Milanko (3) na FOTO jedného dňa prestal rozprávať a chodiť: Lekári mame povedali krutú pravdu | Topky.sk

°C

Nedeľa, 17. november 2019. Meniny má Klaudia, zajtra Eugen.

Milanko (3) na FOTO jedného dňa prestal rozprávať a chodiť: Lekári mame povedali krutú pravdu

Milankovi lekári odporúčajú rehabilitácie
Milankovi lekári odporúčajú rehabilitácie
Zdroj: Kristína Filkornová
09.02.2015 00:00

PRIEVIDZA – Kým Milanko nedovŕšil dva roky, bol ako každé iné dieťa. Hral sa, smial a používal prvé slová. Potom však nastal zlom a on už nedokázal ani chodiť. Jeho diagnóza mame v ordinácii detského lekára podlomila kolená.


Pani Kristína Filkorová sa nám po veľkých problémoch a trápení rozhodla napísať do redakcie a požiadať o pomoc. „Mám trojročného syna Milanka, ktorý do svojich dvoch rokov prosperoval, bol zdravý a šikovný. Jedného dňa však Milanko prestal chodiť a rozprávať,“ vysvetľuje zdrvená mama. Lekári mu diagnostikovali mentálnu zaostalosť stredne ťažkého stupňa, psychomotorickú retardáciu a detskú mozgovú obrnu.

Milanko (3) na FOTO
Zdroj: Kristína Filkornová

Milanko má ešte mladšieho bračeka, ktorý bude mať dva roky a začína mať problémy s chodením a oslabenou chrbticou. „Začali sme chodiť na rehabilitácie, ktoré Milankovi veľmi pomáhajú a dúfame, že sa mu podarí napredovať. Cvičíme s ním aj pravidelne doma, ale rehabilitácie musíme absolvovať štyri razy do roka a je to pre nás finančne náročné, preto by sme vás veľmi chceli požiadať o pomoc v mene Milanka,“ prosí Milankova mama, ktorá uvíta akúkoľvek pomoc.

Milanko (3) na FOTO
Zdroj: Kristína Filkornová

Milankovi môžete finančne alebo akokoľvek inak pomôcť prostredníctvom nižšie uvedených kontaktných údajov:

Kristína Filkornová

Číslo účtu: 280 871 81 53/0200

Telefónny kontakt: 0949 491 688  

E-mail: filkus.m.1990@gmail.com

Ste v ťažkej životnej situácii a svojmu dieťatku nedokážete poskytnúť pomoc, akú potrebuje? Poznáte rodičov, ktorí majú podobné problémy? Zašlite nám vaše či príbehy vašich známych aj s fotografiami na potrebujupomoc@topky.sk.


Galéria

Milankovi lekári odporúčajú

Nástroje k článkuZDROJ: zh
FOTO: Kristína Filkornová

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články