Kandidáti - komunálne voľby 2018 | Topky.sk

°C

Utorok, 20. október 2020. Meniny má Vendelín, zajtra Uršula.

Kandidáti na starostov, primátorov a poslancov

Matúš Vallo sľubuje stavebného ombudsmana, nové linky MHD aj 10-tisíc stromov

Matúš Vallo

Matúš Vallo

12.11.2018 13:25

BRATISLAVA - Primátorom hlavného mesta Bratislavy sa stal 41-ročný Matúš Vallo, ktorého podporilo 36,54 percenta voličov. Kandidoval za zoskupenie Team Vallo, s podporou strán Progresívne Slovensko a Spolu - občianska demokracia. Tu je prehľad jeho programových téz. viac »

Alexej Beljajev: Budem veľmi pozorne sledovať vývoj mestskej politiky v Poprade

Kandidát na primátora Popradu

12.11.2018 11:40

BRATISLAVA - Alexej Beljajev, ktorý skončil vo voľbách primátora Popradu na druhom mieste, sa nechystá úplne opustiť popradskú scénu. Vplyvný podnikateľ a spolumajiteľ popradskej Tatravagónky sa poďakoval všetkým Popradčanom a svojím 4 646 voličom verejne sľúbil, že bude pozorne sledovať vývoj popradskej komunálnej politiky a bude aktívny vo verejnom mestskom živote. viac »


Veľký ZOZNAM kandidátov na poslancov a primátorov krajských miest

Veľký ZOZNAM kandidátov na

09.11.2018 18:10

BRATISLAVA - Slováci si v komunálnych voľbách 10. novembra zvolia novych primátorov, starostov a poslancov do mestských a miestnych zastupiteľstiev. Približne 4,45 milióna obyvateľov Slovenska si tak môže vybrať na najbližšie štyri roky predstaviteľov 2 926 obcí a miest. viac »


Zoznam kandidátov v Košiciach

Martin Petruško, Jaroslav Polaček

09.11.2018 13:05

KOŠICE - Košickým primátorom sa chce stať deväť kandidátov - je to Alena Bašistová, Štefan Horváth, Džemal Kodrazi, Viliam Novotný, Jaroslav Džunko, Martin Petruško, Jaroslav Polaček, Ján Struk a Vladimír Vágási. viac »


Zoznam kandidátov v Trenčíne

Richard Rybníček a Miloš
Foto

09.11.2018 12:05

TRENČÍN - Z pôvodných štyroch kandidátov ostali iba dvaja. O post primátora Trenčína zabojuje v sobotu dvojica Richard Rybníček a Miloš Mičega. viac »


Zoznam kandidátov v Trnave

Rastislav Mráz, Peter Bročka,
Foto

09.11.2018 11:35

TRNAVA - O post primátora Trnavy zabojuje v sobotu sedmička kandidátov. Svoj post bude obhajovať Peter Bročka, proti ktorému sa postavia Marián Galbavý, Rastislav Mráz, Peter Ondrejka, Peter Tomeček, Vanesa Šteinerová a Igor Válek. viac »


Zoznam kandidátov v Banskej Bystrici

Zľava: Igor Kašper a
Foto

09.11.2018 11:05

BANSKÁ BYSTRICA - O post primátora v Banskej Bystrici zabojujú okrem súčasného šéfa mesta Jána Nosko aj Igor Kašper, Peter Peuker a Jozef Sásik. viac »


Zoznam kandidátov v Bratislave

Matúš Vallo, Ivo Nesrovnal,
Foto

09.11.2018 10:35

BRATISLAVA - V Bratislave o post primátora okrem toho súčasného, ktorým je Ivo Nesrovnal, zabojuje Viktor Béreš, Jaroslav Brada, Václav Mika, Ján Mrva, Iveta Plšeková, Roman Ruhig, Andrej Trnovec, Matúš Vallo a Miroslav Vetrík. viac »


Zoznam kandidátov v Prešove

Pavel Hagyari a Andrea
Foto

09.11.2018 10:05

PREŠOV - Prešovským primátorom sa okrem súčasnej šéfky mesta, ktorou je Andrea Turčanová, chce stať aj Miroslav Benko, Richard Drutarovský, Igor Dužda, Stanislav Grega, Pavel Hagyari a František Oľha. viac »


Zoznam kandidátov v Žiline

Martin Kapitulík, Ľudmila Chodelková,
Foto

09.11.2018 09:35

ŽILINA - Žilinským primátorom sa chce stať sedmička kandidátov - Peter Fiabáne, Patrik Groma, Tibor Hanuliak, Ľudmila Chodelková, Marian Janušek, Martin Kapitulík a Ján Púček. Súčasný primátor Igor Choma nekandiduje. viac »


Zoznam kandidátov v Nitre

Kandidáti na post primátora
Foto

09.11.2018 09:05

NITRA - V Nitre sa súčasnému primátorovi Jozefovi Dvončovi postaví deväť kandidátov - Ján Greššo ml., Marek Hattas, Michal Ivan, Ján Kecskés, Renáta Kolenčíková, Ľubomír Martinka, Ladislav Németh, Peter Oremus a Štefan Štefek. viac »


V bratislavskom Starom Meste je o ďalšieho kandidáta na starostu menej

Sven Šovčík

08.11.2018 15:10

BRATISLAVA – V boji o kreslo starostu bratislavského Starého Mesta ostáva po novom sedem kandidátov. Niekdajší poslanec a prednosta miestneho úradu Sven Šovčík, ktorého vo voľbách podporovala strana Starostovia a nezávislí kandidáti, sa kandidatúry vzdal. Informovala o tom hovorkyňa Starého Mesta Nora Gubková. viac »


ROZHOVOR s Ivom Nesrovnalom, kandidátom na post primátora Bratislavy

Ivo Nesrovnal
FotoVideo

07.11.2018 18:00

BRATISLAVA - Bratislava sa podľa jej súčasného primátora Iva Nesrovnala konečne prebrala a darí sa jej, preto treba v začatých zmenách pokračovať ďalej. Vyhlásil to v rozhovore pre TASR s tým, že svoj post v novembrových komunálnych voľbách chce obhájiť ako politicky i finančne nezávislý kandidát. viac »


ROZHOVOR s Matúšom Vallom, kandidátom na post primátora Bratislavy

ROZHOVOR s Matúšom Vallom,
FotoVideo

07.11.2018 15:00

BRATISLAVA - Zmeniť vizuálnu podobu mesta i prístup k jeho riadeniu. S touto ambíciou kandiduje na post primátora Bratislavy Matúš Vallo, podporovaný viac ako 30-členným tímom a stranami Progresívne Slovensko a Spolu – občianska demokracia. viac »


ROZHOVOR s Václavom Mikom, kandidátom na post primátora Bratislavy

ROZHOVOR s Václavom Mikom,
FotoVideo

07.11.2018 12:00

BRATISLAVA - Bratislava nie je startup. Veľa vecí je už pripravených, len ich treba začať realizovať. Na magistráte pracuje množstvo schopných ľudí, potrebujú mať však dobré vedenie. V rozhovore pre TASR to povedal nezávislý kandidát na primátora Bratislavy Václav Mika. Rodák z Trenčína tvrdí, že problémy hlavného mesta sú už dávno známe, ale neriešené. viac »


Najbizarnejší súboj volieb je v Bernolákove! Obvinený v miliónovej kauze proti namočenej v podvode

Mária Kisková a Richard
Foto

07.11.2018 09:30

BRATISLAVA – Komunálne voľby sa blížia a súboje medzi jednotlivými kandidátmi silnejú. V obci Bernolákovo kandiduje exmanželka prezidenta Mária Kisková i súčasný starosta Richard Červienka. Kisková čelí špekuláciám kvôli údajnej čiernej stavbe a Červienku obvinili zo zneužívania právomoci verejného činiteľa v súvislosti s výstavbou bytového domu. viac »


ROZHOVOR s Jánom Mrvom, kandidátom na post primátora Bratislavy

Ján Mrva
FotoVideo

07.11.2018 09:00

BRATISLAVA - Bratislavským Vajnorom šéfuje 12 rokov. V krajských voľbách v roku 2017 bol jedným z prekvapení, aj keď nakoniec skončil na štvrtom mieste. Tento rok bojuje v komunálnych voľbách o post primátora Bratislavy ako nezávislý kandidát, s podporou opozície OĽaNO, SaS, Sme rodina, KDH, NOVA, Zmena zdola a OKS. Ján Mrva. viac »


Zvrat v posledných hodinách: Rokovať sa má o dohode, aby sa Mrva vzdal v prospech Miku

Matúš Vallo, Ivo Nesrovnal,

06.11.2018 19:00

BRATISLAVA – V Bratislave majú prebiehať rokovania o prípadnom odstúpení spoločného kandidáta opozície OĽaNO, SaS, Sme rodina, KDH, OKS, Nova, Zmena zdola na primátora Bratislavy Jána Mrvu v prospech jeho protikandidáta Václava Miku, ktorý sa uchádza o hlasy voličov ako nezávislý. Potvrdili to dva od seba nezávislé zdroje. viac »


ROZHOVOR s Ivetou Plšekovou, kandidátkou na post primátorky Bratislavy

Iveta Plšeková
Foto

06.11.2018 18:30

BRATISLAVA - Bratislavu vedú 29 rokov muži. Každý priniesol množstvo sľubov a plánov, ale väčšina ostala na papieri. Nastal čas urobiť v hlavnom meste skutočný poriadok, chce to ženskú ruku. V rozhovore pre TASR to povedala nezávislá kandidátka na primátorku Bratislavy a súčasná viceprimátorka hlavného mesta Iveta Plšeková. viac »


Do Humenného sa migranti nechystajú, tvrdí Vaľová

Jana Vaľová

06.11.2018 17:00

HUMENNÉ - Je oficiálne potvrdené, že 250 migrantov sa do Humenného nechystá. Tvrdí to primátorka mesta Humenné Jana Vaľová. Tému naplnenia azylového centra v Humennom utečencami považuje za pokus zneužiť v predvolebnom boji pracovný materiál z dielne ministerstva vnútra, podľa ktorého Slovensko na šesť mesiacov malo dočasne prijať 250 utečencov. Uvádza ... viac »


ROZHOVOR s Miroslavom Vetríkom, kandidátom na post primátora Bratislavy

Miroslav Vetrík
Foto

06.11.2018 17:00

BRATISLAVA - Chcem uľahčiť Bratislavčanom život a prinavrátiť ich dôveru vo svoje mesto, aby sa tu skutočne cítili ako doma. V rozhovore pre TASR to povedal nezávislý kandidát na primátora hlavného mesta a organizátor bratislavských Korunovačných slávnosti Miroslav Vetrík. Bratislavu podľa neho treba oslobodiť zo závislosti od záujmových skupín. viac »


Najčítanejšie články