlas v komunálnych voľbách aj prezident SR Andrej Kiska. Vo volebnom obvode číslo 2. v Poprade si zvolil jednak primátora a zároveň aj poslancov do mestského zastupiteľstva. Ako sám priznal, pri študovaní zoznamu kandidátov mu bolo veľa mien neznámych a prvýkrát zažil aj „rodinný lobing“. viac »


Komunálne voľby v Bratislva začali bez väčších problémov: V Petržalke riešili nominácie

Komunálne voľby v Bratislva

10.11.2018 10:20

BRATISLAVA - Komunálne voľby v Bratislave sa začali načas a bez problémov. Všetky volebné miestnosti otvorili. TASR to potvrdili z bratislavskej okresnej volebnej komisie. Mestská volebná komisia tiež zatiaľ neeviduje problémy. Bratislavčania si vyberajú v sobotu primátora z desiatich kandidátov, mestských poslancov z 284 uchádzačov, starostov v 17 ... viac »


V pútnickom meste začali voľby bez problémov: Vieme, koho voliť nechceme

Ilustračné foto

10.11.2018 07:57

MARIANKA - V Marianke, obci, známej ako najstaršie pútnické miesto na Slovensku, sa sobotňajšie komunálne voľby začali načas a bez rušivých vplyvov. Do volebných miestností dvoch volebných okrskov vstúpili voliči v Marianke hneď po ich otvorení o 7.h. viac »


V Ondavke o miesto starostu ani poslancov nie je záujem: Obec má 16 obyvateľov

V Ondavke o miesto

10.11.2018 07:54

ONDAVKA - V Ondavke v Bardejovskom okrese sa komunálne voľby v sobotu nekonajú. V obci so 16 obyvateľmi dlhodobo nemá nikto záujem o miesto starostu i poslancov. Väčšina zo 16 prihlásených obyvateľov sú dôchodcovia. viac »


Veľký ZOZNAM kandidátov na poslancov a primátorov krajských miest

Veľký ZOZNAM kandidátov na

09.11.2018 18:10

BRATISLAVA - Slováci si v komunálnych voľbách 10. novembra zvolia novych primátorov, starostov a poslancov do mestských a miestnych zastupiteľstiev. Približne 4,45 milióna obyvateľov Slovenska si tak môže vybrať na najbližšie štyri roky predstaviteľov 2 926 obcí a miest. viac »


Predvolebné problémy na východe, v Humennom malo dôjsť k porušeniu moratória

Predvolebné problémy na východe,

08.11.2018 17:30

HUMENNÉ – K porušeniu volebného moratória, ktoré platí od štvrtka rána, malo dôjsť v meste Humenné i na ďalších miestach v regióne. viac »


V bratislavskom Starom Meste je o ďalšieho kandidáta na starostu menej

Sven Šovčík

08.11.2018 15:10

BRATISLAVA – V boji o kreslo starostu bratislavského Starého Mesta ostáva po novom sedem kandidátov. Niekdajší poslanec a prednosta miestneho úradu Sven Šovčík, ktorého vo voľbách podporovala strana Starostovia a nezávislí kandidáti, sa kandidatúry vzdal. Informovala o tom hovorkyňa Starého Mesta Nora Gubková. viac »


Komunálne voľby ovplyvňujú nové riziká, tvrdí Budaj

Ján Budaj

06.11.2018 17:30

BRATISLAVA - Blížiace sa komunálne voľby, ktoré sa uskutočnia už najbližšiu sobotu 10. novembra tohto roka, ovplyvňujú nové bezpečnostné riziká. Uviedol to dnes na tlačovom brífingu opozičný poslanec Národnej rady SR Ján Budaj (OĽaNO), ktorý zároveň vyzval občanov, aby akékoľvek podozrenia v deň konania volieb nahlásili príslušným úradom a domáhali sa svojich práv. viac »


Voliť v sobotu vôbec nebudú v piatich obciach, nikto neprejavil záujem o kandidatúru

Voliť v sobotu vôbec

06.11.2018 14:50

BRATISLAVA – Obecné voľby sa v sobotu 10. novembra neuskutočnia vo všetkých 2 926 obciach a mestách Slovenska. Už vopred je známe, že v piatich obciach voľby vôbec nebudú, pretože nikto neprejavil záujem kandidovať za starostu ani za obecných poslancov. viac »


Rôznorodé kandidátky Bratislavy: Za poslancov kandidujú aj bývalí hráči Slovana a Interu

Marián Zeman (vľavo) a

06.11.2018 10:00

BRATISLAVA - O tom, ako sa budú v nasledujúcich rokoch rozvíjať Vajnory, Rača či Petržalka chcú rozhodovať aj bývalí vrcholoví športovci a reprezentanti Slovenska. Ich mená možno nájsť medzi kandidátmi na miestnych poslancov v bratislavských mestských častiach v nadchádzajúcich komunálnych voľbách (10.11.). viac »


Kandidát Mišún do volieb nenastúpi: Vzdal sa v prospech Crkoňa

Marián Mišún

06.11.2018 08:42

PÚCHOV - Kandidát na primátora mesta Púchov Marián Mišún (ĽSNS) sa vzdal kandidatúry v prospech Pavla Crkoňa. Informoval o tom v pondelok (5.11.) počas živého vysielania diskusie s kandidátmi v regionálnej televízii. viac »


Volebný škandál v Bratislave: Špinavá kampaň, kandidáta na starostu vydierali

Volebný škandál v Bratislave:
Foto

05.11.2018 22:00

BRATISLAVA - V Podunajských Biskupiciach sa politická antikampaň prevádzkuje naozaj tvrdo. Jednému z kandidátov na starostu Zoltánovi Pékovi sa vyhrážali likvidáciou v médiách, ak nezaplatí. viac »


V Prešove to vrie: Jeden z kandidátov podal trestné oznámenie na súčasnú primátorku

Andrea Turčanová

05.11.2018 16:15

PREŠOV - V súvislosti s kúpou pozemkov na Narcisovej a Mudroňovej ulici v Prešove podal kandidát na primátora Stanislav Grega (nezávislý) trestné oznámenie na súčasnú primátorku Andreu Turčanovú (KDH, OĽaNO a Nova), ktorá opäť kandiduje. Tvrdí, že kúpa pozemkov bola pre mesto nevýhodná. viac »


Najčítanejšie články