Utečenecká kríza – utečenci v Európe | Topky.sk - Bleskovky

Utorok, 25. jún 2019. Meniny má Tadeáš, zajtra Adriána.

Utečenecká kríza

Španielsko podalo záchrannú ruku migrantom: Za dva dni z člnov vyslobodili 290 ľudí

Ilustračné foto

Ilustračné foto

včera o 06:35

MADRID - Celkove 290 migrantov vyzdvihla španielska námorná záchranná služba cez tento víkend z člnov, ktorými sa snažili preplaviť cez Stredozemné more do Európy. Všetky záchranné akcie sa uskutočnili v Gibraltárskom prielive alebo vo vodách východne od tejto oblasti, uviedla v nedeľu tlačová agentúra AP. viac »

Červený kríž varuje pred situáciou v Bosne: Migranti prespávajú v parkoch, strediská sú plné

Červený kríž varuje pred

30.05.2019 19:40

SARAJEVO - Tisíce migrantov a utečencov, ktorí uviazli v Bosne na svojej ceste do západnej Európy, prespávajú vonku v parkoch a opustených budovách, pričom niektorí z nich už zahynuli. Vo štvrtok to oznámila Medzinárodná federácia spoločností Červeného kríža a Červeného polmesiaca (IFRC), píše agentúra Reuters. viac »


Tragédia v Turecku, najmenej päť detí a štyri ženy sa utopili po nehode člnu s migrantmi

Tragédia v Turecku, najmenej

03.05.2019 19:35

AYVALIK - Najmenej štyri ženy a päť detí sa utopili po nehode člnu s migrantmi pri tureckom pobreží, informovali turecké úrady. Pri záchrannej akcii na mori a zo vzduchu zachránili podľa pobrežnej stráže ďalších päť migrantov vrátane jednej ženy a dieťaťa. viac »


Prefíkaný plán Trumpa: Šéf USA sa hotuje na migrantov, jeho taktika vás zarazí

Donald Trum má na

02.05.2019 09:25

WASHINGTON - Americká pohraničná stráž plánuje na hraniciach s Mexikom zaviesť testy DNA, ktorými chce preverovať, či sú dospelí migranti a deti, s ktorými prichádzajú, skutočne v príbuzenskom vzťahu. Informovala o tom vo štvrtok agentúra AFP. viac »


Líbyjská pobrežná stráž zachránila stovku migrantov a priviezla ich späť

Líbyjská pobrežná stráž zachránila

01.05.2019 18:39

KÁHIRA - Líbyjská pobrežná stráž zachránila 96 migrantov smerujúcich do Európy. Jej hovorca Ajúb Gassím v stredu uviedol, že nafukovací čln, v ktorom sa migranti viezli, zastavili neďaleko pobrežia pri západnom meste Chums. Väčšina z nich pochádzala z Afriky. Migrantom poskytli humanitárnu pomoc a ošetrenie a previezli ich do utečeneckého tábora v meste. viac »


64 migrantov na pokraji smrti, v tom prišiel zázrak... Európske veľmoci ukázali krásne srdce

Loď so 64 migrantmi
FotoVideo

13.04.2019 10:25

VALLETTA - Malta v sobotu oznámila, že sa dohodla na prerozdelení 64 migrantov zachránených pred desiatimi dňami pri pobreží Líbye - poputujú do Nemecka, Francúzska, Portugalska a Luxemburska. viac »


Migranti plánujú veľký pochod: Chcú prekročiť hranice Severného Macedónska a pokračovať na sever

Migranti chcú pochodovať s

06.04.2019 13:00

SOLÚN - Približne 2000 migrantov v sobotu už tretí deň po sebe oznámilo zámer dostať sa zo severogréckeho prístavného mesta Solún k hraniciam so Severným Macedónskom, ktoré sú vzdialené približne 60 kilometrov. Odtiaľ chcú následne pokračovať do strednej Európy, informovala agentúra DPA. viac »


Nemecko si nevie poradiť s desiatkami utečencov: Európske štáty žiada o pomoc

Africkí migranti čakajú v

05.04.2019 19:30

BERLIN - Nemecko požiadalo v piatok Európsku komisiu o to, aby našla tzv. bezpečný prístav pre záchrannú loď nemeckej humanitárnej organizácie Sea-Eye so 64 migrantmi na palube. Berlín tak podľa agentúry AP reagoval na žiadosti jednak samotnej mimovládnej organizácie, ale aj talianskeho ministra vnútra Mattea Salviniho, ktorý lodi nepovolil zakotviť v talianskych prístavoch. viac »


FOTO Migračná kríza je opäť na stole: Humanitárnu loď odmietli, uviazla na mori

Loď so 64 migrantmi
Foto

04.04.2019 15:35

RÍM - Humanitárna loď so 64 zachránenými migrantmi na palube uviazla vo štvrtok na mori po tom, ako jej vstup do prístavov odmietli Taliansko aj Malta. Ide o ďalšiu patovú situáciu, ktorú môžu vyriešiť iba vlády európskych štátov ich súhlasom s prijatím týchto uchádzačov o azyl. viac »


Utečenecká kríza neutícha: Pri pobreží Líbye loď zachránila 64 migrantov

Loď Sea-Watch, ktorá zachránila

03.04.2019 20:40

TRIPOLIS - Loď nemeckej humanitárnej organizácie Sea-Watch zachránila pri pobreží Líbye 64 migrantov. Organizácia v stredu na Twitteri oznámila, že migrantov zachránila z gumeného člna a bolo medzi nimi 10 žien, päť detí a novorodenec. Skupine pomohla pri pobreží mesta Zuára po tom, ako sa jej nepodarilo kontaktovať líbyjské úrady. viac »


Nemecko mohlo vrátiť len zlomok žiadateľov o azyl: Sedemtisíc migrantov si mädlí ruky

Nemecko mohlo vrátiť len

03.04.2019 07:30

BONN – Nemecká parlamentná frakcia Ľavica položila svojej vláde otázku, koľko neúspešných žiadateľov o azyl v Spolkovej republike Nemecko sa vlani v zmluvnom rámci EÚ podarilo vrátiť do Grécka. Odpoveď nemeckej vlády je šokujúca. viac »


Boj proti prevádzačom migrantov pokračuje: Brusel predĺži operáciu Sofia, posilní kontroly

Boj proti prevádzačom migrantov

27.03.2019 06:33

BRUSEL - Európski diplomati predbežne súhlasili s predĺžením operácie Sophia, zameranej na boj proti prevádzačom ľudí cez Stredozemné more, o šesť mesiacov. Namiesto námorných hliadok budú v rámci misie nasadzované lietadlá a vrtuľníky, informoval server Politico.eu. viac »


Krajina, ktorá rieši veci nekompromisným spôsobom: Najbližšie štyri roky prinesú zmenu

Scott Morrison

20.03.2019 10:25

CANBERRA - Austrália zníži počas najbližších štyroch rokov ročný príjem migrantov zo 190.000 na 160.000, vyhlásil v stredu pred novinármi austrálsky premiér Scott Morrison. Migranti budú zároveň prijímaní do menších miest vidieckeho charakteru, a nie do veľkomiest. viac »


Súdy v USA sa musia obracať: 700-tisíc žiadostí o azyl, Američania poslali preč prvú várku

Donald Trump

12.03.2019 21:30

WASHINGTON - Vláda Spojených štátov v utorok oznámila, že rozšírila svoj program, na základe ktorého musia žiadatelia o azyl počkať na rozhodnutie imigračného súdu v Mexiku. V rámci tohto programu USA poslali do Mexika už 240 migrantov, informovala agentúra AP. viac »


Orbán so zaujímavým nápadom: Vyrieši to migračnú krízu? Nemecko je v rozpakoch

Viktor Orbán
Foto

04.03.2019 08:40

BERLÍN - Časti nemeckej Kresťanskodemokratickej únie (CDU) sa pozdáva návrh maďarského premiéra Viktora Orbána na vytvorenie rady ministrov vnútra schengenskej zóny, ktorá by sa namiesto Európskej komisie zaoberala otázkami migrácie. viac »


Polícia má s migrantmi kopu práce: Zadržali troch prevádzačov a 19 migrantov

Vo vozidle zastavenom na

26.02.2019 21:20

SARAJEVO - Bosnianska polícia zadržala troch prevádzačov pre podozrenie, že sa pokúšali prepašovať cez túto balkánsku krajinu 19 migrantov. Vo vyhlásení zverejnenom v utorok polícia informovala, že dvoch prevádzačov zadržali v okolí Tuzly v strednej Bosne s dvanástimi migrantmi z Iraku, Iránu a Pakistanu. viac »


Loď predsa len zakotvila: Do sicílskej Catanie priviezla 47 zachránených migrantov

Loď nakoniec zakotvila v
Foto

31.01.2019 12:25

CATANIA - Loď vezúca 47 zachránených migrantov zakotvila vo štvrtok v sicílskom prístave Catania, a to po niekoľkodňovom čakaní. Informoval o tom dopisovateľ tlačovej agentúry AFP. Posádka lode sa pritom obáva žaloby, keďže taliansky krajne pravicový minister vnútra Matteo Salvini sa pokúša zastaviť príchod nových migrantov. viac »


V Nemecku padol nový rekord: Migrácia sa pričinila o zvýšenie obyvateľstva na 83 miliónov ľudí

V Nemecku padol nový

25.01.2019 12:15

BERLÍN - Počet obyvateľov Nemecka sa zvýšil koncom minulého roka na 83 miliónov z 82,3 milióna z predchádzajúceho roka. Informoval o tom v piatok Spolkový štatistický úrad. viac »


Nemecko pozastavuje svoju účasť na misii EÚ v Stredozemnom mori: Dôvodom je Taliansko

Španielske lode zachránili za

23.01.2019 06:50

BERLÍN - Nemecko pozastavuje účasť na Operácii Sophia, v rámci ktorej Európska únia nasadila lode námorných síl na boj proti prevádzačom ľudí cez Stredozemné more. Rozhodnutie Berlína je dôsledkom čoraz tvrdšieho prístupu k vyloďovaniu utečencov v Taliansku, ako vyplýva z informácií získaných tlačovou agentúrou DPA. viac »


Prefíkaný Orbán načrtol svoje európske zámery: TOTO je jeho hlavný cieľ

Viktor Orbán

10.01.2019 12:10

BUDAPEŠŤ - Cieľom Maďarska je, aby v súvislosti s voľbami do Európskeho parlamentu (EP) sa dostali do všetkých európskych inštitúcií sily odmietajúce prisťahovalectvo. Povedal to vo štvrtok v Budapešti predseda maďarskej vlády Viktor Orbán na prvej tohtoročnej tlačovej konferencii vlády. viac »


Malta sa ujala odmietnutých migrantov, neskôr si ich rozdelia krajiny EÚ

Ilustračné foto

09.01.2019 14:59

VAlLETTA - Malta umožní vstup na svoje územie 49 migrantom, ktorých v decembri zachránili v Stredozemnom mori lode dvoch nemeckých humanitárnych organizácií. Migrantov si následne prerozdelí osem členských krajín EÚ. viac »


Najčítanejšie články