VIDEO Londýnske letisko Stansted mimo prevádzky: Problémy spôsobil štart lietadla | Topky.sk

°C

Piatok, 24. január 2020. Meniny má Timotej, zajtra Gejza.

VIDEO Londýnske letisko Stansted mimo prevádzky: Problémy spôsobil štart lietadla

Problémy malo lietadlo už pri štarte.
Problémy malo lietadlo už pri štarte.
Zdroj: Twitter.com/Tom Podolec Aviation
02.03.2019 11:45

LONDÝN - Technické problémy štartujúceho lietadla ochromili na niekoľko hodín prevádzku londýnskeho letiska Stansted. Osem pasažierov utrpelo pri incidente z piatkového večera menšie zranenia, vyplýva z oznámenia letiska, o ktorom v sobotu informovali televízia Sky News a agentúra DPA.


Cestujúci hovorili o hlasnom rachote, keď začal stroj rakúskej leteckej spoločnosti Laudamotion zrýchľovať. Pasažierov ešte na štartovacej dráhe vyzvali, aby opustili lietadlo typu Airbus A320, ktoré malo s takmer 170 ľuďmi na palube letieť do Viedne. Hovorca letiska oznámil, že lietadlo malo poruchu motora krátko po 20.00 h miestneho času. Všetky lety na Stanstede zastavili na približne tri hodiny, po ktorých prevádzku štvrtého najrušnejšieho letiska v Británii znova obnovili v plnom rozsahu.

Pasažieri na sociálnej sieti Twitter a v britských médiách vypovedali o situácii naháňajúcej strach. "Posádka kričala: Evakuovať, evakuovať," priblížil cestujúci Thomas Steer. "Môj priateľ otvoril núdzový východ a zošmykli sme sa po kĺzačke." Niekoľko starších ľudí sa pri tom podľa neho ľahšie zranilo a hneď ich ošetrili.

Problémy malo lietadlo už
Zdroj: Twitter.com/Tom Podolec Aviation


Galéria

Problémy malo lietadlo už Problémy malo lietadlo už

Nástroje k článkuZDROJ: TASR
VIDEO: Twitter.com/Toni Barta

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články