Sobota18. júl 2026, meniny má Kamila, zajtra Šarlota, Dušana

MIMORIADNE Čelná zrážka dvoch autobusov: Cesta je uzavretá, hlásia veľa zranených! VIDEO Prvé zábery z miesta nehody

 AKTUALIZOVANÉ Zobraziť galériu (5)
(Zdroj: Facebook/Hasičský záchranný sbor ČR)

OLEKSOVICE - Dva autobusy s cestujúcimi sa zrazili dnes okolo 09: 30 pri Oleksoviciach na Znojemsku. Pri nehode sa zranilo asi 40 ľudí, z toho desať má zranenia stredne ťažké a ťažké. ČTK to povedala hovorkyňa záchranárov.

Autobus prichádzajúci od Brna vrazil do autobusu, ktorý na hlavnej ceste vchádzal z vedľajšej cesty. Cesta, ktorá je hlavnou spojnicou medzi Brnom a Znojmom, je uzavretá. Dopravu policajti odkláňajú cez Borotice a Božice, spresnila policajná hovorkyňa. "Autobus prichádzajúci od Brna na Znojmo vrazil do druhého autobusu, ktorý na hlavnú vchádzal z vedľajšej cesty. Dychová skúška u oboch vodičov bola negatívna," uviedla policajná hovorkyňa Petra Hrůzová.

V Česku sa zrazili dva autobusy (Zdroj: Facebook/Hasičský záchranný sbor ČR)

Záchranári nasadili aj vrtuľník

Hovorkyňa záchranárov Michaela Bothová doplnila, že z pohľadu záchrannej služby ide o mimoriadnu udalosť druhého stupňa. Na mieste je 13 posádok, okrem iného aj veľkokapacitná sanitka a vrtuľník.

"Na mieste sme ošetrili 30 ľahko zranených, deväť ľudí utrpelo stredne ťažké a ťažké zranenia. Povolali sme aj niektoré posádky z voľna, aby nám na mieste pomohli. Zranených rozvážame do nemocníc v Brne a v Znojme," uviedla Bothová.

Autá prichádzajúce od Znojma musia uzavretý úsek obísť cez Borotice, Božice a Mackovice, autá od Brna musia zísť z cesty na Mackovice. Ako dlho bude uzávera trvať, zatiaľ nie je jasné.

Pomoc Česku podľa hovorkyne ponúklo aj susedné Rakúsko. Záchranári ju ale zatiaľ nevyužili, uviedol server Novinky.

Viac o téme: ČeskoPolíciaNehodaAutobus
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu