Automobilka ŠKODA pomáha v boji proti koronavírusu: Odovzala 10 áut, poslúžia nemocniciam | Topky.sk

°C

Piatok, 5. jún 2020. Meniny má Laura, zajtra Norbert.

Automobilka ŠKODA pomáha v boji proti koronavírusu: Odovzala 10 áut, poslúžia nemocniciam

ŠKODA AUTO Slovensko
ŠKODA AUTO Slovensko
Zdroj: ŠKODA AUTO Slovensko,
03.04.2020 12:00

BRATISLAVA – Desať áut značky ŠKODA bude pomáhať Žilinskému samosprávnemu kraju zvládať krízovú situáciu súvisiacu s koronavírusom. Vozidlá bude využívať sedem nemocníc v kraji, dobrovoľníci v teréne, tiež krízový štáb. Poslúžia na prevoz pacientov, zdravotníckych pracovníkov, vzoriek, materiálu alebo pri mobilných odberoch pri testovaní na COVID-19.


ŠKODA AUTO Slovensko v stredu zapožičala do užívania 10 vozidiel zástupcom Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK). Vozidlá budú v plnom nasadení v teréne pomáhať všade tam, kde to bude v tomto náročnom období potrebné. Poslúžia siedmym nemocniciam v kraji hlavne na prevoz pacientov, zdravotníckeho personálu, vzoriek či špeciálneho materiálu. Autá sa budú využívať aj pre účely mobilných odberov vzoriek na testovanie COVID-19 a pre potreby krízového riadenia.

Spolu 10 vozidiel značky ŠKODA je od stredy naplno zapojených v teréne v rámci ŽSK. Ich služby bude využívať sedem nemocníc, ktorých zriaďovateľom je Žilinská župa: Kysucká nemocnica s poliklinikou v Čadci, Dolnooravská nemocnica s poliklinikou Ladislava Nádaši Jégeho v Dolnom Kubíne, Hornooravská nemocnica s poliklinikou v Trstenej a Liptovská nemocnica s poliklinikou MUDr. Ivana Stodolu v Liptovskom Mikuláši, ako aj štátne nemocnice – Fakultná nemocnica s poliklinikou v  Žiline, Univerzitná nemocnica Martin a Ústredná vojenská nemocnica SNP Ružomberok - Fakultná nemocnica.

„V tejto dobe je dôležitejšie ako kedykoľvek predtým, aby sme boli solidárni a podali pomocnú ruku tam, kde je to najpotrebnejšie. V ŠKODA AUTO Slovensko sme si zvolili spôsob nám najbližší. Dnes sme Žilinskému samosprávnemu kraju odovzdali 10 vozidiel, ktoré ľudom pracujúcim v prvej línii uľahčia prácu. Budú slúžiť na prevoz pacientov, zdravotníckeho materiálu či  testovaných vzoriek. Verím, že keď sa budeme všetci snažiť pomôcť, tak túto náročnú situáciu zvládneme,“ uviedol v stredu Marek Růžička, konateľ spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko.

ŠKODA AUTO Slovensko
Zdroj: ŠKODA AUTO Slovensko,

Vozidlá budú v plnom nasadení pomáhať nemocniciam pri preprave pacientov, prevoze biologických vzoriek do špecializovaných laboratórií, špeciálneho materiálu, tovaru a ochranných pracovných prostriedkov či pri prevoze cytostatík medzi nemocnicami. Rovnako sa budú tieto autá využívať pri preprave zdravotníckych pracovníkov do núdzového bývania v prípade, že musia byť izolovaní v karanténe. Takto im bude zabezpečovaný aj servis, napríklad doprava stravy do karantény.

ŠKODA AUTO Slovensko
Zdroj: ŠKODA AUTO Slovensko,

„Od vypuknutia pandémie sme v pohotovosti a neustále prijímame nové opatrenia. Na zvládnutie tejto situácie sme nasadili všetky kapacity a posilou sú nám dobrovoľníci a všetci, ktorí chcú a sú ochotní nezištne pomáhať. Kľúčovú úlohu zohrávajú ľudia v prvej línii a nemocnice, ktoré sa pripravujú na možný nárast pacientov. A práve tam bude smerovať aj táto pomoc. Zapožičané vozidlá nám veľmi výrazne pomôžu pri preprave pacientov, či prevoze ochranných prostriedkov. Časť z nich využijeme aj pre potreby krízového riadenia, či na mobilitu našich dobrovoľníkov. Je to pre nás veľká pomoc. Ďakujeme,“ uviedla Erika Jurinová, predsedníčka ŽSK.

ŠKODA AUTO Slovensko
Zdroj: ŠKODA AUTO Slovensko,

Okrem nemocníc pomôžu vozidlá ŠKODA aj dobrovoľníkom priamo v teréne. V ŽSK pracujú napríklad aj študenti medicíny, ktorí pomáhajú zabezpečiť starostlivosť o klientov v sociálnych zariadeniach, obsluhujú telefónne linky v krajskom call centre a pôsobia vo filtračných vstupoch pri nemocniciach a poliklinikách. Vozidlá budú využité pre aj účely mobilných odberov vzoriek na COVID-19 a pre potreby krízového riadenia.


Galéria

ŠKODA AUTO Slovensko ŠKODA AUTO Slovensko ŠKODA AUTO Slovensko ŠKODA AUTO Slovensko

Nástroje k článku


Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články