Matka kúpila synovi Kinder vajíčko: Hrôza, čo našla vo vnútri, táto hračka nie je na hranie! | Topky.sk

Nedeľa, 18. august 2019. Meniny má Elena, Helena, zajtra Lýdia.

Matka kúpila synovi Kinder vajíčko: Hrôza, čo našla vo vnútri, táto hračka nie je na hranie!

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Youtube/SurpriseToys
18.01.2019 14:42

MELBOURNE - Austrálska mamička zostala v nepríjemnom šoku po tom, čo kúpila svojmu pätnásťmesačnému synovi Kinder vajíčko. Vnútri sa totiž skrývala hračka veľmi nevhodného charakteru. Za figúrku s tromi balónmi, na ktorých boli tri písmená "KKK", sa už spoločnosť ospravedlnila.


"Spočiatku sme sa na tom zasmiali. Bolo to ako: ‚Naozaj čítame a vidíme to, čo čítame a vidíme?‘" uviedla Kimberley z austrálskeho štátu Viktória. Keď pominula prvotná reakcia, matke malého Alexandra prišlo nevoľno pri predstave, že by sa jej syn mal hrať s hračkou s písmenami "KKK", čo je skratka pre "Ku Klux Klan" (rasistická organizácia pôsobiaca najmä na juhu USA, pozn. red.). 

Matka kúpila synovi Kinder
Zdroj: Facebook/Laura Williams

Je priam neuveriteľné, že si výrobcovia túto chybu nevšimli. Samotné "K" malo pravdepodobne iniciovať značku Kinder, no v tejto trojitej verzii sa z toho stal rasistický symbol. "Vynára sa otázka, čo asi spoločnosť podporuje a či náhodou nejde o sublimačný marketing," zamýšľa sa mladá žena. Rozhodla sa preto kontaktovať partnerskú spoločnosť Kinder Eggs, firmu Ferrero Rocher, aby jej celú situáciu vysvetlila. Podľa jej predstaviteľov hračka slúžila ako limitovaná edícia k 50. výročiu Kinder Eggs. Firma ďalej dodala, že od tohto incidentu bola stiahnutá z trhu a zničená.

"Úprimne sa ospravedlňujeme za akékoľvek nedorozumenia v dôsledku toho, čo táto hračka v Kinder vajíčku zobrazuje," uvádza sa v jej vyhlásení s tým, že v žiadnom prípade nemali v úmysle združovať sa s Ku Klux Klanom. "Ubezpečujeme všetkých, že v súčasnosti vykonávame opatrenia, aby sa podobné situácie v budúcnosti už nestali. Nikdy sme touto hračkou nechceli nikoho uraziť," dodalo Ferrero Rocher. 


Galéria

Ilustračné foto

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/pk

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články