Mnohé štáty idú v otázke migrácie proti zdravému rozumu: Hranice Maďarska stráži armáda | Topky.sk

°C

Utorok, 28. január 2020. Meniny má Alfonz, zajtra Gašpar.

Mnohé štáty idú v otázke migrácie proti zdravému rozumu: Hranice Maďarska stráži armáda

Jean-Claude Juncker
Jean-Claude Juncker
Zdroj: SITA
26.02.2016 18:40

RÍM - Migračnú krízu v Európskej únii zhoršujú "mnohé" národné vlády, ktoré sa odkláňajú od zdravých riešení. Na návšteve Talianska to vyhlásil dnes predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker.


"Chcem, aby sa zdravý rozum zasa dostal v Európe na zaslúžené miesto. Problémom je, že zdravý rozum naháňa mnohé vlády, ale tie bežia rýchlejšie než zdravý rozum," uviedol Juncker po stretnutí s talianskym premiérom Matteom Renzim v Ríme, kde diskutovali o migračnej kríze. 

"Nevzdávam sa. Bol by som rád, keby sa nakoniec rozmiestňovanie (relokácia) utečencov nakoniec uviedlo do praxe," povedal podľa tlačovej agentúry DPA Juncker. 

Šéf EK dodal, že "bariéry (na hraniciach) nevyriešia žiaden problém - naopak, v niektorých krajinách ho zhoršia, predovšetkým v štátoch južnej Európy a na Balkáne". 

Ochranu hranice so Srbskom pred migrantmi posilinili stovkami vojakov

Ochranu srbsko-maďarskej hranice, ktorá je súčasťou hraníc schengenského priestoru, posilnila maďarská armáda stovkami vojakov, informoval dnes agentúru MTI veliteľ Dočasnej dolnozemskej jednotky Zoltán Apáti.

"Kvôli silnejúcemu migračnému tlaku a aktivitám prevádzačov sme posilnili hliadky na zemi i vo vzduchu," povedal veliteľ.

Vrtuľníky typu Mi-8 hliadkujú vo dne i v noci nad oblasťami okolo pohraničných obcí Röszke, Mórahalom, Ásotthalom a Kelebia, piloti sú vybavení zariadeniami pre nočné videnie. V okolí dočasných hraničných zábran nasadilo vojsko v kritických úsekoch terénne, nákladné, ale aj obrnené bojové vozidlá.

Vojaci a policajti strážiaci hranice majú k dispozícii mobilné termovízne kamery, dodal Apáti.


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články