Potrebujú pomoc | Topky.sk - Bleskovky

Utorok, 15. október 2019. Meniny má Terézia, zajtra Vladimíra.

Potrebujú pomoc

Ondrejkovi (2) na Slovensku nevedeli pomôcť: Vážna diagnóza! Šancu mu dala liečba v Mexiku

Ondrejko už vie sedieť bez opory

Ondrejko už vie sedieť bez opory

22.01.2018 00:01

BRATISLAVA - Jedna z najhorších vecí, ktorá sa vám v živote môže stať, je, že sa vám narodí dieťatko s vážnymi zdravotnými problémami. Keď prišiel na svet Ondrejko, nedávali mu lekári žiadnu šancu. Trpel rázštepom chrbtice aj hydrocefalom a museli ho niekoľkokrát operovať. Chlapček a jeho rodičia sa však dokázali popasovať aj s takýmito ťažkými ranami ... viac »

Pre jedno dieťa až priveľa ťažôb: Lilianka má len 8 rokov, no celý zoznam ochorení!

Pre jedno dieťa až
Foto

20.05.2013 00:01

BRATISLAVA - Detská mozgová obrna (DMO), autizmus, psychomotorická retardácia, bezrečnosť a to ešte ani zďaleka nie je všetko. Takéto množstvo diagnóz by na zem zložilo nejedného dospelého, len 8-ročná Lilianka však s nimi musí žiť už od narodenia. Napriek krutému osudu, aký ju postretol, na sebe ťažobu chorôb poznať nedáva a teší sa z každého nového ... viac »


Osud sa s ňou kruto zahral: Viktorka (7) sa na deti díva z invalidného vozíka

Osud sa s ňou
Foto

16.05.2013 00:01

BANSKÁ BYSTRICA - Lásku a úsmev rozdáva na všetky strany, zdravíčka však na rozdávanie nemá. Reč je o veselej škôlkarke Viktorke (7) z Banskej Bystrice, ktorá pri narodení dostala do vienka vážnu diagnózu - detskú mozgovú obrnu (DMO). Od chvíle, kedy si malé dievčatko začalo uvedomovať svoju ťažkú životnú situáciu, túži len po jednom "spraviť prvé krôčky". ... viac »


Deň D pre ľudí v núdzi

Aj fotograf Martin Črep

13.05.2013 09:00

Od 1. mája do 30. júna 2013 môžu obyvatelia Slovenska prispieť Slovenskému Červenému krížu dobrovoľným príspevkom. Verejná zbierka je realizovaná v 38 územných spolkoch prostredníctvom dobrovoľníkov v uliciach miest a priamymi príspevkami na účet. Cieľom zbierky je vyzbierať finančnú podporu na rozvoj činnosti SČK, predovšetkým na pomoc ľuďom, ktorí to naozaj potrebujú. viac »


Ulice miest sú plné dobrovoľníkov

Slovenský červený kríž pomáha

10.05.2013 13:00

V týchto dňoch prebieha na celom území Slovenska verejná zbierka Slovenského Červeného kríža. Dobrovoľníci vyrážajú do ulíc s jasným cieľom. Prostredníctvom osvety vyzbierať čo najviac prostriedkov na svoju činnosť. Pre každého, kto sa rozhodne prispieť akoukoľvek sumou majú pripravené malé odznaky symbolizujúce spolupatričnosť so Slovenským Červeným krížom. viac »


Dych berúci príbeh malej bojovníčky Hanky (5): Trpká cesta za nesplneným snom

Dych berúci príbeh malej
Foto

09.05.2013 00:01

JASLOVSKÉ BOHUNICE - Kedy budem chodiť? A kedy behať? To sú otázky, ktorými Hanka (5) z Jaslovských Bohuníc dennodenne bombarduje svojich bezradných rodičov. Odpoveď na ne však nepoznajú ani oni, ani na slovo vzatí odborníci a tak jej ostáva len dúfať, že sa raz dočká a do školy odkráča po svojich. Malá veľká bojovníčka sa však nezdáva a krôčik po krôčiku ... viac »


Výstava, ktorá hovorí za všetko

Peter si svoj život

07.05.2013 11:00

Od 1. mája do 30. júna 2013 môžu obyvatelia Slovenska, v rámci verejnej zbierky, prispieť Slovenskému Červenému krížu dobrovoľným príspevkom. Cieľom zbierky je vyzbierať finančnú podporu na rozvoj činnosti SČK, predovšetkým na sociálnu pomoc a prvú pomoc či zdravotnú výchovu. viac »


Vykročme v ružových papučiach správnym smerom

Vykročme v ružových papučiach

07.05.2013 09:00

18. mája 2013 so začiatkom o 14:00 hodine na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave organizujeme akciu, ktorou sa snažíme priblížiť ochorenie sclerosis multiplex širokej verejnosti a ukázať, ako sa dá žiť v koži pacienta s týmto ochorením. viac »


Alicka (5) lekárom vytrela zrak: Desivé prognózy vyvrátila a naďalej bojuje!

Alicka (5) lekárom vytrela

06.05.2013 00:01

BRATISLAVA - Nebude chodiť, rozprávať ani sama jesť. Tieto kruté prognózy si po narodení malej Alicky (5) vypočuli jej rodičia, ktorým sa v momente zrútil svet. Avšak prešlo pár rokov a šikovné dievčatko ich každým dňom prekvapuje stále viac a viac. Ešte to však stále nie je ono a na to, aby sa mohla aspoň trochu priblížiť k bežnému životu jej rovesníkov, potrebuje pomoc. viac »


Unikátna výstava odštartovala dobrú vec.

Červený kríž

04.05.2013 10:00

Červený kríž je organizácia, ktorá už 150 rokov pomáha ľuďom na celom svete, no bez podpory verejnosti, by bola jeho existencia ohrozená. Slovenský Červený kríž organizuje každý rok verejnú zbierku a nie je tomu inak ani tento rok. viac »


Deti, s ktorými sa život nemaznal: K veľkému úsmevu na tvári im stačí tak málo

Deti, s ktorými sa
Foto

01.05.2013 20:50

ČASTÁ - Preč s ubíjajúcim stereotypom, my sa chceme baviť! V tomto duchu sa počas celého utorka niesla veľkolepá akcia v rámci rekondičného tábora pre detičky postihnuté zákernou rakovinou, ktorý v Častej - Papierničke zorganizovala nadácia Kvapka nádeje. Rozžiarenými očkami a obrovskými úsmevmi sa to v areáli účelového zariadenia len tak hemžilo, ... viac »


Podpora pre smrteľne chorého Martinka: Pomôžte mu bojovať a nevzdávať sa!

Podpora pre smrteľne chorého
Foto

26.04.2013 00:01

VEĽKÉ ZÁLUŽIE - Preži každý deň tak, akoby mal byť tvoj posledný. Pre niekoho možno otrepaná fráza, no pre malého Martinka z Veľkého Zálužia krutá realita. Jeho rodičia sa každé ráno budia s myšlienkou, že práve táto chvíľa, môže byť pre ich synčeka tou poslednou. A práve preto sa modrookému chlapčekovi snažia spríjemniť každé jedno ráno, každý deň, ... viac »


Po týždňoch v inkubátore hrozivá diagnóza: Dominikovi (7) rodičia dúfajú v zázrak

Po týždňoch v inkubátore
Foto

18.04.2013 07:35

PÚCHOV - Nôžky ho neposlúchajú, no mohli by. Dominikova (7) trpká cesta za zdravím začala už v prvý deň, ako uzrel svetlo sveta. Z mamičkinho lona putoval rovno do inkubátora, kde už vtedy zvádzal tvrdý boj o život. S prvými prekážkami sa statočne popasoval, no prišla ďalšia rana - chlapčekovi diagnostikovali "dvojkomorový hydrocefalus". Rodičom ako ... viac »


V minúte sa im zrútil celý svet: Veronikina (6) strastiplná cesta za prvými krôčikmi

V minúte sa im
Foto

10.04.2013 07:40

BRATISLAVA - Keď sa manželom z Trebišova narodilo vysnívané dievčatko Veronika (6), ani vo sne by ich nenapadlo, že ani nie rok na to, sa im zrúca svet ako domček z karát. Jedna návšteva u lekára a život sa im obrátil o 180 stupňov. Ich jedinej ratolesti diagnostikovali detskú mozgovú obrnu (DMO) - spastickú kvadruparézu, ktorá usmievavej fešande okrem ... viac »


Splňte Brankovi (3) najväčší sen: Chce behať a rodičom hovoriť "ľúbim vás"

Splňte Brankovi (3) najväčší
Foto

21.03.2013 05:59

BRATISLAVA - Stačí tak málo a Brankov život sa môže zmeniť od základov. Šikovný chlapček zo Šamorína dostal do vienka ťažký kríž, ktorý s vypätím všetkých síl na svojom malom chrbátiku nesie už štvrtý rok. Hypotonický syndróm, mikrocefália, plagiocefália, psychomotorická retardácia (PMR) a hypospádia sú diagnózy, v dôsledku ktorých sa Branko nedokáže ... viac »


Malý Tobiasko (3) túži len po jednom: Pomôžte mu postaviť sa na nohy!

Malý Tobiasko (3) túži

12.03.2013 00:01

TRNAVA – Ku šťastiu mu chýba už len „pár krôčikov“. Modrooký chlapček Tobias (3) z Trnavy opustil maminkine bruško o 2 mesiace skôr, ako lekári predpokladali. Nedýchal a musel byť okamžite prevezený na jednotku intenzívnej starostlivosti. Tam na rodičov malého uzlíčka čakala šokujúca správa. Ich chlapček prekonal krvácanie do mozgu, ktorého následkom ... viac »


Janko (5) bojuje so zákernou chorobou: Potrebuje peniaze na liek, jeho snom je stretnúť Mr. Beana!

Janko (5) bojuje so
Foto

06.03.2013 07:00

BRATISLAVA - Najhoršie pre všetkých rodičov je vidieť svoje choré dieťa trpieť a nemôcť mu pomôcť. Pre mnohých neexistuje nádej, iným stojí v ceste drahá zdravotná starostlivosť alebo nedostupnosť lieku, ktorý by mohol ich potomka zachrániť. Podobne sú na tom aj manželia Molčanovci z Levíc, ktorých syn Janko (5) trpí zriedkavou formou neurofibromatózy. viac »


Srdcervúci príbeh usmievavej Alžbetky (4): Keď nastalo ticho, vedela som, že je zle

Srdcervúci príbeh usmievavej Alžbetky
Foto

28.02.2013 06:00

BRATISLAVA – Myslíte, že zdravie sa nedá kúpiť? Nie tak celkom. Živým príkladom je usmievavá 4-ročná Alžbetka, ktorá to najdrahšie nedostala do vienka a musí o to z celých síl bojovať. A to už od pôrodu, keď sa takmer udusila pupočnou šnúrou a lekári ju na svet museli doslova vytrhnúť, čo samozrejme neostalo bez následkov. Alžbetke ochrnula pravá rúčka ... viac »


Vaše 2% z dane zachránia detský život

Vaše 2% z dane

27.02.2013 14:48

Príspevok 2% z dane pre Vás neznamená žiadny výdavok, pretože ide o daň, ktorú už za Vás odviedol Váš zamestnávateľ alebo ktorú odvádzate ako fyzická alebo právnická osoba daňovému úradu a pritom Vám dáva možnosť zachrániť detský život. viac »


Pre nás bežná vec, pre iných životný boj: Lalka (3) všetko zvláda jednou rukou

Pre nás bežná vec,

22.02.2013 06:00

BRATISLAVA – Keď som to počula, zrútil sa mi svet. To sú slová životom sklamanej, no hrdej matky veselého dievčatka, ktoré postráda to, čo iní považujú za samozrejmosť. Malú Laurinku (3) už od narodenia neposlúcha pravá ručička, ktorá jej ochrnula pri pôrode. Napriek tomu je však plná života a túži robiť všetko to, čo jej malí rovesníci. Vyžaduje ... viac »


Dojemný príbeh okatej Katky (12,5): Nechodí, nerozpráva, no radosť rozdáva

Dojemný príbeh okatej Katky

14.02.2013 00:01

BRATISLAVA – Nikdy sa neusmeje, neposadí, ani nepovie „mama“, no rodina ju napriek tomu zahŕňa nekonečnou láskou, ktorú im ona s radosťou opätuje. Reč je o Katke, krásnom okatom dievčatku z Čierneho Balogu, ktoré sa síce narodilo klinicky mŕtve a s množstvom diagnóz, no napriek tomu sa už 13-ty rok teší zo života. A to všetko vďaka milujúcim rodičom, ... viac »


Najčítanejšie články