Voľba ústavných sudcov 2019 | Topky.sk - Bleskovky

Nedeľa, 21. júl 2019. Meniny má Daniel, zajtra Magdaléna.

Voľba ústavných sudcov 2019

Glváč sa obul do Gála, sága okolo ÚS sa nekončí: Vo verejnej voľbe sa uvidí, kto ako hlasuje

Foto
09.07.2019 19:45

BRATISLAVA - Podpredseda parlamentu Martin Glváč kritizuje ministra spravodlivosti Gábora Gála za jeho vyjadrenia o tom, že ďalšia voľba kandidátov na ústavných sudcov v pléne by mala byť verejná. Podľa neho to spôsobuje chaos a nezodpovednosť. Gál reaguje s tým, že ak má niekto podozrenie, že niekto nedodržuje dohodu, „tak poďme do verejnej voľby“. viac »

Ústavnoprávny výbor odobril všetkých 16 kandidátov: Voliť by sa malo ešte tento týždeň

Ústavnoprávny výbor odobril všetkých

17.06.2019 15:50

BRATISLAVA - Ústavnoprávny výbor Národnej rady (NR) SR v pondelok odobril všetkých 16 uchádzačov o post sudcu Ústavného súdu SR. Parlament by mal kandidátov voliť 20. júna. Pôjde už o štvrtú voľbu. viac »


Voľba ústavných sudcov pokračuje: Poslanci vypočuli všetkých uchádzačov

Vypočúvanie kandidátov na post
Foto

17.06.2019 14:30

BRATISLAVA - Poslanci Národnej rady SR vypočuli pred obednou prestávkou sedem kandidátov na post ústavných sudcov. Popoludní predstúpia pred ústavnoprávny výbor ešte traja uchádzači. Dnešné vypočúvanie odštartoval nováčik, sudca Najvyššieho súdu SR Rudolf Čirč. viac »


Poslanci opäť vypočujú kandidátov na ústavných sudcov: Neobsadených ostáva šesť kresiel

Ústavný súd SR

17.06.2019 08:45

BRATISLAVA - Poslanci Národnej rady SR opakovane vypočujú kandidátov na post ústavných sudcov, viacero z nich sa však ospravedlnilo. Parlamentný ústavnoprávny výbor eviduje šesť kandidátov, ktorí na dnešné vypočutie neprídu. Nezúčastní sa Katarína Čechová, Ladislav Duditš, Michal Ďuriš, Peter Melicher, Edita Pfundner a Radoslav Procházka. Definitívny ... viac »


Blíži sa štvrté vypočutie kandidátov na ústavných sudcov: Tentokrát s novými pravidlami

Atmosféra počas tretieho kola

12.06.2019 17:30

BRATISLAVA - Vypočutie kandidátov na sudcov Ústavného súdu (ÚS) SR sa bude v pondelok (17. 6.) konať s novými pravidlami. Otázky nebudú poslanci a zástupcovia prezidenta klásť v blokoch po tri, ale po jednej. Povedal to predseda Ústavnoprávneho výboru Národnej rady (NR) SR Róbert Madej (Smer-SD). viac »


Baránik: Piati uchádzači o post ústavných sudcov na verejné vypočutie neprídu

Alojz Baránik

11.06.2019 16:10

BRATISLAVA - Minimálne päť uchádzačov o post ústavných sudcov zo 16 prihlásených sa nezúčastní na pondelňajšom verejnom vypočutí pred poslancami Národnej rady SR, ktoré je naplánované na 17. júna. Uviedol to na svojom oficiálnom účte na sociálnej sieti Facebook člen parlamentného ústavnoprávneho výboru a poslanec Alojz Baránik (SaS). viac »


Opakovanie voľby sudcov je hazardovaním s Ústavným súdom, povedal rektor UK Števček

Ústavný súd SR

31.05.2019 15:45

BRATISLAVA - Neúspešné voľby uchádzačov o post ústavných sudcov v pléne Národnej rady SR sú hazardom s košickou inštitúciu a jej dobrým menom. Uviedol to rektor Univerzity Komenského v Bratislave Marek Števček. viac »


Je pochopiteľné, že počet uchádzačov o post ústavného sudcu klesá, povedal Baránik

Poslanec Alojz Baránik.

30.05.2019 16:25

BRATISLAVA - Je pochopiteľné, že počet uchádzačov o post ústavného sudcu klesá. Povedal to dnes pred novinármi poslanec Národnej rady za SaS Alojz Baránik s tým, že "niektorí sa už nechcú na tej fraške zúčastňovať". viac »


O post ústavného sudcu sa uchádza šestnásť kandidátov: Plénum ich bude voliť v polovici júna

O post ústavného sudcu

30.05.2019 13:30

BRATISLAVA - O post sudcu Ústavného súdu SR sa uchádza 16 kandidátov. Potvrdil to šéf parlamentného ústavnoprávneho výboru Róbert Madej (Smer-SD). Všetci okrem dvoch sa o post uchádzajú opätovne. Plénum má ďalšich kandidátov na ústavných sudcov voliť na júnovej schôdzi. viac »


Došla im trpezlivosť? O štvrtú voľbu ústavných sudcov zatiaľ kandidáti veľmi nejavia záujem

Ústavný súd SR

29.05.2019 11:10

BRATISLAVA - Do ďalšej voľby kandidátov na sudcov Ústavného súdu SR, ktorá má byť na júnovej schôdzi Národnej rady (NR) SR, sa zatiaľ prihlásili šiesti uchádzači. TASR to potvrdili z ústavnoprávneho parlamentného výboru. Termín na prihlášky uplynie 30. mája o 12.00 h. viac »


Perný víkend pre kandidátov na ústavných sudcov: Vypočúvanie v nedeľu, kritika Baránika

Alojz Baránik

27.05.2019 18:20

BRATISLAVA - Vypočúvanie kandidátov na post ústavných sudcov pred Ústavnoprávnym výborom Národnej rady SR je predbežne naplánované aj na nedeľu. Na svojom oficiálnom účte na sociálnej sieti Facebook to potvrdil poslanec parlamentu a člen výboru Alojz Baránik (SaS). Výbor vypočúval uchádzačov trikrát, pričom vždy iba počas pracovných dní. viac »


Za nedostatočným počtom zvolených kandidátov na ústavných sudcov je arogancia moci, tvrdí Klus

Martin Klus
Foto

26.05.2019 18:20

BRATISLAVA - Neschopnosť vládnej koalície zvoliť dostatočný počet kandidátov na sudcov Ústavného súdu SR ani na tretíkrát vypovedá najmä o vzájomnom blokovaní nominantov jednotlivých vládnych strán. Uviedol to poslanec NR SR za stranu Sloboda a Solidarita Martin Klus. viac »


Boj o Ústavný súd pokračuje: Danko vyhlásil ďalšiu voľbu chýbajúcich kandidátov

Boj o Ústavný súd
Foto

23.05.2019 16:30

BRATISLAVA - Ďalšia voľba chýbajúcich kandidátov na sudcov Ústavného súdu SR bude na júnovej schôdzi. Kandidátov možno navrhovať do 30. mája do 12.00 h. Rozhodol o tom predseda Národnej rady SR Andrej Danko. viac »


Postup prezidenta v prípade menovania ústavných sudcov je v poriadku, vraví Kubina

Andrej Kiska
Foto

23.05.2019 15:10

BRATISLAVA - Postup prezidenta v prípade vymenovania, respektíve nevymenovania ďalších ústavných sudcov je v poriadku. Uviedol to ústavný právnik Peter Kubina s tým, že prezident nevyberal spomedzi ideálnych možností. viac »


Podľa liberálov nie je pravda, čo tvrdí Danko: Opozícia sa pri voľbe sudcov správala zodpovedne

Natália Blahová
Foto

23.05.2019 13:15

BRATISLAVA - Nie je pravda, že opozičné strany sa nepostavili k výberu ústavných sudcov zodpovedne, ako to podľa opozičnej strany SaS tvrdí predseda NR SR Andrej Danko (SNS). Liberáli to uvádzajú vo svojom stanovisku, ktoré poskytol hovorca Róbert Buček. Zároveň dodáva, že zástupcovia najväčších opozičných strán na túto tému rokovali počas vypočutia ... viac »


Poslanci NR SR si zopakujú voľbu kandidátov na ústavných sudcov: Voľných ostáva šesť kresiel

Vypočutie kandidátov na sudcov

22.05.2019 08:55

BRATISLAVA - Poslanci NR SR si dnes zopakujú voľbu kandidátov na sudcov ústavného súdu. V utorok nezvolili dostatočný počet. Z požadovaných desiatich kandidátov zvolili len troch. Pavol Boroň získal 76 hlasov poslancov, Martin Vernarský získal 113 hlasov a Marek Tomašovič 91 hlasov. Opakovaná voľba bude o 11:00. viac »


Voľba kandidátov na ÚS: V tajnom hlasovaní zvolili troch kandidátov na ústavných sudcov

Voľba kandidátov na ÚS:
Foto

21.05.2019 20:15

BRATISLAVA - Koalícia rokovala o kandidátoch na ústavných sudcov s opozičnou SaS. Na pondelkovom stretnutí sa dohodli na opätovnom rokovaní po zasadnutí jednotlivých klubov. Stretnúť by sa mali opäť v utorok okolo obeda. Ako povedala poslankyňa parlamentu Natália Blahová, na utorkovom stretnutí by mal byť aj Ján Marosz ako zástupca klubu OĽaNO. V koalícii ... viac »


Poslanci budú voliť kandidátov na ústavných sudcov: Ostáva šesť voľných miest

Poslanci hlasujú o kandidátoch

09.05.2019 11:15

BRATISLAVA - Voľba kandidátov na ústavných sudcov, zákony vetované prezidentom SR Andrejom Kiskom, vládne aj poslanecké návrhy zákonov zamestnajú poslancov Národnej rady SR na 45. schôdzi parlamentu. Zasadnutie sa začne dnes o 13:00. Zákonodarcovia mali pôvodne na programe 125 bodov. Vládna koalícia sa však rozhodla jej sociálne opatrenia presunúť na ... viac »


Ústavnoprávny výbor odobril 24 kandidátov na sudcov, voľba má byť 21. mája

Vypočutie kandidátov na sudcov

03.05.2019 15:35

BRATISLAVA - Ústavnoprávny výbor Národnej rady SR odobril kandidatúru všetkých 24 uchádzačov o pozíciu sudcov Ústavného súdu SR. Parlament by mal kandidátov voliť 21. mája. Pôjde už o tretiu voľbu. viac »


Poslanci vypočuli ďalších šiestich kandidátov na ÚS: Čakajú ich ešte traja

Poslanci vypočuli ďalších šiestich

03.05.2019 13:56

BRATISLAVA - Kandidát na ústavného sudcu Radoslav Procházka je presvedčený o tom, že má čo ponúknuť svojmu spoločenstvu a že jeho miesto je na Ústavnom súde. Povedal to poslancom na vypočúvaní v ústavnoprávnom výbore, na ktorom sa zúčastnil tretíkrát. viac »


Vypočúvanie nováčika Palšu: Štát by mal dôležitejšie vnímať základné práva a slobody

Patrik Palša

03.05.2019 13:10

BRATISLAVA - Poslancom parlamentného ústavnoprávneho výboru sa predstavil posledný z nováčikov medzi kandidátmi na ústavných sudcov, advokát Patrik Palša. Svojím pôsobením chce meniť veci a zdôrazňuje, že štát by mal dôležitejšie vnímať základné práva a slobody. viac »


Najčítanejšie články