Voľba ústavných sudcov 2019 | Topky.sk - Bleskovky

Utorok, 21. máj 2019. Meniny má Zina, zajtra Júlia, Juliána.

Voľba ústavných sudcov 2019

Voľba kandidátov na ÚS: V tajnom hlasovaní zvolili troch kandidátov na ústavných sudcov

Poslanci musia zvoliť ešte desať mien

Poslanci musia zvoliť ešte desať mien

Foto
Aktualizujeme pred hodinou

BRATISLAVA - Koalícia rokovala o kandidátoch na ústavných sudcov s opozičnou SaS. Na pondelkovom stretnutí sa dohodli na opätovnom rokovaní po zasadnutí jednotlivých klubov. Stretnúť by sa mali opäť v utorok okolo obeda. Ako povedala poslankyňa parlamentu Natália Blahová, na utorkovom stretnutí by mal byť aj Ján Marosz ako zástupca klubu OĽaNO. V koalícii ... viac »

Voľba sudcov ÚS: Kiska nerozumie, prečo by mu mala koalícia dať iba pár kandidátov

Andrej Kiska
Foto

30.03.2019 13:20

BRATISLAVA - Prezident SR Andrej Kiska vyzýva koalíciu k zodpovednosti pri voľbe kandidátov na ústavných sudcov. Pripomína, že koalícia má v rukách všetky nástroje, aby bol Ústavný súd SR plne obsadený, a aby on ako prezident mohol vymenovať predsedu súdu. Nerozumie, prečo by mu mala koalícia po voľbe poslať len zopár mien kandidátov a nie všetkých ... viac »


Ústavný súd v kríze: Nedostatok sudcov sa odráža v nevybavených podaniach a dĺžke konania

Na snímke pojednávacia miestnosť

28.03.2019 16:10

KOŠICE – Absencia deviatich z 13 sudcov Ústavného súdu (ÚS) SR značne ovplyvňuje počet nevybavených podaní a priemernú dĺžku jedného konania pred ÚS. Na základe doterajších štatistických údajov na to vo štvrtok poukázala ústavná sudkyňa Jana Baricová, vykonávajúca úlohu predsedníčky ÚS. viac »


Právnici vyzývajú poslancov: Pri voľbe sudcov Ústavného súdu si splňte svoju povinnosť

Ústavný súd SR

28.03.2019 13:35

BRATISLAVA - Takmer 100 právnikov vrátane niektorých bývalých sudcov Ústavného súdu (ÚS) SR, sudcov Najvyššieho súdu SR, predstaviteľov akademickej obce a verejnej ochrankyne práv vyzýva poslancov Národnej rady (NR) SR, aby k voľbe kandidátov na sudcov ÚS pristúpili zodpovedne a opäť obnovili funkčnosť Ústavného súdu. Informovala o tom jedna z podpísaných Lucia Berdisová. viac »


AKTUÁLNE Vypočúvanie kandidátov na ústavných sudcov skončilo: 29 mien, výbor sa nevyhol diskusii

AKTUÁLNE Vypočúvanie kandidátov na
Foto

22.03.2019 19:40

BRATISLAVA - Členovia Ústavnoprávneho výboru Národnej rady SR odsúhlasili, že všetci 29 kandidáti na ústavných sudcov spĺňajú podmienky na voľbu v parlamente. Neprítomnosť troch uchádzačov na vypočúvaní vyvolala vo výbore diskusiu. Pred záverečným hlasovaním navrhovali niektorí členovia zohľadniť ich neprítomnosť. viac »


Boj o Ústavný súd pokračuje, sudca z kauzy úplatkov sa bráni: VIDEO Nie som Harabinov človek

Zľava: Člen Ústavnoprávneho výboru
FotoVideo

22.03.2019 19:00

BRATISLAVA - Verejné vypočúvanie kandidátov na sudcov Ústavného súdu pokračuje aj dnes. Vypočutých by malo byť 14 kandidátov. Zdá sa, že tentokrát to nepúta pozornosť verejnosti do takej miery, ako prvá voľba. Ak pôjde všetko podľa plánov, po druhom kole prezidentských volieb by sme sa mali dozvedieť mená ústavných sudcov. Ani teraz však nie je isté, ... viac »


Výbor vypočul aj zvyšných troch kandidátov na ústavných sudcov: Nasledovať bude hlasovanie

Výbor vypočul aj zvyšných

22.03.2019 18:15

BRATISLAVA - Vypočúvanie 29 kandidátov na sudcov Ústavného súdu (ÚS) SR v priestoroch historickej budovy Národnej rady SR sa skončilo. Parlamentný ústavnoprávny výbor má ešte hlasovať o tom, či kandidátov odporučí Národnej rade SR na voľbu. Poslednými tromi vypočutými kandidátmi boli predsedníčka Najvyššieho súdu (NS) SR Daniela Švecová, predseda Špecializovaného ... viac »


Vypočúvanie kandidátov na Ústavný súd: O post sa opäť uchádzajú aj Straka, Szigeti a Šorl

Vypočúvanie kandidátov na Ústavný

22.03.2019 17:05

BRATISLAVA - Záujem o post kandidáta na ústavného sudcu majú podobne ako v januári aj Peter Straka, Ľuboš Szigeti a Robert Šorl. Aj táto trojica uchádzačov si musela zopakovať vypočutie na pôde Ústavnoprávneho výboru Národnej rady SR. viac »


Vypočutie kandidátov na Ústavný súd opäť absolvovali Pfundtner, Pitoňáková aj Procházka

Vypočutie kandidátov na Ústavný

22.03.2019 14:50

BRATISLAVA - O post sudcu Ústavného súdu (ÚS) SR majú opäť záujem aktívni aj bývalí politici. Pred poslancami Ústavnoprávneho výboru NR SR v piatok absolvovali opätovné vypočutie Edita Pfundtner a Radoslav Procházka a advokátka Zuzana Pitoňáková. Všetci traja sa zúčastnili aj neúspešnej februárovej voľby kandidátov na ústavných sudcov. viac »


Verejné vypočutie Pavlikovského: Označovanie za Harabinovho človeka považuje za nálepkovanie

Vlastimil Pavlikovský

22.03.2019 13:58

BRATISLAVA - Sudca Krajského súdu v Bratislave Vlastimil Pavlikovský považuje svoje označovanie za 'Harabinovho človeka' za nálepkovanie. Kandidáta na ústavného sudcu sa členovia parlamentného ústavnoprávneho výboru pýtali na jeho nestrannosť a morálny profil pre jeho pôsobenie ako vedúceho služobného úradu na ministerstve spravodlivosti v čase, keď ... viac »


Verejné vypočutie Maďara a Molnára: V prvej voľbe patrili medzi favoritov

Verejné vypočutie Maďara a
Foto

22.03.2019 11:41

BRATISLAVA - Ústavnoprávny výbor Národnej rady SR vypočul ďalších dvoch uchádzačov o post ústavných sudcov. Pred poslancov predstúpil advokát Miloš Maďar a exekútor Peter Molnár. Maďar, ktorý zastupuje ako advokát napríklad odsúdeného Mikuláša Černáka, pripomenul, že zastupuje klientov a nie ich skutky. viac »


Verejné vypočutie Fiačana a Matulníka: Reagovali na rozhodnutie Ústavného súdu SR

Verejné vypočutie Fiačana a

22.03.2019 10:41

BRATISLAVA - Parlamentný výbor začal dnešné vypočúvanie uchádzačov o post ústavných sudcov Ivanom Fiačanom a Michalom Matulníkom. Počas dnešného vypočúvania čaká Ústavnoprávny výbor Národnej rady SR 14 kandidátov. viac »


Verejné vypočutie Kseňáka a Melichera: Absolvovali neúspešnú februárovú voľbu

Zľava: Člen Ústavnoprávneho výboru

21.03.2019 17:22

BRATISLAVA - Opakované vypočutie pred poslancami Ústavnoprávneho výboru NR SR majú za sebou ďalší kandidáti na ústavných sudcov Štefan Kseňák a Peter Melicher. Títo dvaja kandidáti spolu s Evou Kováčechovou absolvovali aj neúspešnú februárovú voľbu v pléne parlamentu. Program výboru sa tým na štvrtok vyčerpal, v piatok (22.3.) sa predstaví ďalších 14 kandidátov. viac »


Ústavný právnik Orosz: Parlament a prezident sú tlačení do kúta potrebou sfunkčniť ÚS

Ladislav Orosz

21.03.2019 17:09

BRATISLAVA – Národná rada (NR) SR aj prezident Andrej Kiska sú pri aktuálnom výbere nových sudcov Ústavného súdu (ÚS) SR tlačení do kúta potrebou znovu sfunkčniť túto inštitúciu. Na margo časových lehôt na zvolenie kandidátov a vymenovanie nových sudcov to 20. marca pre Tablet.tv povedal vysokoškolský pedagóg, ústavný právnik a zároveň bývalý sudca ÚS Ladislav Orosz. viac »


Verejné vypočutie Kováčechovej: Zloženie Ústavného súdu SR by malo byť pestré

Verejné vypočutie Kováčechovej: Zloženie

21.03.2019 16:52

BRATISLAVA - Ústavnoprávny výbor Národnej rady SR vypočul ďalšiu uchádzačku o post ústavných sudcov Evu Kováčechovú. Kováčechová je bývalou riaditeľkou Centra právnej pomoci a o funkciu na ústavnom súde sa už uchádzala vo februárovej voľbe. Sama uviedla, že by bola rada, ak by bol Ústavný súd SR zložený z viacerých právnych odvetví. Ako dodala, uchádza ... viac »


Verejné vypočutie Kaššáka: Na Ústavnom súde SR by mali pôsobiť právnici z rôznych sfér

Rastislav Kaššák

21.03.2019 16:05

BRATISLAVA - Ústavný súd (ÚS) SR by mal byť zložený z právnikov z rôznych sfér, nielen zo sudcov. Myslí si to advokát Rastislav Kaššák, ktorý vo štvrtok absolvoval vypočutie na pôde Ústavnoprávneho výboru Národnej rady SR. viac »


Vypočúvanie pokračuje: Pred Ústavnoprávny výbor predstúpili Javorček a Hrádek

Vypočúvanie pokračuje: Pred Ústavnoprávny

21.03.2019 15:51

BRATISLAVA - Vypočúvanie Ústavnoprávneho výboru Národnej rady SR začal po obednej prestávke advokát Radovan Hrádek. Po ňom predstúpil pred poslancov Martin Javorček. Obaja uchádzači už absolvovali verejné vypočutie v januári tohto roka. viac »


Ústavnoprávny výbor vypočul ďalších kandidátov, ktorí sa prezentovali už v januári

Ústavnoprávny výbor vypočul ďalších
Foto

21.03.2019 12:55

BRATISLAVA - Vypočúvaním ďalších štyroch kandidátov na posty ústavných sudcov pokračovalo rokovanie Ústavnoprávneho výboru Národnej rady (NR) SR. Pred poslancov sa postavili uchádzači, ktorí už híring absolvovali v januári pred prvou neúspešnou voľbou v parlamente. viac »


Boj o Ústavný súd obnovený: Nové vypočúvanie kandidátov, šancu majú aj kontroverzné osoby

Ústanoprávny výbor NR SR
FotoVideo

21.03.2019 11:30

BRATISLAVA - Ústavnoprávny výbor Národnej rady SR dnes vypočúval kandidátov na ústavných sudcov prihlásených do novej voľby. V prvý deň híringu by sa malo predstaviť 14 kandidátov, zajtra zvyšných 15. V prvej neúspešnej voľbe bol kontroverznou postavou Robert Fico, ktorý nakoniec svoju kandidatúru stiahol. V tejto voľbe je to sudca krajského súdu Vlastimil ... viac »


Verejné vypočutie Kataríny Čechovej: Som absolútne politicky, ekonomicky a spoločensky nezávislá

Kandidátka na post ústavného
FotoVideo

21.03.2019 11:03

BRATISLAVA - Za 34 rokov veľmi pestrej právnej praxe som žila a žijem svojou profesiou. Nikdy som nebola zapojená v žiadnej stane a hnutí. Bola to profesia a odbornosť, ktorej som sa venovala. Na rokovaní Ústavnoprávneho výboru NR SR to vyhlásila kandidátka na post ústavnej sudkyne Katarína Čechová. viac »


Verejné vypočutie Pavla Boroňa: Nesúhlasím, že Ústava SR bola pripravená narýchlo

Kandidát na post ústavného
Foto

21.03.2019 10:10

BRATISLAVA - Značná miera nezávislosti a služba verejnosti. Takto sa ako advokát charakterizoval Pavol Boroň, ktorý vo štvrtok absolvoval ako v poradí prvý kandidát na post ústavného sudcu v novej voľbe vypočutie na pôde Ústavnoprávneho výboru NR SR. viac »


Najčítanejšie články