Najnovšie informácie z komunálnych volieb 2018 | Topky.sk - Bleskovky

°C

Utorok, 31. marec 2020. Meniny má Benjamín, zajtra Hugo.

Komunálne voľby 2018 - najnovšie informácie

Koronavírus ohrozuje štátny rozpočet: Dokáže vláda ochrániť malých podnikateľov?

21.03.2020 16:11

BRATISLAVA/PRAHA – Ak necháme malé prevádzky a podniky vykrvácať, lebo musia byť zatvorené, napácha to v národnom hospodárstve oveľa väčšie škody, ako keď im pomôžeme preklenúť ťažké obdobie rôznymi opatreniami, (Richard Sulík) viac »

Súčasného primátora v Nitre vystrieda nováčik Hattas: Dvonč verí, že Nitra bude napredovať

Marek Hattas
Foto

11.11.2018 11:58

NITRA – Novým primátorom Nitry sa stal Marek Hattas. Kandidoval ako nezávislý. Z celkového počtu 29.289 platných hlasovacích lístkov odovzdaných pre voľby primátora, získal 12.385 hlasov, čo predstavuje podiel 42,28 percenta, informovala mestská volebná komisia v Nitre. viac »


Šéfom Košíc sa stal Jaroslav Polaček: Stop červenej diktatúre, víťazstvo venoval synovi

Nový primátor Košíc Jaroslav

11.11.2018 11:57

KOŠICE - Voľby primátora v Košiciach vyhral Jaroslav Polaček (29 157 hlasov), s veľkým náskokom pred Martinom Petruškom (16 044 hlasov) a Alenou Bašistovou (10 001 hlasov). „Som pripravený spolupracovať úplne s každým, Košičania si to zaslúžia,“ povedal Polaček. viac »


Jana Vaľová na čele Humenného končí: Vystrieda ju Miloš Meričko, priznala porážku

Jana Vaľová

11.11.2018 11:54

HUMENNÉ – Podľa predbežných výsledkov sa víťazom sobotňajších (10.11.) komunálnych volieb v Humennom stal kandidát na primátora Miloš Meričko (OĽaNO, KHD, SaS, Strana občianskej ľavice, Strana práce, Progresívne Slovensko, Spolu - občianska demokracia). Dosluhujúca primátorka Jana Vaľová (Smer-SD) priznala prehru na sociálnej sieti. viac »


V Žiline je už rozhodnuté: Mestu bude šéfovať Peter Fiabáne

Peter Fiabáne
Foto

11.11.2018 11:53

ŽILINA – Primátorom mesta Žilina bude 55-ročný Peter Fiabáne, nezávislý kandidát s podporou OĽaNO, SaS, Sme rodina, Nova, Progresívne Slovensko, OKS, Šanca. V sobotňajších komunálnych voľbách zvíťazil spomedzi siedmich kandidátov. Vyplýva to zo zápisnice, ktorú zverejnila mestská volebná komisia na internetovej stránke mesta Žilina. viac »


Trnava bez zmeny na primátorskom poste: Občania opätovne zvolili Petra Bročku

Peter Bročka

11.11.2018 11:52

TRNAVA - Staronovým primátorom Trnavy sa stal Peter Bročka. Potvrdil to hovorca Trnavy Pavol Tomašovič. viac »


V Banskej Bystrici sa situácia nemení: Ján Nosko vyhral suverénne v každom jednom okrsku

Ján Nosko

11.11.2018 11:51

BANSKÁ BYSTRICA – Úradujúci banskobystrický primátor Ján Nosko suverénne zvíťazil v meste pod Urpínom a má silný mandát viesť Banskú Bystricu po ďalšie štyri roky. Vyplýva to z oficiálnych výsledkov po spočítaní všetkých okrskov v meste a zo zápisnice mestskej volebnej komisie, ktorá je zverejnená na webovej stránke mesta. Zvíťazil vo všetkých 77 okrskoch, ... viac »


Víťazmi volieb sú nezávislí kandidáti: Je to silný signál pre mainstreamové strany

Matúš Vallo

11.11.2018 11:13

BRATISLAVA - Zatiaľ je veľmi skoro o tom hovoriť o tom, či sa spoločenská situácia vzniknutá po smrti novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej premietla do výsledkov komunálnych volieb. Povedal to v televízii TA3 politický analytik Ján Baránek. Podľa neho dochádza mainstreamovým stranám dych. viac »


Jasný víťaz Vallo, reakcie Miku, Nesrovnala a Mrvu: Neskrývané sklamanie, odkazy porazených

Matúš Vallo

11.11.2018 11:12

BRATISLAVA - Súčasný primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal, ktorý chcel tento post obhájiť v sobotných (10.11.) komunálnych voľbách ako nezávislý kandidát, zablahoželal svojmu súperovi Matúšovi Vallovi (kandidát s podporou Progresívneho Slovenska a Spolu – občianskej demokracie) k víťazstvu vo voľbách. Sčítaných v tom čase však nebolo ešte ani 30 percent hlasov. viac »


Voľby vytvorili nového rekordéra: Starostu Štrby zvolili už desiatykrát

Predseda Združenia miest a

11.11.2018 10:34

ŠTRBA - Starosta Štrby Michal Sýkora je slovenským rekordérom, vo funkcii bude jubilejný desiatykrát. Po prvý raz v histórii však v komunálnych voľbách nemal súpera a svoju podporu mu vyjadrilo 767 tamojších obyvateľov. viac »


Zvolen aj naďalej povedie žena: Staronovou primátorkou je Lenka Balkovičová

Lenka Balkovičová

11.11.2018 08:45

ZVOLEN - Primátorkou Zvolena na ďalšie volebné obdobie bude Lenka Balkovičová (nezávislá). viac »


Prešov má staronovú primátorku: Mesto opäť povedie Andrea Turčanová

Andrea Turčanová
Foto

11.11.2018 05:52

PREŠOV - Primátorkou mesta Prešov podľa výsledkov podpísaných mestskou volebnou komisiou ostáva aj v najbližších štyroch rokoch Andrea Turčanová (KDH, OĽaNO, Nova). V sobotňajších komunálnych voľbách zvíťazila s náskokom takmer 5300 hlasov pred druhým v poradí, bývalým dvojnásobným primátorom Pavlom Hagyarim (nezávislý). viac »


Richard Rybníček zostáva vo funkcii: Trenčín povedie ako primátor aj naďalej

Richard Rybníček
Foto

11.11.2018 04:50

TRENČÍN – Staronovým primátorom Trenčína bude najbližšie štyri roky podľa neoficiálnych výsledkov Richard Rybníček. viac »


V najväčšej metropole Slovenska je rozhodnuté: Hlavné mesto povedie Matúš Vallo

Matúš Vallo
Foto

11.11.2018 02:46

BRATISLAVA – Novým primátorom hlavného mesta SR Bratislavy bude Matúš Vallo, ktorý kandidoval s podporou mimoparlamentných strán Progresívne Slovensko a Spolu-občianska demokracia. Pred novinárov predstúpil potom, čo má po viac ako štvrtine spočítaných okrskov výrazný náskok pred ostatnými protikandidátmi, ktorí už priznali volebnú porážku. viac »


Petruško v Košiciach priznal svoju volebnú porážku: Za Polačekom výrazne zaostáva

Petruško v Košiciach priznal

11.11.2018 01:19

KOŠICE – Košický viceprimátor Martin Petruško (Smer-SD a SNS) priznal svoju porážku vo voľbách primátora mesta. Podľa priebežných neoficiálnych výsledkov v počte získaných hlasov výrazne zaostáva za Jaroslavom Polačekom (SaS, KDH, SMK-MKP, NOVA, OKS). viac »


Prvé výsledky: Veľké zmeny sa črtajú v Hummenom, Žiline, Nitre aj Bratislave

Po prvých predbežných výsledkov
FotoVideo

11.11.2018 00:30

BRATISLAVA - Slováci si dnes volia primátorov, starostov a poslancov, ktorí ich budú najbližšie štyri roky zastupovať. Výsledky obecných volieb ovplyvnia život v každej obci, meste či mestskej časti. Volebné miestnosti sa už uzavreli. Podľa prvých predbežných výsledkov vedie v Košiciach Jaroslav Polaček, v Bratislave Matúš Vallo a v Nitre Marek Hattas. ... viac »


V Michalovciach malo dôjsť v súvislosti s voľbami k porušeniu zákona

V Michalovciach malo dôjsť

10.11.2018 22:21

MICHALOVCE – K porušeniu zákona o voľbách a zákona o volebnej kampani malo dôjsť počas soboty v Michalovciach. Mestská volebná komisia (MVK) v tejto súvislosti podala podnet na Štátnu komisiu pre voľby a kontrolu financovania politických strán. viac »


FOTOREPORTÁŽ Vo voľbách odovzdali svoje hlasy premiér, exprezidenti i Kiska: Odkazy voličom

V komunálnych voľbách volili
FotoVideo

10.11.2018 21:59

BRATISLAVA - Slováci si dnes volia primátorov, starostov a poslancov svojich miest a obcí. K volebným urnám pristúpili aj najvyšší predstavitelia štátu, kandidáti i politici, ktorí vyzvali, aby ľudia šli voliť. Podľa nich sú komunálne voľby dôležité, pretože práve s rozhodnutiami volených zástupcov sa stretávajú najčastejšie. viac »


Podľa Polláka v dvoch prípadoch niekto chcel ovplyvniť rómskych voličov

Podľa Polláka v dvoch
Foto

10.11.2018 20:23

KOŠICE – V Košickom kraji prebiehajú voľby v celku pokojne, bez vážnejších rušivých momentov. Peter Pollák uviedol, že podobný prípad ako sa stal dopoludnia na košickom Luníku IX sa vyskytol aj v obci Boťany, v okrese Trebišov. viac »


FOTO Predseda parlamentu Andrej Danko odvolil: Svoj hlas odovzdal v Miloslavove

FOTO Predseda parlamentu Andrej
Foto

10.11.2018 18:29

BRATISLAVA – Na dôležitosť zúčastniť sa hlasovania poukázal aj predseda Národnej rady SR Andrej Danko, ktorý svoje občianske právo využil v obci Miloslavov-Alžbetin dvor, okres Senec. Do volebnej miestnosti prišiel po 17:00. Poukázal hlavne na tých ľudí, ktorí v spoločnosti všetko kritizujú. viac »


Ľudia volia aj vo Veľkej Mači, kde zabili Kuciaka: Tragická udalosť nemá na voľby vplyv

Ľudia volia aj vo

10.11.2018 17:58

VEĽKÁ MAČA – Voľby v obci Veľká Mača v okrese Galanta, kde začiatkom roka zavraždili novinára Jána Kuciaka a jeho partnerku, sú pokojné a poznamenané zatiaľ nižším záujmom voličov. Podľa zapisovateľky volebnej komisie Rozálie Lancz to mohla ovplyvniť skutočnosť, že na post starostu evidujú iba jedného uchádzača - súčasného starostu. viac »


Najčítanejšie články