Najnovšie informácie z komunálnych volieb 2018 | Topky.sk - Bleskovky

°C

Utorok, 7. apríl 2020. Meniny má Zoltán, zajtra Albert.

Komunálne voľby 2018 - najnovšie informácie

Koronavírus ohrozuje štátny rozpočet: Dokáže vláda ochrániť malých podnikateľov?

21.03.2020 16:11

BRATISLAVA/PRAHA – Ak necháme malé prevádzky a podniky vykrvácať, lebo musia byť zatvorené, napácha to v národnom hospodárstve oveľa väčšie škody, ako keď im pomôžeme preklenúť ťažké obdobie rôznymi opatreniami, (Richard Sulík) viac »

V Prešove to vrie: Jeden z kandidátov podal trestné oznámenie na súčasnú primátorku

Andrea Turčanová

05.11.2018 16:15

PREŠOV - V súvislosti s kúpou pozemkov na Narcisovej a Mudroňovej ulici v Prešove podal kandidát na primátora Stanislav Grega (nezávislý) trestné oznámenie na súčasnú primátorku Andreu Turčanovú (KDH, OĽaNO a Nova), ktorá opäť kandiduje. Tvrdí, že kúpa pozemkov bola pre mesto nevýhodná. viac »


Richard Oravec sa vzdal kandidatúry na post primátora Pezinka

Richard Oravec

05.11.2018 12:28

PEZINOK – V Pezinku je o jedného kandidáta na primátora mesta menej. Kandidatúry sa vzdal ekonóm a nezávislý kandidát Richard Oravec. Potvrdili to z Mestského úradu v Pezinku a Oravec o tom informoval aj na sociálnej sieti. O primátorské kreslo sa tak v Pezinku momentálne uchádzajú štyria kandidáti. viac »


V Humennom bude o kandidáta na primátora menej: Pipák sa vzdal kandidatúry, podporí iného

Peter Pipák

04.11.2018 16:54

HUMENNÉ - Kandidát na post primátora mesta Humenné Peter Pipák, ktorý do volieb išiel s podporou Slovenskej národnej strany, sa rozhodol vzdať kandidatúry v prospech Miloša Merička (OĽaNO, KHD, SaS, Strana občianskej ľavice, Strana práce, Progresívne Slovensko, Spolu - občianska demokracia). Potvrdil to aj samotný Pipák. viac »


Odborník varuje, pozor na porušenie moratória: Môže viesť až k zrušeniu volieb

Eduard Bárány

03.11.2018 11:00

BRATISLAVA - Porušenie volebného moratória môže viesť k sankciám, v krajných prípadoch aj k zneplatneniu volieb. O priebehu moratória v súvislosti s blížiacimi sa komunálnymi voľbami informoval predseda štátnej volebnej komisie Eduard Bárány. viac »


V Trenčíne to bude duel: Ľubomír Žabár sa vzdal kandidatúry v prospech Miloša Mičegu

Ľubomír Žabár, kandidát na

02.11.2018 09:05

TRENČÍN - Ľubomír Žabár (nezávislý) sa vzdal kandidatúry na post primátora Trenčína. V novembrových komunálnych voľbách podporí na funkciu primátora Miloša Mičegu. Informoval o tom Ľubomír Žabár. viac »


Trnavský kandidát Stanislav Žigmund sa vzdal, v boji o post primátora podporil Mráza

Stanislav Žigmund

31.10.2018 20:15

TRNAVA - Kandidát na primátora Trnavy za Stranu rómskej komunity Stanislav Žigmund v živom vysielaní televíznej diskusie RTVS ku komunálnym voľbám oznámil svoj úmysel vzdať sa kandidatúry v prospech kandidáta koalície Naše mesTTo - KDH, SZS, SDKÚ-DS Rastislava Mráza. Ten reagoval slovami, že voličov nesklame. viac »


Súčasný primátor Popradu končí! Jozef Švagerko sa vzdal kandidatúry

Jozef Švagerko

31.10.2018 13:40

POPRAD – Kandidát na primátora Popradu a súčasný primátor Jozef Švagerko sa v stredu 31. októbra vzdal kandidatúry. Kandidoval ako nezávislý. viac »


Kandidát na primátora Nitry Róbert Sitár sa vzdal v prospech Petra Oremusa

Róbert Sitár

31.10.2018 11:35

NITRA – Nezávislý kandidát na post primátora Nitry Róbert Sitár sa vzdal kandidatúry v prospech nezávislého kandidáta Petra Oremusa. Svoje rozhodnutie dnes oznámil na tlačovej konferencii. Ako povedal, je najvyšší čas, aby nevyhrávali egá nad tým, čo je vo verejnom záujme. viac »


Danica Birošová sa vzdala kandidatúry na post primátorky Trenčína

Danica Birošová

31.10.2018 11:10

TRENČÍN - Danica Birošová (Doma dobre) sa vzdala kandidatúry na post primátorky mesta Trenčín. V komunálnych voľbách podporí na funkciu primátora Miloša Mičegu. Informovala o tom v stredu na tlačovej konferencii. viac »


Takto ste ich ešte nikdy nevideli. Slovenskí politici pri netradičnej činnosti!

Takto ste ich ešte
Foto

29.10.2018 16:00

BRATISLAVA - Uplynulý víkend patril v Podunajských Biskupiciach dobrej zábave chutnému jedlu. V rámci kampane na starostu tejto mestskej časti prišli kandidáta Zoltána Péka podporiť aj známe tváre z vysokej politiky. viac »


Václav Mika podáva podnet na štátnu volebnú komisiu pre diskreditáciu

Václav Mika

26.10.2018 14:30

BRATISLAVA – Nezávislý kandidát na primátora Bratislavy Václav Mika podáva podnet na štátnu komisiu pre voľby a kontrolu financovania politických strán pre kampaň vedenú nezaregistrovanou treťou stranou. Informovala o tom Dominika Šulková z Mikovho volebného tímu. Z mediálneho prostredia unikla podľa jej slov informácia, že niekto si za finančnú protihodnotu ... viac »


Rybníčka v Trenčíne podporil aj vládny Smer: Okamžitá reakcia kandidáta

Richard Rybníček

26.10.2018 13:29

TRENČÍN – Strana Smer-SD podporuje v novembrových komunálnych voľbách v Trenčíne kandidatúru súčasného primátora mesta Richarda Rybníčka (nezávislý). Informovala o tom krajská kancelária strany v Trenčíne. viac »


Obľúbená starostka končí, nahradiť ju môže táto známa tvár: Sľubuje vyriešiť najväčší problém!

Obľúbená starostka končí, nahradiť
Foto

25.10.2018 19:00

BRATISLAVA - Člen Rady pre vysielanie a retransmisiu a dlhoročná tvár RTVS sa možno stane novým starostom bratislavskej mestskej časti Podunajské Biskupice. Za svojho nástupcu ho odporúča aj súčasná starostka Alžbeta Ožvaldová. viac »


Fico má o kandidátovi jasno: Nemá význam, aby v Bratislave došlo k prepriahaniu koní

Robert Fico

25.10.2018 17:00

BRATISLAVA - Spolupráca medzi vládou, bratislavským magistrátom a primátorom Ivom Nesrovnalom funguje, preto nemá význam, aby v hlavnom meste došlo k prepriahaniu koní. Na tlačovej konferencii po rokovaní predsedníctva Smeru-SD to vyhlásil líder strany Robert Fico. viac »


Komunálne voľby sa blížia: Tí, čo nedostali oznam o konaní, sa nemusia znepokojovať

Komunálne voľby sa blížia:

17.10.2018 15:30

BRATISLAVA – Voliči, ktorí si nenašli v poštovej schránke oznámenie o konaní novembrových obecných volieb, sa nemusia znepokojovať. Neznamená to, že by nemohli voliť. Na to, aby mali právo 10. novembra voliť svojich zástupcov vo vedení obcí a miest či mestských častí im stačí občiansky preukaz, ktorý je dokladom, že v danej obci majú trvalý pobyt. viac »


Primátor Komárna už nekandiduje, nezaregistrovaný kandidát sa obrátil na súd

László Stubendek

16.10.2018 10:45

KOMÁRNO – O post primátora Komárna sa uchádza šesť kandidátov. Súčasný primátor László Stubendek medzi nimi nie je. Kandiduje len za poslanca. Vyplýva to zo zoznamu zaregistrovaných kandidátov, ktorý zverejnilo mesto v týchto dňoch na svojom webe. viac »


FOTO Nefér výhoda starostov a primátorov pred voľbami: Propaganda za obecné peniaze

Jana Vaľová a Jozef

15.10.2018 00:01

BRATISLAVA - Veľká časť úradujúcich primátorov a starostov je pred novembrovými komunálnymi voľbami vo výhode. Odborníci z Transparency International Slovensko v tom majú jasno. viac »


Trnavskí kandidáti na primátora budú vo štvrtok spolu diskutovať

Rastislav Mráz, Peter Bročka,

14.10.2018 17:25

TRNAVA - Kandidáti na primátora Trnavy budú o svojich programoch a plánoch diskutovať vo štvrtok 18. októbra o 19:00 v kultúrnom centre Malý Berlín. Volebná komisia zaregistrovala v Trnave osem kandidátov na najvyšší post v meste, organizátori na verejnú diskusiu pozvali štyroch z nich. viac »


FOTO Bizarné kampane zaplavili Slovensko: Vyberáme politikov, ktorí najviac pobavili

Bizarné kampane
Foto

13.10.2018 09:03

BRATISLAVA - Komunálne voľby už klopú na dvere - 10. november sa nezadržateľne blíži, a tak sa v uliciach miest a obcí či na internete stupňuje aj kampaň politikov, ktorí sa usilujú získať hlasy voličov rôznorodo. viac »


Ďalší športovec v politike: Vo voľbách kandiduje aj bývalá hviezda NHL

Žigmund Pálffy

12.10.2018 10:00

SKALICA - Do politiky smeruje ďalší športovec. Skaličania si v novembrových komunálnych voľbách budú môcť do mestského zastupiteľstva zvoliť aj bývalú jagavú hviezdu svetového hokeja, Žigmunda Pálffyho. viac »


Najčítanejšie články