Potrebujú pomoc | Topky.sk - Bleskovky

°C

Sobota, 25. január 2020. Meniny má Gejza, zajtra Tamara.

Potrebujú pomoc

Ondrejkovi (2) na Slovensku nevedeli pomôcť: Vážna diagnóza! Šancu mu dala liečba v Mexiku

Ondrejko už vie sedieť bez opory

Ondrejko už vie sedieť bez opory

22.01.2018 00:01

BRATISLAVA - Jedna z najhorších vecí, ktorá sa vám v živote môže stať, je, že sa vám narodí dieťatko s vážnymi zdravotnými problémami. Keď prišiel na svet Ondrejko, nedávali mu lekári žiadnu šancu. Trpel rázštepom chrbtice aj hydrocefalom a museli ho niekoľkokrát operovať. Chlapček a jeho rodičia sa však dokázali popasovať aj s takýmito ťažkými ranami ... viac »

Životný boj malej Moniky (4): Zrútil sa nám svet a nikto nevedel, čo bude ďalej

Životný boj malej Moniky

19.11.2013 00:01

BRATISLAVA - Zo dňa na deň sa ich život obrátil o 180 stupňov, no nevzdávajú sa. Reč je o statočnej rodinke 4-ročnej Moniky, ktorej rok a pol po narodení diagnostikovali detskú mozgovú obrnu. Hoci nožičky ju stále neposlúchajú tak, ako by si predstavovala, v boji o pre ostatných samozrejmú vec odvážne pokračuje a rodičia badajú prvé výsledky. Aby však ... viac »


Medzinárodný úspech legovej zbierky: Smrteľne chorý Martinko žije svoj sen!

Medzinárodný úspech legovej zbierky:
Foto

15.11.2013 14:20

BRATISLAVA - Spojili sa ľudia z celého sveta. Veľká legová zbierka, ktorú sme pred pár dňami spustili na počesť mením smrteľne chorého Martinka, mala neopísateľný úspech. Obývačku rodiny Kupcovcov zaplavili tisíce kociek lega zo všetkých možných kútov sveta a prešťastný Martinko v nich doslova plával. Podporu aj skladačky mu poslali dobrí ľudia dokonca ... viac »


Živý dôkaz toho, že aj majstri lekári sa utnú: Malý bojovník mal celý život preležať!

Živý dôkaz toho, že
Foto

13.11.2013 23:59

PREŠOV - Že budem celý život ležať? Tak to teda nie! Povedal si malý bojovník Marko z Prešova po tom, čo mu diagnostikovali pravostrannú hemiparézu. Neposlúcha ho celá ľavá strana tela a aby dosiahol svojho cieľa, potrebuje cvičiť, cvičiť a ešte viac cvičiť. Odo dňa, kedy ho lekári "odpísali", ubehol nejaký ten rôčik a z Markových pokrokov sa nestačia ... viac »


Vivien (1,5) bojuje s ťažkou diagnózou: Jej rodičia už ďalej nevládzu, pomôžte!

Vivien (1,5) bojuje s
Foto

07.11.2013 23:59

RIMAVSKÁ SOBOTA - Urobili by pre ňu všetko, no nemôžu. Krásne modrooké dievčatko z Rimavskej Soboty dostalo do vienka ťažké ochorenie, s ktorým bojuje už 22. mesiac. Malo však to šťastie, že sa narodilo do milujúcej rodiny a tá je ochotná urobiť pre ňu aj nemožné. Rodičom malej Vivien (1,5) už ale dochádzajú sily a najmä finančné prostriedky. Rozhodli ... viac »


Filipkovi (3) ste pomohli robiť zázraky: Mamičku teší plazením a prvými vetami!

Filipkovi (3) ste pomohli

06.11.2013 23:59

SKALICA - Pred letom sme vám priniesli príbeh 3-ročného Filipka zo Skalice, ktorého od narodenia neposlúchajú nôžky a rozprávalo sa mu tiež veľmi ťažko. Aj vďaka podpore a pomoci zo strany našich čitateľov, však za posledné mesiace urobil veľké pokroky a posúva sa stále bližšie a bližšie k životnému snu - prvým krôčikom. Všetkým vám, ktorým nebol osud ... viac »


Veľká legová zbierka pre smrteľne chorého Martinka: Darujte kocku a poskladajte mu meninový sen!

Veľká legová zbierka pre

31.10.2013 00:01

BRATISLAVA - Unikátna zbierka. Martinko Kupec z Veľkého Zálužia trpí nevyliečiteľnou chorobou, ktorá jeho rodičov prinútila prestať dúfať v lepšie zajtrajšky. To však neznamená, že sa vzdali. Práve naopak, snažia sa vymýšľať nové a nové možnosti, ako urobiť jeho svet krajším a takým je aj veľká zbierka, do ktorej sa môžete zapojiť aj vy. Prispejte symbolickou ... viac »


Životný boj dvojičiek: Dávidko má najlepšieho anjela strážneho, svojho bračeka

Životný boj dvojičiek: Dávidko

28.10.2013 23:59

BRATISLAVA - Pomáha mu bojovať zhora. Dvojičky Dávidko a Romanko sa obaja narodili s vážnymi diagnózami a už od začiatku to vôbec nemali ľahké. Po rokoch snaženia navyše jeden z nich ťažký boj prehral a stal sa bračekovým strážnym anjelom. Dávidkovi teraz zhora dodáva sily, aby to, čo jemu sa nepodarilo, zdolal s vztýčenou hlavou. Potrebuje však pomoc aj od vás. viac »


Superbabička z Gemera: Ujala sa chorého vnúčika, sama to pritom nemá ľahké!

Superbabička z Gemera: Ujala

14.10.2013 00:01

GEMER - S rodinou z Gemera sa osud kruto zahráva, no Jarmila, hoci je jej najstarším členom, bojuje najviac a všetkými silami. Keď sa jej narodil vnúčik Vojto s detskou mozgovou obrnou, ujala sa ho, pretože jeho mamička je vážne chorá a starostlivosť oňho nezvláda. Hoci chlapčekovi by zniesla všetko na svete, sama bojuje so zákerným onkologickým ochorením ... viac »


Dojemné FOTO medeného srdca pre Lucku (†5): Týraným deťom dáva novú nádej

Dojemné FOTO medeného srdca

01.10.2013 11:45

BRATISLAVA - Na ružinovskom cintoríne v Bratislave včera popoludní odhalili pomník týraným deťom v tvare medeného prasknutého srdca, ktoré symbolizuje utrpenie týraných a zanedbávaných detí a zároveň znázorňuje nádej pre všetky deti s podobným osudom. Pomník spočinul na hrobe Lucky Luknárovej (†5), ktorej krutý príbeh vlani zasiahol celé Slovensko. viac »


Neľútostný osud usmievavej Laury (9): Pomôžte jej postaviť sa z vozíčka

Neľútostný osud usmievavej Laury
Foto

23.09.2013 23:59

NÁMESTOVO - Školáčka Laura (9) sa podľa lekárov narodila zdravá, no po dovŕšení jedného roka jej mamičke niečo na vývoji dcérky nesedelo a tak sa rozhodla hľadať vysvetlenie. Odborníci ju presviedčali, že s dievčatkom je všetko v poriadku a vyrastie z nej úplne zdravá slečna. Avšak opak bol pravdou. Zlé predtuchy milujúcej matky sa potvrdili a Laure ... viac »


Bolestný príbeh drobnučkej Zojky (1): Keď sa narodila, nevážila ani kilo!

Bolestný príbeh drobnučkej Zojky
Foto

19.09.2013 05:00

LUČENEC - Bolesť nepatrí do detského sveta, pretože keď ju raz dieťa okúsi, stráca detstvo... Žiaľ, nie všetky detičky majú také šťastie, aby bolesť a trápenie nezažili a mali detstvo bezstarostné a veselé. Sú aj také, ktoré zažívajú bolesť od narodenia a o svoj život musia bojovať. viac »


Beh Linky detskej istoty priniesol takmer 8000€ pre non-stop linky 116 111 a 116 000

Beh Linky detskej istoty

09.09.2013 14:00

Skončil sa 5. ročník charitatívneho behu 21 km pre deti www.21kmpredeti.ldi.sk. V nedeľu 8. 9. 2012 o 10 hodine sa bežal jubilejný piaty ročník charitatívneho behu 21km pre deti, ktorého organizátorom bola Linka detskej istoty pri SV UNICEF. Beh na trati odštartovalo 209 bežcov. Bežci si mohli vybrať z tratí 3, 7 a 21km. viac »


Bračekov postihol rovnaký osud: Alex (7) aj Maxim (4) bojujú s krutou diagnózou

Bračekov postihol rovnaký osud:

04.09.2013 21:18

NÁMESTOVO - Súrodencov Maxima a Alexa z Námestova okrem bratskej lásky spája aj rovnaká diagnóza. Obaja sa narodili s detskou mozgovou obrnou a to, čo zdravé deti považujú za samozrejmé, si oni musia poctivo vydobyť. Mladší Maximko je na tom oveľa horšie, ako jeho braček a bez cudzej pomoci je stratený. Rodičia chlapcov sa preto rozhodli požiadať o ... viac »


Sajfa daruje hodinu behu, Alfonz Juck zaučenie do majstrovstva športového komentovania

Sajfa daruje hodinu behu,

03.09.2013 09:00

V nedeľu 8. septembra 2013 o 10:00 hodine Linka detskej istoty pri Slovenskom výbore UNICEF odštartuje v areáli Partizánskej lúky už štvrtý ročník charitatívneho behu 21km pre deti. Obyvatelia Bratislavy a okolia tak majú možnosť spraviť niečo nielen pre svoje zdravie, ale svojim štartovným prispejú aj na činnosť Linky detskej istoty a následne deťom. ... viac »


Ťažký boj blondiačika Matthiaska (5): Sám s mamičkou a vážnou diagnózou

Ťažký boj blondiačika Matthiaska
Foto

30.08.2013 07:55

BRATISLAVA - Keď sa naňho zadívate, nemôžete sa neusmievať. Sympatický blondiačik Matthiasko (5) z Bratislavy rozdáva radosť na všetky strany, hoci sám život mu jej veľa nenadelil. Od narodenia bojuje s vážnou diagnózou a navyše ostal sám s mamičkou. Potrebuje preto vašu pomoc, aby mohol konečne ukázať celému svetu, ako sa dokáže na nožičky postaviť úplne sám. viac »


Príbeh usmievavého downíka Peťka (6) vás chytí za srdce: Potrebuje vás

Príbeh usmievavého downíka Peťka

26.08.2013 00:01

BRATISLAVA - Usmievavý chlapček Peťko (6) sa narodil s diagnózou Downov syndróm, s ktorou si to, čo je pre iné deti samozrejmosťou, on musí krvopotne vybojovať. Našťastie sa narodil do milujúcej rodiny, ktorá robí všetko pre to, aby ich malý anjelik nebol ukrátený o všedné radosti života. Ani oni však nestačia na každodenné finančne náročné cvičenia ... viac »


Uniformy letušiek novej slovenskej aerolinky sú vyrobené aj v chránenej dielni

Uniformy letušiek novej slovenskej

23.08.2013 09:00

Občianske združenie P(L)UTO prinieslo zaujímavý projekt na podporu sociálnej inklúzie, známy heslom Šaty robia človeka. Vytvorilo sieť chránených dielní a iných zariadení, zastrešujúcich sociálne odkázaných klientov, a ponúklo im vyplnenia voľného času tvorivými ativitami, konkrétne šitím. viac »


Zdrvujúca správa pre rodinu pripravujúcu oslavu: Jánovi (†32) odtrhol valec hlavu!

Zdrvujúca správa pre rodinu
Foto

23.08.2013 07:10

GRAZ - Nešťastná náhoda pripravila dve deti o otca. Galanťan Ján P. (†32) pravidelne cestoval stovky kilometrov za prácou do Rakúska, aby mohol doma na Slovensku svojím dvom synčekom a družke zabezpečiť lepší život. Avšak osud tak chcel, že o ten svoj nakoniec v zahraničí prišiel. V pondelok drastickým spôsobom zahynul na stavbe neďaleko Grazu, kde ... viac »


Čitatelia dali Tobiaskovi (3) novú nádej: Aj vďaka vám sa stal malý zázrak!

Čitatelia dali Tobiaskovi (3)

22.08.2013 00:01

TRNAVA - Už stačí len málo. Príbeh malého Tobiaska (3) z Trnavy, ktorý v decembri oslávi štyri rôčky, sme vám opísali pred necelým polrokom a teraz nadišiel čas, aby sme vám prezradili, ako sa malému šibalovi darí. Vďaka čitateľom sa dostal na rehabilitáciu, ktorú si jeho rodičia nemohli dovoliť a urobil na nej obrovské pokroky. Tobiaskova mamička hovorí ... viac »


Srdcervúci príbeh ťažko chorej Simonky (1): Za rok absolvovala 9 operácií!

Srdcervúci príbeh ťažko chorej
Foto

20.08.2013 23:59

PIEŠŤANY - Len 13-mesačná Simonka z Piešťan si toho prežila toľko, čo by ťažko niesol aj dospelý človek. Už v prvý deň, kedy uzrela svetlo sveta, musela pod chirurgický nôž a kolotoč operácií sa s ňou vezie dodnes. Narodila sa s ťažkou diagnózou - atherzia pažeráka a problémy má aj so srdiečkom a cievami. Rodičia sa snažia dcérke dopriať všetko, čo ... viac »


Najčítanejšie články