Kandidáti na prezidenta SR 2019 | Topky.sk
Utorok, 18. máj 2021. Meniny má Viola, zajtra Gertrúda.

Kandidáti na prezidenta SR 2019

Kotlebov konkurent a vodca hnutia SHO: Profil kandidáta Róberta Šveca

Kotlebov konkurent a vodca
Foto

31.01.2019 08:12

BRATISLAVA - Prezidentské voľby už klopú na dvere. V rozmedzí kandidátov sa nachádzajú aj menej zvučné mená. Róbert Švec ohlásil kandidatúru na prezidenta ešte v máji minulý rok. Už približne 15 rokov je predsedom Slovenského hnutia obrody (SHO). Predstavujeme vám jeho profil. viac »


Šéf slovenských Maďarov v pozícii kandidáta na prezidenta: Profil Józsefa Menyhárta

József Menyhárt
Foto

31.01.2019 08:11

BRATISLAVA - Súťaž prezidentských kandidátov chce doplniť aj strana Strana maďarskej komunity. Do tohtoročných volieb sa chce zapojiť líder hnutia József Menyhárt. Toto je jeho profil. viac »


Článok Ficovej vlády a dvojnásobný šéf Najvyššieho súdu SR: Profil kandidáta Štefana Harabina

Štefan Harabin
Foto

31.01.2019 08:10

BRATISLAVA - Do spektra kandidátov o pozíciu prezidenta Slovenskej republiky sa dostáva aj niekdajší minister spravodlivosti, bývalý podpredseda vlády, bývalý predseda Najvyššieho súdu SR a sudca Štefan Harabin. Prinášame vám jeho profil. viac »


Ambície publicistu a analytika na prezidentské kreslo: Profil Eduarda Chmelára

Eduard Chmelár
Foto

31.01.2019 08:09

BRATISLAVA - Rozvíriť vody prezidentských kandidátov je pri mnohých zvučných menách veľmi obtiažne. Svoju filozofiu chce v prezidentských voľbách presadiť aj historik, politický a mediálny analytik, vysokoškolský učiteľ, publicista a občiansky aktivista Eduard Chmelár. Predstavujeme vám jeho profil. viac »


Prišiel o akreditáciu a obhajoval Kočnera, chce sa stať prezidentom: Profil Martina Daňa

Martin Daňo
Foto

31.01.2019 08:08

BRATISLAVA - Do súťaže o prezidentské kreslo sa zapojí aj novinár, ako sa na svojich mnohých videách označuje, a podnikateľ Martin Daňo. 24. januára sa mu podarilo vyzbierať potrebný počet podpisov aj od poslancov národnej rady. Predstavujeme profil kandidáta na prezidenta Martina Daňa. viac »


Extrémistickí kotlebovci posielajú do prezidentského súboja svojho lídra: Profil Mariana Kotlebu

Marian Kotleba
Foto

31.01.2019 08:07

BRATISLAVA - Činnosť kontroverzného politika a bývalého pedagóga Mariana Kotlebu sa začala ešte v roku 2003 v hnutí Slovenská pospolitosť. Keď bolo toto hnutie neskôr rozpustené najvyšším súdom pre kontroverzné a protiústavné politické tendencie. Po založení strany Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko sa líder hnutia dostal až do parlamentu. Dnes... viac »


Posledný križiak v prezidentskom súboji: Profil druhého človeka Sme rodina Milana Krajniaka

Milan Krajniak
Foto

31.01.2019 08:06

BRATISLAVA - Do volebného súboja o prezidentské kreslo sa chce zapojiť aj druhý človek hnutia Sme rodina Milan Krajniak. Aké má ambície a ako to vyzerá s jeho minulosťou sa dozviete v nasledujúcom profile politika Milana Krajniaka. viac »


Bezpečnostný analytik aj exšéf ochrankárov: Profil prezidentského kandidáta Juraja Zábojníka

Juraj Zábojník (vľavo) pri
Foto

31.01.2019 08:05

BRATISLAVA - Do boja o prezidentské kreslo vstupuje aj bezpečnostný analytik, bývalý šéf slovenských policajných ochrankárov a podnikateľ Juraj Zábojník. Jeho profil vám prinášame v tomto článku. viac »


Profil kandidáta Maroša Šefčoviča: Žolík Smeru a kariérny diplomat v rukách Junckera

Maroš Šefčovič
Foto

31.01.2019 08:04

BRATISLAVA - Vládna strana Smer dlho zdržiavala termín zverejnenia svojho kandidáta na prezidentský post. 18. januára sa podpredseda Európskej komisie pre energetickú úniu Maroš Šefčovič definitívne ujal kandidátskeho kormidla na tlačovej konferencii. Tvrdí, že chce, aby Slovensko bolo rešpektovanou krajinou so sebavedomým hlasom. Predstavujeme politický... viac »


Bojovníčka proti pezinskej skládke a environmentálna právnička: Profil Zuzany Čaputovej

Zuzana Čaputová
Foto

31.01.2019 08:03

BRATISLAVA - Zapojenie žien do kandidatúry na prezidenta Slovenskej republiky nie je nič nezvyčajné. Kým v minulosti svoje ambície skúsila bývalá premiérka Iveta Radičová, dnes na zozname kandidátov nájdeme aj advokátku, političku a občiansku aktivistku Zuzanu Čaputovú. Toto je jej politický profil. viac »


Tvár nežnej revolúcie a bojovník s mečiarizmom: Profil prezidentského kandidáta Františka Mikloška

František Mikloško
Foto

31.01.2019 08:02

BRATISLAVA - V blížiacich sa prezidentských voľbách prichádzame na kandidátnej listine do styku aj so známymi tvárami. Jedným z týchto ľudí je aj bývalý dlhoročný člen Kresťanskodemokratického hnutia - František Mikloško. Prinášame vám jeho politický profil. viac »


Vedec a nezávislý kandidát na prezidenta, ktorý chce byť protiváhou vlády: Profil Roberta Mistríka

Robert Mistrík
Foto

31.01.2019 08:01

BRATISLAVA - Prezidentské voľby sa nezadržateľne blížia. Veľké spektrum kandidátov a taktiež prvé prieskumy naznačujú, že o tento post bude veľký záujem, z čoho bezprostredne vyplýva aj nekompromisný súboj kampaní jednotlivých kandidátov. Profil nezávislého kandidáta Roberta Mistríka vám priblížime v tomto článku. viac »


Bugárov politický profil: Niekdajší líder slovenských Maďarov by ako prezident ľudí spájal

Béla Bugár
Foto

31.01.2019 08:00

BRATISLAVA - Slovákov čaká volebný rok 2019. V ňom si budeme okrem europoslancov vyberať aj najvyššieho ústavného činiteľa - prezidenta. O tento post zabojuje viacero kandidátov, spomedzi ktorých vám budeme prinášať profily osobností, usilujúcich sa dostať do prezidentského paláca. Prvé kolo prezidentských volieb bude 16. marca a druhé kolo 30. marca... viac »


Profil kandidáta Ivana Zuzulu: Environmentálny vedec s odhodlaním byť prezidentom

Ivan Zuzula
Foto

31.01.2019 07:59

BRATISLAVA - Pole kandidátov na post prezidenta obohatil ďalší človek. Je ním meteorológ a klimatológ, environmentálny vedec, vysokoškolský pedagóg a politik Ivan Zuzula. Toto je jeho profil. viac »


Najbizarnejší kandidát prezidentských volieb! Podpisy získal na dni otvorených dverí, chce rozpustiť parlament

Ján Molnár ako kandidát
Video

30.01.2019 15:20

BRATISLAVA - V týchto dňoch dochádza k jednej z najbizarnejších situácii v rámci prezidentských volieb. O post prezidenta sa uchádza aj dôchodca a blogger Ján Molnár, ktorý v rámci svojho programu uvádza naozaj nezvyčajné ambície. viac »


Krajniak odovzdal podpisy pre svoju prezidentskú kandidatúru

Milan Krajniak

30.01.2019 13:30

BRATISLAVA - Poslanec Národnej rady (NR) SR Milan Krajniak (Sme rodina) avizoval, že ako prezident chce spraviť niečo pre ľudí. Povedal to v stredu v budove NR SR po odovzdaní petičných hárkov s 25.135 podpismi potrebnými na svoju prezidentskú kandidatúru. viac »


Róbert Švec odovzdal podpisy, uchádza sa o post prezidenta

Róbert Švec odovzdal podpisy,

28.01.2019 13:35

BRATISLAVA - Predseda občianskeho združenia Slovenské Hnutie Obrody Róbert Švec dnes odovzdal do Národnej rady SR viac ako 18-tisíc podpisov, podporujúcich jeho kandidatúru za prezidenta. viac »


Chmelár odovzdal podpisy pre svoju prezidentskú kandidatúru

Chmelár odovzdal podpisy pre
Foto

28.01.2019 11:00

BRATISLAVA - Politický analytik a pedagóg Eduard Chmelár odovzdal v pondelok hárky so 17.953 podpismi potrebnými na svoju prezidentskú kandidatúru. viac »


Deň D pre Františka Mikloška: Dnes odovzdal svoje podpisy v rámci kandidatúry na prezidenta

František Mikloško
Foto

25.01.2019 12:31

BRATISLAVA - František Mikloško v piatok odovzdal hárky s 19.104 podpismi potrebnými na svoju prezidentskú kandidatúru. Svojou kandidatúrou chce podľa svojich slov pokračovať v myšlienkach kresťanského disentu, Novembra 89, boja proti mečiarizmu a zápase so Smerom-SD. viac »


Martin Daňo je prezidentským kandidátom, podpis mu dalo 16 poslancov

Martin Daňo

24.01.2019 15:05

BRATISLAVA - Martin Daňo, ktorý sám seba označuje ako novinára, sa stal oficiálnym prezidentským kandidátom. Predsedovi Národnej rady SR Andrejovi Dankovi (SNS) predložil 16 poslaneckých podpisov. Potvrdil to hovorca šéfa parlamentu Tomáš Kostelník s tým, že Danko jeho kandidatúru prijal. viac »


Najčítanejšie články