Voľba ústavných sudcov 2019 | Topky.sk - Bleskovky

Utorok, 21. máj 2019. Meniny má Zina, zajtra Júlia, Juliána.

Voľba ústavných sudcov 2019

Voľba kandidátov na ÚS: V tajnom hlasovaní zvolili troch kandidátov na ústavných sudcov

Poslanci musia zvoliť ešte desať mien

Poslanci musia zvoliť ešte desať mien

Foto
Aktualizujeme pred 56 minútami

BRATISLAVA - Koalícia rokovala o kandidátoch na ústavných sudcov s opozičnou SaS. Na pondelkovom stretnutí sa dohodli na opätovnom rokovaní po zasadnutí jednotlivých klubov. Stretnúť by sa mali opäť v utorok okolo obeda. Ako povedala poslankyňa parlamentu Natália Blahová, na utorkovom stretnutí by mal byť aj Ján Marosz ako zástupca klubu OĽaNO. V koalícii ... viac »

Štartuje vypočúvanie uchádzačov o post ústavného sudcu, o talár zabojuje 29 kandidátov

Ústavný súd SR
Foto

21.03.2019 08:25

BRATISLAVA - Na zasadnutí Ústavnoprávneho výboru Národnej rady SR v historickej budove parlamentu na Župnom námestí v Bratislave dnes štartuje ďalšie vypočúvanie uchádzačov o post ústavných sudcov. Vypočúvanie bude po novom časovo obmedzené. viac »


Vypočúvanie nových ústavných sudcov bude časovo obmedzené, koalícia sa zatiaľ nedohodla

Vypočúvanie nových ústavných sudcov

19.03.2019 15:15

BRATISLAVA - Vypočúvanie nových ústavných sudcov bude časovo obmedzené. Uchádzači o post sudcu Ústavného súdu SR budú mať 15 minút na úvodné vystúpenie a desať minút na odpovede vždy na tri položené otázky. Zhodli sa na tom dnes jednomyseľne členovia Ústavnoprávneho výboru Národnej rady SR s tým, že počet otázok členov výboru či zástupcov kancelárie prezidenta nebude obmedzený. viac »


Druhá voľby ústavných sudcov bude tajná, vyhlásil Danko: Koalícia však má ešte rokovať

Andrej Danko

14.03.2019 14:55

BRATISLAVA - Voľba kandidátov na ústavných sudcov v parlamente bude tajná. Povedal to predseda Národnej rady SR a SNS Andrej Danko v diskusii rádia Expres. Na tajnom hlasovaní od začiatku trvá Smer-SD, keďže tento spôsob považuje za najdemokratickejší. Most-Híd hovorí, že spôsob hlasovania bude závisieť od výsledku koaličných rokovaní. Koalícia sa má zísť na budúci týždeň. viac »


Hrabko vidí dôvod, prečo je kandidátov na sudcov menej: Odradiť ich mohol prístup výboru

Juraj Hrabko

09.03.2019 11:35

BRATISLAVA – Na rozdiel od prvej voľby kandidátov na ústavných sudcov, v ktorej figurovali až štyri desiatky nominantov, v druhej voľbe ich bude o desať menej. „Zrejme ich menej dalo súhlas na kandidatúru. Môže tam byť viacero dôvodov. Možno niektorí čakajú na tretiu voľbu, možno to niektorí už úplne vzdali. Niektorí možno stratili záujem preto, ako ... viac »


Gál je spokojný: Medzi kandidátmi na sudcov ÚS sú kvalitné mená

Gábor Gál

07.03.2019 14:55

BRATISLAVA - Minister spravodlivosti Gábor Gál (Most-Híd) je spokojný s počtom 30 kandidátov na sudcov Ústavného súdu SR, ktorí sa prihlásili do novej voľby. viac »


AKTUÁLNE Termín uplynul, o post ústavného sudcu sa uchádza 30 kandidátov

Na snímke pojednávacia miestnosť

05.03.2019 16:29

BRATISLAVA - O post ústavného sudcu sa v novej voľbe uchádza 30 kandidátov. Viacerí z uchádzačov kandidovali aj v minulej voľbe, v ktorej parlament nezvolil žiadneho kandidáta. viac »


Notárska komora a šéfka Súdnej rady navrhli spolu osem kandidátov na sudcov ÚS

Notárska komora a šéfka

05.03.2019 15:10

BRATISLAVA - Notárska komora SR predložila do novej voľby päť návrhov na kandidátov na sudcov Ústavného súdu SR. Sú nimi Ladislav Duditš, Anton Dulak, Eva Fulcová, Rastislav Kaššák a Daniela Švecová. Všetci okrem Kaššáka sa o funkciu uchádzali aj v prvej voľbe. viac »


SAK navrhla do novej voľby kandidátov na sudcov ÚS 11 mien, opäť aj Procházku

SAK navrhla do novej

05.03.2019 13:25

BRATISLAVA - Slovenská advokátska komora (SAK) navrhuje do novej voľby kandidátov na sudcov Ústavného súdu SR jedenásť uchádzačov. Desať z nich sa o funkciu uchádzalo už v prvej voľbe, medzi nimi je aj Radoslav Procházka. Novým menom vo voľbe je Stanislav Irsák. viac »


Kvalitní kandidáti by nemali vzdať boj o ochranu ústavnosti, tvrdí Gábor Gál

Gábor Gál

04.03.2019 18:20

BRATISLAVA – Kvalitní uchádzači na ústavných sudcov by nemali vzdať boj o ochranu ústavnosti. Myslí si to minister spravodlivosti Gábor Gál (Most-Híd). TASR o tom informovala hovorkyňa rezortu spravodlivosti Zuzana Drobová. viac »


Prezident Kiska má obavy, že nebude dosť kandidátov na post sudcov Ústavného súdu

Andrej Kiska
Foto

04.03.2019 12:25

BRATISLAVA - Prezident Andrej Kiska vyzval na prihlásenie sa kandidátov do voľby ústavných sudcov. Do opakovanej voľby 18 kandidátov je zatiaľ prihlásených len šesť uchádzačov, možno tak urobiť ešte do utorkového poobedia. viac »


Parlament čaká v marci nová voľba ústavných sudcov: Zatiaľ je navrhnutých šesť kandidátov

Národná rada SR

01.03.2019 10:50

BRATISLAVA - Parlamentný ústavnoprávny výbor prijal v piatok ďalších päť návrhov na kandidátov na ústavných sudcov. Ide o Danielu Švecovú, Ladislava Duditša, Petra Molnára, Roberta Šorla a Martina Vernarského. Vo štvrtok (28. 2.) prišla nominácia Zuzany Pitoňákovej. Potvrdil to predseda výboru Róbert Madej (Smer-SD). viac »


ÚPV prijal prvý návrh na kandidáta v rámci novej voľby ústavných sudcov

ÚPV prijal prvý návrh

28.02.2019 15:48

BRATISLAVA - Parlamentný ústavnoprávny výbor prijal prvý návrh na kandidáta v rámci novej voľby ústavných sudcov. Poslanec Eduard Adamčík (Most-Híd) opätovne navrhol advokátku a externú poradkyňu Ústavného súdu SR Zuzanu Pitoňákovú. Potvrdil to predseda výboru Róbert Madej (Smer-SD). viac »


SaS nenavrhne kandidátov na sudcov Ústavného súdu, žiada ich zodpovedný výber

SaS nenavrhne kandidátov na

28.02.2019 13:40

BRATISLAVA - Opozičná strana SaS nenavrhne do novej voľby kandidátov na ústavných sudcov nikoho. Vyhlásil to vo štvrtok poslanec Národnej rady SR Ľubomír Galko (SaS). Liberáli zároveň vyzvali stavovské organizácie na zodpovedný výber kandidátov. viac »


Podľa VIA IURIS by mali kvalitní kandidáti na ústavných sudcov v záujme Slovenska znovu kandidovať

Podľa VIA IURIS by

27.02.2019 11:55

BRATISLAVA - Je v záujme Slovenska, aby oprávnené inštitúcie znovu navrhli tých kandidátov z prvej voľby sudcov Ústavného súdu SR, ktorí spĺňali vysoké odborné aj morálne požiadavky. Vo vyhlásení to dnes konštatovala organizácia VIA IURIS, podľa ktorej Ústavnoprávny výbor NR SR zatiaľ nedostal žiaden návrh na kandidáta na ústavného sudcu. Návrhy na ... viac »


Béla očakáva ohľadom Kresáka ďalšie dokumenty: Ak spolupracoval s ŠtB, budeme konať

Béla Bugár a Peter

24.02.2019 13:15

BRATISLAVA - Ak sa preukáže vedomá spolupráca Petra Kresáka s komunistickou Štátnou bezpečnosťou (ŠtB), nemá čo hľadať v Moste-Híd. Strana bude konať. Povedal to predseda koaličného Mosta-Híd Béla Bugár v diskusii televízie TA3 V politike. viac »


Gál má obavy z rozsudku Ústavného súdu ohľadom previerok: Hrozí precedens, tvrdí

Gál má obavy z

24.02.2019 11:15

BRATISLAVA - Rozhodnutie Ústavného súdu SR z konca januára tohto roka o protiústavnosti ústavného zákona o sudcovských bezpečnostných previerkach môže vytvoriť precedens do budúcnosti. Uviedol minister spravodlivosti Gábor Gál (Most-Híd) s tým, že podľa jeho názoru z pohľadu právneho formalizmu ústavný súd rozhodnutím narušil formálne právo. viac »


Zaujímavý zvrat pri voľbe ústavných sudcov: Kresák sa už o lukratívny post uchádzať nebude

Zaujímavý zvrat pri voľbe

22.02.2019 13:30

BRATISLAVA - Koaličný poslanec Národnej rady SR Peter Kresák (Most-Híd) sa už nebude uchádzať o post ústavného sudcu. Poslanec to potvrdil pre webový portál televízie JOJ noviny.sk, a to napriek tomu, že mu kandidatúru ponúkali. viac »


Kiska vyzval pôvodných kandidátov na ÚS na opätovnú kandidatúru, parlament na zodpovednosť

Kiska vyzval pôvodných kandidátov
Foto

21.02.2019 16:41

KOŠICE - Prezident Andrej Kiska dnes vyzval všetkých kandidátov na ústavných sudcov, ktorí kandidovali v neúspešnej voľbe, aby svoju kandidatúru zopakovali. Zároveň vyzval aj nových kandidátov, aby sa nebáli prihlásiť a organizácie, ktoré môžu kandidátov navrhovať, aby dali aj ďalšie nominácie. Uviedol to po stretnutí s tromi zo štyroch ústavných sudcov, ... viac »


Šéfka Súdnej rady ešte nemá návrhy do opakovanej voľby kandidátov na sudcov ÚS

Lenka Praženková

19.02.2019 09:30

BRATISLAVA - Predsedníčka Súdnej rady SR Lenka Praženková ešte nemá návrhy do opakovanej parlamentnej voľby kandidátov na ústavných sudcov. V pôvodnej voľbe navrhla štyri mená. Nové návrhy budú podľa Praženkovej závisieť aj od toho, či budú jej pôvodní kandidáti ochotní zapojiť sa do procesu opäť. viac »


Čo sa presne stalo pri voľbe ústavných sudcov: Pohľad na to, kto zlyhal! Všetko mohlo byť inak

Čo sa presne stalo

18.02.2019 10:32

BRATISLAVA - Ani druhé kolo voľby kandidátov na ústavných sudcov nedopadlo úspešne. Poslanci opäť nenašli žiadnu zhodu medzi kandidátmi. V hre bolo niekoľko dohôd, ktoré mohli vzniknúť medzi opozíciou a lídrom strany Most-Híd Bélom Bugárom alebo medzi koaličnými stranami. Ani jedna strana však nebola ochotná ustúpiť. Zdá sa, že zo všetkého najhoršie ... viac »


Najčítanejšie články