Nedeľa, 13. jún 2021. Meniny má Anton, zajtra Vasil.

Veľký úlovok talianskej polície: Popredného člena 'Ndranghety zatkli počas dovolenky

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: TASR/Angelo Carconi/ANSA via AP
22.08.2019 14:35

RÍM - Popredného člena kalábrijskej zločineckej organizácie 'Ndrangheta, ktorý bol viac ako dva roky na úteku, zatkli počas rodinnej dovolenky na Sicílii. Informovala o tom vo štvrtok talianska polícia, píše agentúra DPA.


Francesco Riitano, narodený v roku 1980, je podľa talianskych karabinierov obvinený z rozsiahleho obchodovania s kokaínom, ktorého sa mal dopustiť v mene mafiánskeho klanu Gallaceovcov. Polícia ho zadržala v stredu večer v obci Giardini Naxos na Sicílii, kde dovolenkoval. Prekvapila ho pritom práve v čase, keď večeral s rodinou. Riitano sa pokúsil zinscenovať útek, pričom vyskočil "do pása nahý" z balkóna, karabinieri ho však spacifikovali. 

Riitano mal so sebou preukaz totožnosti, pas aj vodičský preukaz vystavené na falošné meno, hotovosť a viacero mobilných telefónov.  Kalábrijská 'Ndrangheta patrí spolu so sicílskou Cosa Nostrou a neapolskou Camorrou k najdôležitejším skupinám organizovaného zločinu v Taliansku a vybudovala si významné základne i v zahraničí; okrem iného pôsobí v Nemecku, na severe Ameriky či Austrálii. Vedúce postavenie má 'Ndrangheta najmä v pašovaní kokaínu do Európy.

 


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články