Potrebujú pomoc | Topky.sk - Bleskovky

Utorok, 15. október 2019. Meniny má Terézia, zajtra Vladimíra.

Potrebujú pomoc

Ondrejkovi (2) na Slovensku nevedeli pomôcť: Vážna diagnóza! Šancu mu dala liečba v Mexiku

Ondrejko už vie sedieť bez opory

Ondrejko už vie sedieť bez opory

22.01.2018 00:01

BRATISLAVA - Jedna z najhorších vecí, ktorá sa vám v živote môže stať, je, že sa vám narodí dieťatko s vážnymi zdravotnými problémami. Keď prišiel na svet Ondrejko, nedávali mu lekári žiadnu šancu. Trpel rázštepom chrbtice aj hydrocefalom a museli ho niekoľkokrát operovať. Chlapček a jeho rodičia sa však dokázali popasovať aj s takýmito ťažkými ranami ... viac »

V ich speve bol smútok aj radosť

V ich speve bol

13.08.2013 09:00

17 detí z detských domovov, náhradných rodín a sociálne znevýhodneného prostredia rozvíjalo svoj spevácky talent na Speváckom tábore spoločnosti Úsmev ako dar. V dňoch 5. až 11. augusta sa na Šachtičkách pri Banskej Bystrici ozýval namiesto detského švitorenia prevažne spev. Deti ním dokázali vyjadriť aj to, o čom by sa im inak hovorilo ťažko. viac »


Katkina mamička ďakuje za pomoc: Čitateľom venovala dojemné riadky

Katkina mamička ďakuje za

13.08.2013 00:01

BRATISLAVA - Katka, ktorej príbeh sme vám priblížili v polovici minulého mesiaca, sa vo svojom ťažkom životnom údele posúva stále ďalej a to aj vďaka vám, ktorí ste sa jej rozhodli pomôcť. Jej mamička sa preto rozhodla čitateľom venovať pár dojemných riadkov, v ktorých za všetku pomoc zo srdca ďakuje. viac »


Tomáško (3) túži po samostatných krôčikoch: Dokáže to aj vďaka vám?

Tomáško (3) túži po
Foto

26.07.2013 00:01

BRATISLAVA - Malý Tomáško z Detvy trpí detskou mozgovou obrnou, ale napriek tomu rozdáva úsmevy na všetky strany a pre svojich rodičov a bračeka je tým najväčším pokladom. Jeho nožičky mu však neslúžia tak ako ostatným drobcom, preto potrebuje nákladné rehabilitácie, ktoré stoja nemalé peniažky. Každé euro, ktorým mu dobrí ľudia prispejú, ho však posúva ... viac »


Katkinej rodine sa v sekunde zrútil svet: Nikdy nevyslovila zázračné "mama"!

Katkinej rodine sa v

22.07.2013 00:01

BRATISLAVA - Katka sa narodila ako úplne zdravé dieťa. Po jedinom vyšetrení sa však jej rodine zrútil celý svet. Blonďavému dievčatku diagnostikovali detskú mozgovú obrnu a ani po 5 rokoch, nedokáže svojej mame povedať vytúžené mama. viac »


Vďaka za pomoc malej Alžbetke (4): Čitatelia jej dali novú nádej aj povzbudenie!

Vďaka za pomoc malej
Foto

11.07.2013 00:01

BRATISLAVA - Veľké ďakujem patrí všetkým z vás, našim čitateľom, ktorých oslovil príbeh malej Alžbetky a rozhodli ste sa jej pomôcť. Aj vďaka vám sa každým dňom dostáva o krok vpred a od obdobia, kedy jej ochrnula rúčka sa pomaly približuje k vytúženému životu bez trápenia. S jej rodinou sa však medzičasom osud kruto zahral, keď jej mamičke našli na ... viac »


Charitatívny koncert Rock 4 Uganda

Charitatívny koncert Rock 4

09.07.2013 11:00

Projekt Rock 4 Uganda je charitatívna akcia na podporu HIV/AIDS infikovaným deťom a sirotám v Ugande. Pod záštitou organizácie Health Initiatives for Africa – Slovakia sa uskutoční v stredu 10.júla, v hudobnom klube Rock Cafe Bratislava. viac »


Vladko (6) bojoval so záchvatmi každý deň: Silou vôle a cvičením ich premáha!

Vladko (6) bojoval so

09.07.2013 00:01

BRATISLAVA - Všetko sa dá, keď sa chce a existujú dobrí ľudia! Jasným dôkazom tohto trochu poupraveného starého príslovia je len 6-ročný chlapček Vladko, ktorému od narodenia strpčujú život epileptické záchvaty. Aby toho nebolo málo, trápi ho aj porucha zraku, mikrocefália či reflux. On však napriek všetkému trápeniu zvláda svoj boj s úsmevom a robí ... viac »


Lalka (3) kvôli jednej chybe trpí celý život: S vašou pomocou však robí veľké pokroky!

Lalka (3) kvôli jednej
Foto

07.07.2013 11:15

BRATISLAVA - Usmievavá Laurinka (3), o ktorej sme v minulosti písali, je už o pár mesiacov staršia a jej čas, ktorý môže využiť pre prospievanie, neúprosne beží. Potrebuje cvičiť, rehabilitovať a učiť sa, čo všetko dokazuje aj vďaka vašej pomoci. Krok po kroku si ide za svojím cieľom, nevzdáva sa, no bez pomoci druhých to ide len veľmi ťažko. viac »


Poďakovanie za smrteľne chorého Martinka: Aj vďaka čitateľom našiel nebo na zemi!

Poďakovanie za smrteľne chorého

04.07.2013 00:01

BRATISLAVA - Martinkov život má zmysel aj vďaka vám. Smrteľne chorý chlapček z Veľkého Zálužia možno nemá času nazvyš, no má obrovské odhodlanie užiť si každého dňa naplno. V tom ste mu pomohli aj vy, ktorých oslovil Martinkov príbeh a rozhodli ste sa mu pomôcť v ceste za lepším životom. Jeho otecko Štefan si všetku pomoc nesmierne váži a rozhodol sa ... viac »


Deti zo slovenských detských domovov získali prvenstvo!

Deti zo slovenských detských

01.07.2013 14:00

Slovensko, Maďarsko a Česko – tieto tri krajiny si zmerali svoje sily na Medzinárodných športových majstrovstvách pre deti z detských domovov, ktoré sa konali 28. a 29. júna 2013 v Bratislave. viac »


Mirka (4) musí o zdravie bojovať: Chce behať s ostatnými deťmi

Mirka (4) musí o

27.06.2013 07:20

TRNAVA - Veselé dievčatko, 4-ročná Mirka z Trnavy, sa narodilo predčasne. Prvé dva roky bola nehybná a na svet sa pozerala z detskej postieľky. Do vienka je totiž bolo nadelených niekoľko vážnych ochorení, s ktorými jej malé telíčko len ťažko dokázalo bojovať. Dnes už však veľká bojovníčka začína prosperovať a pomaly sa blíži deň, kedy sa postaví na ... viac »


Deti z detských domovov to nevzdávajú!

Deti z detských domovov

24.06.2013 13:00

BRATISLAVA - Celoslovenské športové majstrovstvá pre deti z detských domovov vyvrcholiliv piatok 21. júna 2013 v Bratislave, v športovom areáli Fakulty telesnej výchovy a športu Lafranconi. Víťazi regionálnych kôl sa tu stretli, aby si zmerali sily v športových disciplínach, zažili nefalšovanú športovú atmosféru a predviedli svoju zdravú cieľavedomosť. viac »


Dojímavý príbeh vždy usmiateho Filipka (3): Niekedy sa mi sníva, že beží oproti mne

Dojímavý príbeh vždy usmiateho
Foto

21.06.2013 07:05

SKALICA - O tom, že zdravé dieťa je tým najväčším šťastím, sa presvedčila aj mamička Ivana zo Skalice, ktorej sa pred troma rokmi narodil krásny chlapček s detskou mozgovou obrnou. Keďže najväčší životný dar malý Filipko (3) nedostal do vienka, musí teraz oň vlastnými silami bojovať. Cvičí, učí sa aj rehabilituje a to všetko s veľkým odhodlaním. Občas ... viac »


Malá Natálka (6) vyrastala ako jej rovesníci, po roku však prišla krutá rana

Malá Natálka (6) vyrastala
Foto

17.06.2013 00:01

BANSKÁ BYSTRICA - Prvé mesiace bolo všetko v poriadku, no zrazu sa im život obrátil naruby. Reč je o rodine z dedinky Strelníky (okres Banská Bystrica), ktorej sa pred 6-timi rokmi narodilo vytúžené dievčatko menom Natálka. Bola krásna a zdravá ako repa, až kým jej ako ročnej nediagnostikovali detskú mozgovú obrnu. Čoskoro veľká školáčka sa síce zatiaľ ... viac »


Saška vyvrátila hrozivé prognózy: Dávali jej pár rokov života, no všetkých prekvapila!

Saška vyvrátila hrozivé prognózy:

12.06.2013 07:50

GALANTA - Zúfalstvo, bezmocnosť a obrovský smútok. Tieto pocity lomcovali mamičkou malej Sašky z Galanty, keď jej lekári oznámili, že jej dievčatko sa možno nedožije troch rôčkov. V súvislosti s jej zdravotným stavom, ktorý sa po roku z ničoho nič zhoršil k nepoznaniu, skloňovali viacero vážnych diagnóz - spastická kvadruparéza, stav po CMV infekcii ... viac »


HelpFest vyčaruje úsmev a pomôže množstvu detí!

HelpFest

04.06.2013 09:00

Nedeľa 9. júna 2013 bude patriť celodennému charitatívnemu podujatiu HelpFest, ktoré začína už o 10.00 hod. v krásnom a rozsiahlom areáli Motorestu ESO vo Vlčkovciach pri Trnave. Známe mená slovenského a českého showbiznisu sa rozhodli podporiť svojou účasťou a vystúpeniami plnenie cieľa finančne pomôcť deťom s detskou mozgovou obrnou. viac »


Slovensko zažije prvú medzinárodnú hudobnú show umelcov s handicapom

Slovensko zažije prvú medzinárodnú

30.05.2013 13:00

Prvá medzinárodná show handicapovaných spevákov a hudobníkov, Koncert za zdravý rozum, 13. júna o 19:00 rozozvučí bratislavské Hlavné námestie. Tí najlepší telesne a zrakovo postihnutí speváci a hudobníci zo Slovenska, Čiech, Poľska a Maďarska dokážu, že handicap nie je bariéra. viac »


Dojemný príbeh nerozlučných bratov: Max a Alex zvládnu aj nezvládnuteľné!

Dojemný príbeh nerozlučných bratov:
Foto

29.05.2013 08:45

BRATISLAVA - "Chcem na vlastných nohách stáť!" pospevujú si každý deň dvaja nerozluční bratia Max a Alex, ktorým život do vienka nadelil ťažké ochorenie. Detská mozgová obrna (DMO) im strpčuje bežné dni už od narodenia, no smelí chlapci to nevzdávajú a bojujú za lepší život. Potrebujú však pomoc vás všetkých, ktorým ich osud nie je ľahostajný a chcú ... viac »


„Vaša pomoc - naše krídla!“

„Vaša pomoc - naše

28.05.2013 10:00

Kampaň Belasý motýľ je venovaná osvete o ochorení svalová dystrofia, o jej sociálnych a zdravotných dôsledkoch. Kampaň je aj o túžbe ľudí s ťažkým zdravotným postihnutím po nezávislom živote. Práve pre to je súčasťou kampane celonárodná zbierka, ktorá sa 14. júna uskutoční v cca 60 mestách. viac »


Začína sa celoslovenská verejná zbierka 1 deň úsmevu

Začína sa celoslovenská verejná

27.05.2013 16:38

V dňoch od 27. mája do 2. júna 2013 organizuje spoločnosť Úsmev ako dar celoslovenskú verejnú zbierku 1 deň úsmevu. Svojím dobrovoľným príspevkom môžete prispieť do označených pokladničiek a vyjadriť tak solidaritu s deťmi vyrastajúcimi mimo svojej biologickej rodiny. Získané finančné prostriedky sa použijú na vrátenie detí do pôvodných rodín, na podporu ... viac »


Najčítanejšie články