Voľba ústavných sudcov 2019 | Topky.sk - Bleskovky

°C

Sobota, 25. január 2020. Meniny má Gejza, zajtra Tamara.

Voľba ústavných sudcov 2019

Koalícia a opozícia sa zhodli: Ústavný súd môže byť najlepším, aký kedy bol

Budova Ústavného súdu SR v Košiciach

Budova Ústavného súdu SR v Košiciach

13.10.2019 14:20

BRATISLAVA - Nové zloženie Ústavného súdu (ÚS) SR, ktorý je konečne kompletný, by mohlo byť tým najlepším za celú jeho históriu. Veria tomu zástupcovia koalície i opozície z Ústavnoprávneho výboru NR SR. Uviedli to v nedeľnej diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12. viac »

SNS aj Most-Híd podporia verejnú voľbu ústavných sudcov, na ťahu je Smer-SD

Andrej Danko a Martin

01.08.2019 14:45

BRATISLAVA - Kým dve koaličné strany Most-Híd a SNS hovoria jasne o podpore verejnej voľby ústavných sudcov na septembrovej schôdzi Národnej rady SR, vládny Smer-SD až doteraz presadzoval opačný názor, teda tajné hlasovanie. viac »


Glváč sa obul do Gála, sága okolo ÚS sa nekončí: Vo verejnej voľbe sa uvidí, kto ako hlasuje

Glváč sa obul do
Foto

09.07.2019 19:45

BRATISLAVA - Podpredseda parlamentu Martin Glváč kritizuje ministra spravodlivosti Gábora Gála za jeho vyjadrenia o tom, že ďalšia voľba kandidátov na ústavných sudcov v pléne by mala byť verejná. Podľa neho to spôsobuje chaos a nezodpovednosť. Gál reaguje s tým, že ak má niekto podozrenie, že niekto nedodržuje dohodu, „tak poďme do verejnej voľby“. viac »


Gál v tom má jasno: Toto si myslí o verejnej voľbe ústavných sudcov

Gál v tom má

05.07.2019 19:10

BRATISLAVA - Minister spravodlivosti Gábor Gál (Most-Híd) si myslí, že voliť ústavných sudcov je lepšie verejnou voľbou. Povedal to po 164. rokovaní vlády SR. viac »


Čaputová sa stretla so šéfom Ústavného súdu: Situácia je neudržateľná, prístup poslancov ma mrzí

Čaputová sa stretla so
Foto

02.07.2019 13:28

BRATISLAVA – Aktuálna situácia na Ústavnom súde SR je dlhodobo neudržateľná. Uviedla to v utorok prezidentka SR Zuzana Čaputová po stretnutí s predsedom ÚS SR Ivanom Fiačanom. Na stretnutí prezidentka s Fiačanom prerokovali aktuálnu situáciu na Ústavnom súde. Informoval o tom Martina Goffová z tlačového oddelenia Kancelárie prezidenta SR. viac »


Voľba ústavných sudcov: Tajná alebo verejná? Smer nemení stanovisko, Fico odmieta obvinenia

Vládne strany sa stále
Foto

01.07.2019 19:50

BRATISLAVA - Strana Smer-SD aj naďalej trvá na tajnej voľbe kandidátov na sudcov Ústavného súdu SR. V pondelok to vyhlásil šéf Smeru-SD Robert Fico s tým, že doterajšia voľba ústavných sudcov bola "vcelku" úspešná. viac »


V septembri sa zvolia kandidáti na ústavných sudcov, tvrdí Danko: Urobí preto všetko

Andrej Danko

30.06.2019 15:20

BRATISLAVA – Predseda Národnej rady (NR) SR Andrej Danko (SNS) verí, že zostávajúcich kandidátov na ústavných sudcov sa podarí zvoliť v septembri. "Urobím všetko preto, aby v septembri tento príbeh skončil," uviedol v nedeľnej diskusnej relácii RTVS O päť minút dvanásť. Zdôraznil tiež, že trvá na tom, aby voľba bola verejná. viac »


Chýbajúcich sudcov na ÚS si všimol aj Šéf Benátskej komisie: Je znepokojený

Gianni Buquicchio

28.06.2019 13:25

BRATISLAVA - Predseda Európskej komisie pre demokraciu prostredníctvom práva, teda takzvanej Benátskej komisie Gianni Buquicchio je znepokojený neúplným počtom sudcov Ústavného súdu SR. viac »


Boj o Ústavný súd vrcholí: Bude nakoniec voľba kandidátov verejná? Smer v tom má jasno

Ústavný súd SR
Foto

26.06.2019 14:30

BRATISLAVA - Strana Smer-SD sa naďalej prikláňa k tajnej voľbe kandidátov na ústavných sudcov. Novinárom to na pôde parlamentu povedal hovorca Smeru-SD Ján Mažgút. Koaliční partneri po tom, ako parlament v utorok ani na ôsmy pokus nezvolil dostatočný počet kandidátov, chcú verejnú voľbu. viac »


Koaličná dohoda opäť zlyhala! Sága na ÚS pokračuje, poslanci zvolili len jedného kandidáta

Zľava: Béla Bugár, Andrej
Foto

25.06.2019 17:59

BRATISLAVA - Dnes sa koná ďalšia voľba kandidátov na ústavných sudcov. Líder SNS Andrej Danko vyhlásil, že koalícia sa dohodla na piatich menách. Pokiaľ ani táto voľba nebude úspešná, ďalšia už musí byť verejná. Prebehla by však až na septembrovej schôdzi. Dohodu na piatich kandidátoch potvrdili aj strany Most a Smer. Po podvečernom hlasovaní je však ... viac »


Bugár: Koalícia ešte nemá dohodu na voľbe kandidátov na sudcov ÚS

Béla Bugár

24.06.2019 16:00

BRATISLAVA - Koalícia ešte nemá dohodu na opakovanej voľbe kandidátov na ústavných sudcov, ktorá bude v utorok (25. 6.) podvečer. Vyhlásil to predseda Mosta-Híd Béla Bugár. Nemyslí si, že ak nebudú kandidáti zvolení, koalícia skolabuje. viac »


Blanár nevidí dôvod na paniku: V utorok by sa mohla voľba kandidátov na ústavný súd zavŕšiť

Juraj Blanár

22.06.2019 14:25

BRATISLAVA - Voľba kandidátov na ústavných sudcov by sa v parlamente mohla utorkovou voľbou zavŕšiť. Uviedol to v diskusnej relácii Sobotné dialógy RTVS poslanec Juraj Blanár. viac »


Výber sudcov Ústavného súdu už pripomína frašku, zvolili Procházku: Hrozia predčasné voľby

Ústavný súd stále nie
FotoVideo

21.06.2019 18:48

BRATISLAVA - Zdá sa, že z voľby ústavných sudcov sa naozaj stáva nekonečný príbeh. Poslanci v poradí už štvrtej voľbe mali prezidentke predložiť šesť mien. Zuzana Čaputová uviedla, že sudcov vymenuje až vtedy, keď dostane na stôl plný počet mien. Líder Smeru Robert Fico spočiatku tvrdil, že Smer nebude voliť šesť mien a vyhrážal sa žalobami. Neskôr zmenil názor viac »


Poslanci zvolili len jedného kandidáta na sudcu ÚS: Danko pripustil konflikty na Koaličnej rade

Poslanci zvolili len jedného

20.06.2019 17:58

BRATISLAVA - Poslanci Národnej rady (NR) SR volia vo štvrtok podvečer kandidátov na sudcov Ústavného súdu (ÚS) SR v tajnom hlasovaní. Ide už o štvrtú voľbu. Zvoliť majú chýbajúcich šiestich kandidátov, vyberajú zo 16 uchádzačov. viac »


Poslanci Smeru-SD budú voliť kandidátov na sudcov ÚS, tvrdí Fico: KDH vyzýva koalíciu

Robert Fico

20.06.2019 14:20

BRATISLAVA - Ak bude plénum Národnej rady SR vo štvrtok voliť kandidátov na ústavných sudcov, poslanci za Smer-SD budú podľa predsedu strany Roberta Fica voliť. Nepovedal však ich počet. Dodal, že medzi koaličnými stranami by mohlo dôjsť k dohode na menách. Zopakoval, že zvolení kandidáti v prípade nevymenovania prezidentkou Zuzanou Čaputovou za ústavných ... viac »


Zodpovednosť pri voľbe sudcov ÚS je stále na strane NR SR, tvrdí odborník na ústavné právo

Poradca prezidenta SR pre

19.06.2019 17:30

BRATISLAVA - Prioritne má pri voľbe sudcov Ústavného súdu SR konať Národná rada SR a nie prenášať svoju zodpovednosť na prezidentku. Uviedol to pre v súvislosti s blížiacou sa voľbou ďalších kandidátov na ústavných sudcov šéf Katedry ústavného práva Právnickej fakulty Univerzity Komenského Marián Giba. viac »


Sága okolo sudcov Ústavného súdu pokračuje: Fico hrozí žalobami, Pellegrini to chce mať za sebou

Sága okolo sudcov Ústavného

19.06.2019 13:30

BRATISLAVA - Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) by bol rád, keby parlament zvolil všetkých kandidátov na ústavných sudcov, aby sa voľba už nenaťahovala a Ústavný súd (ÚS) SR by bol plne funkčný. Povedal to po rokovaní vlády. viac »


Kiska oceňuje, že Čaputová potvrdila jeho postoj: Menovať sudcov môže len z dvojnásobku

Kiska oceňuje, že Čaputová

18.06.2019 18:30

BRATISLAVA - Exprezident Andrej Kiska oceňuje, že prezidentka Zuzana Čaputová potvrdila jeho postoj, že vymenovať ústavných sudcov možno len v prípade, ak je k dispozícii dvojnásobný počet kandidátov. Ako ďalej informoval Kiskov hovorca Roman Krpelan, výnimkou bola len situácia, keď ústavný súd nemal funkčné plénum a bývalý prezident bol povinný zachovať ... viac »


V koalícii je zhoda, tvrdí Tomáš: Voľba kandidátov na ústavných sudcov vo štvrtok nebude

Erik Tomáš

18.06.2019 18:00

BRATISLAVA - Poslanecký klub strany Smer-SD dostal dnes informáciu, že v koalícii je zhoda na tom, aby voľba kandidátov na ústavných sudcov vo štvrtok nebola. Informoval o tom novinárov poslanec za Smer-SD Erik Tomáš. viac »


Most-Híd bude pri voľbe kandidátov na sudcov postupovať zodpovedne: Chcú dosiahnuť dohodu

Most-Híd bude pri voľbe

18.06.2019 17:15

BRATISLAVA - Poslanci Mosta-Híd budú pri štvrtkovej (20. 6.) voľbe kandidátov na ústavných sudcov postupovať zodpovedne. Budú sa snažiť dosiahnuť dohodu v koalícii tak, aby parlament mohol do prezidentského paláca poslať chýbajúci počet mien. Most-Híd to uviedol vo vyjadrení, ktoré zverejnil po stanovisku prezidentky Zuzany Čaputovej. viac »


Nezaradení poslanci okolo Beblavého budú voliť: Chcú čo najrýchlejšie sfunkčniť Ústavný súd

Miroslav Beblavý

18.06.2019 15:00

BRATISLAVA - Nezaradení poslanci Národnej rady (NR) SR, ktorí pôsobia v mimoparlamentnej strane Spolu-OD, budú na nadchádzajúcej voľbe kandidátov na ústavných sudcov hlasovať za šiestich. Potvrdil to poslanec a líder strany Miroslav Beblavý. viac »


Najčítanejšie články