Kiska odovzdal svoj hlas v Poprade: FOTO Veľa mien bolo neznámych, zažil som aj rodinný lobing | Topky.sk

Štvrtok, 17. október 2019. Meniny má Hedviga, zajtra Lukáš.

Kiska odovzdal svoj hlas v Poprade: FOTO Veľa mien bolo neznámych, zažil som aj rodinný lobing

Zdroj: TASR/Oliver Ondráš
10.11.2018 10:28

POPRAD - V spoločnosti svojej manželky v sobotu v dopoludňajších hodinách odovzdal svoj hlas v komunálnych voľbách aj prezident SR Andrej Kiska. Vo volebnom obvode číslo 2. v Poprade si zvolil jednak primátora a zároveň aj poslancov do mestského zastupiteľstva. Ako sám priznal, pri študovaní zoznamu kandidátov mu bolo veľa mien neznámych a prvýkrát zažil aj „rodinný lobing“.


„V piatok sme veľmi poctivo s manželkou študovali zoznam kandidátov, v Poprade ich je myslím 64 na poslancov a dosť sme sa trápili s tým, koho voliť. Napriek tomu, že tieto voľby sú najosobnejšie, tak mnohých ľudí človek jednoducho nepozná. My osobne sme poznali možno 15 - 20 percent kandidátov,“ uviedol prezident na krátkom brífingu.

Andrej Kiska
Zdroj: TASR/liver Ondráš

Prvýkrát som zažil silný rodinný lobing

V tejto súvislosti vyzval ľudí, aby si zvolili zástupcov podľa ich skutkov a nie podľa sľubov. „Zažil som prvýkrát aj silný rodinný lobing, pretože obe naše deti sa dozvedeli, že jedna z ich učiteliek kandiduje a viackrát mi pripomenuli jej číslo, aby som vedel, komu mám dať hlas,“ dodal s úsmevom Kiska.

Andrej Kiska
Zdroj: TASR/liver Ondráš

V Poprade kandiduje na post primátora 11 kandidátov, dvaja sa ešte pred voľbami vzdali. Kiska s manželkou svoje hlasy odovzdali vo volebnom obvode č. 2, kde je dohromady takmer 800 oprávnených voličov a o hlasy do mestského parlamentu sa uchádza viac ako šesť desiatok ľudí.

Andrej Kiska
Zdroj: TASR/liver Ondráš

„V každých voľbách sa rozhoduje o niečom inom, každé majú svoju atmosféru, teraz rozhodujeme o tom, kto sa stane primátorom alebo starostom, či poslancom v takmer 3000 mestách a obciach na Slovensku. Ide o veľa, ide o 4,5 miliardy z verejných zdrojov, ide o to, aké máme chodníky, kde sa čo stavia, aké máme parky, mestské cesty, základné školy, škôlky,“ zdôraznil prezident.

Andrej Kiska
Zdroj: TASR/liver Ondráš

Upozornil tiež, že tieto voľby sú špecifické, keďže sú prvé od dramatických udalostí zo začiatku tohto roka. Narážal pritom na vraždu investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. „Sú to prvé voľby, v ktorých môžeme ukázať, ako si predstavujeme slušné a poctivé Slovensko,“ uzavrel Kiska.


Galéria

Andrej Kiska Andrej Kiska Andrej Kiska Andrej Kiska

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články