Nedeľa, 26. september 2021. Meniny má Edita, zajtra Cyprián.

V bratislavskom Starom Meste je o ďalšieho kandidáta na starostu menej

Sven Šovčík
Sven Šovčík
Zdroj: svensovcik.sk
08.11.2018 15:10

BRATISLAVA – V boji o kreslo starostu bratislavského Starého Mesta ostáva po novom sedem kandidátov. Niekdajší poslanec a prednosta miestneho úradu Sven Šovčík, ktorého vo voľbách podporovala strana Starostovia a nezávislí kandidáti, sa kandidatúry vzdal. Informovala o tom hovorkyňa Starého Mesta Nora Gubková.


O post starostu Starého Mesta sa tak budú v sobotňajších voľbách (10. 11.) uchádzať štyria nezávislí kandidáti a traja politickí nominanti. Ako nezávislý obhajuje post súčasný starosta Radoslav Števčík, rovnako ako nezávislý ide trojnásobný poslanec Martin Borguľa, miestna poslankyňa Barbora Oráčová a slovenský režisér, hudobník a producent Štefan Wimmer.

S podporou sedemkoalície SaS, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska a OKS a hnutí OĽaNO, Sme rodina, NOVA a KDH ide do boja urbanistka, bývalá odborná zamestnankyňa bratislavského magistrátu a súčasná poslankyňa BSK Zuzana Aufrichtová. Národná koalícia nominovala podnikateľa Vladimíra Hudeca, za Stranu moderného Slovenska (SMS) kandiduje IT konzultant Michal Šulek.

Z volebného boja už v polovici októbra ako prvá odstúpila kandidátka Dana Kleinert (Team Vallo s podporou strán Progresívne Slovensko a Spolu - občianska demokracia).


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články