Príbeh Miriam (12) vháňa slzy do očí: Jej mamička prosí o oblečenie a potraviny | Topky.sk

°C

Utorok, 19. november 2019. Meniny má Alžbeta, zajtra Félix.

Príbeh Miriam (12) vháňa slzy do očí: Jej mamička prosí o oblečenie a potraviny

Miriam iba leží a usmieva sa
Miriam iba leží a usmieva sa
Zdroj: Zuzana Komárová
06.02.2015 00:00

HUMENNÉ - Hoci je Miriam už v puberte, mama ju stále vozí v kočíku do školy alebo nosí na rukách hore po schodoch, pretože v bytovke nemajú výťah. Život s detskou obrnou a bez otca je mimoriadne ťažký.


Miriam je 12-ročné dievčatko s detskou obrnou ťažkého stupňa, napriek tomu si dokáže nájsť dôvod na úsmev. Kvôli chorobe nerozpráva a dokáže iba ležať. Navyše, trpí chronickým zápalom pľúc, preto je veľmi často chorá.

Príbeh Miriam (12) vháňa
Zdroj: Zuzana Komárová

„Miriam veľmi rada chodí do školy, má rada ostatné deti a hračky. Zbožňuje, keď sa s ňou prechádzam po vonku,“ hovorí Miriamina mama, ktorá sa o dcérku stará sama. Bývajú iba v podnájme a pre obe je to finančne veľmi náročné.

Príbeh Miriam (12) vháňa
Zdroj: Zuzana Komárová

„Nemám auto, preto Miriam vozím kočíkom do školy. V podnájme nemáme výťah, tak ju musím nosiť na rukách po schodoch. Veľmi by nám pomohla finančná, ale aj iná materiálna pomoc ako potraviny, oblečenie, lieky či hračky, ktoré Miriam tak miluje,“ prosí slobodná mamička. Každá pomoc má pre rodinu význam, priznáva. „Miriam má veľkosť obuvi č. 30 a oblečenie kupujeme veľkosti M. Bundu má veľkosti 146,“ dodáva Zuzana Komárová, mama 12-ročnej slečny. 

Chorej Miriam môžete finančne alebo akokoľvek inak pomôcť prostredníctvom nižšie uvedených kontaktných údajov:

Zuzana Komárová, Československej armády 25, 066 01 Humenné 

E-mail: mimusenki@gmail.com

Telefónne číslo: 0915 322 609 

Číslo účtu: 4011728804/7500

Facebook: Zuzana Ondrušová Fany

Ste v ťažkej životnej situácii a svojmu dieťatku nedokážete poskytnúť pomoc, akú potrebuje? Poznáte rodičov, ktorí majú podobné problémy? Zašlite nám vaše či príbehy vašich známych aj s fotografiami na potrebujupomoc@topky.sk.


Galéria

Miriam iba leží a

Nástroje k článkuZDROJ: zh
FOTO: Zuzana Komárová

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články