°C

Štvrtok, 29. október 2020. Meniny má Klára, zajtra Šimon, Simona.

Rôznorodé kandidátky Bratislavy: Za poslancov kandidujú aj bývalí hráči Slovana a Interu

Marián Zeman (vľavo) a Ján Lipiansky
Marián Zeman (vľavo) a Ján Lipiansky
Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj,Michal Svítok
06.11.2018 10:00

BRATISLAVA - O tom, ako sa budú v nasledujúcich rokoch rozvíjať Vajnory, Rača či Petržalka chcú rozhodovať aj bývalí vrcholoví športovci a reprezentanti Slovenska. Ich mená možno nájsť medzi kandidátmi na miestnych poslancov v bratislavských mestských častiach v nadchádzajúcich komunálnych voľbách (10.11.).


Zo zverejnených zoznamov oficiálne zaregistrovaných kandidátov na poslancov vyplýva, že jedným z 21 kandidátov na post poslanca Vajnôr je bývalý futbalový reprezentant, dnes športový manažér a spolukomentátor futbalových zápasov Marián Zeman. Kandiduje ako nezávislý, poslancom Vajnôr je i v aktuálnom volebnom období.

Ako nominant Starostov a nezávislých kandidátov sa o post poslanca v Rači uchádza ďalšia osobnosť „Belasých“, tentoraz hokejového Slovana, Ján Lipiansky.

Naopak, jedna z legiend futbalového Interu, Ľubomír Luhový, kandiduje v Petržalke. O post miestneho poslanca v tamojšom 35 člennom zastupiteľstve sa uchádza v rámci druhého volebného obvodu ako kandidát Strany moderného Slovenska (SMS). V treťom volebnom obvode kandiduje za Národnú koalíciu bývalý hokejista Slovana Miroslav Lažo. O dôveru voličov chce zabojovať v štvrtom volebnom obvode aj bývalý člen basketbalového Interu David Toya – ako nominat pravicovej koalície SaS, KDH, Nova, OKS, Sme-rodina – Boris Kollár.
 


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články