Voľby 2012 – Parlamentné voľby Slovensko | Topky.sk
Sobota, 4. február 2023. Meniny má Veronika, zajtra Agáta.

Voľby 2012

Veľké presuny v Smere: Strana vymení možno až 20 poslancov!

Veľké presuny v Smere:

01.04.2012 11:50

BRATISLAVA - V poslaneckom klube Smeru-SD sa po vymenovaní druhej vlády Roberta Fica (Smer-SD) vymení možno až 20 poslancov. Tých, ktorí odídu z poslaneckého kresla do ministerského alebo na post štátnych tajomníkov, vystriedajú v pléne náhradníci. viac »


Čaplovič učiteľom: Nechcem byť ako šašo, vyššie platy na budúci rok nečakajte!

Dušan Čaplovič

01.04.2012 09:45

BRATISLAVA - Učitelia, ktorí sú stále v štrajkovej pohotovosti, sa zrejme v budúcom roku vyšších platov nedočkajú. viac »


Kompletné zloženie Ficovho kabinetu: Takto vyzerá nová vláda!

Kompletné zloženie Ficovho kabinetu:
Foto

30.03.2012 08:22

BRATISLAVA – Robert Fico postupne potvrdzuje mená budúcich ministrov. Spomedzi nich chýbajú už len posledné dve. Novú vládnu zostavu schváli predsedníctvo Smeru už dnes na rokovaní v Banskej Bystrici. Šéf strany následne oznámi mená prezidentovi Ivanovi Gašparovičovi. Ponúkame vám kompletné zloženie vládneho kabinetu Roberta Fica. viac »


Unikli ďalšie mená z Ficovho kabinetu: Prácu povedie Richter, obranu možno Glváč!

Martin Glváč

28.03.2012 13:45

BRATISLAVA - Podpredsedníčkou parlamentu bude aj krajská šéfka Smeru-SD v Banskej Bystrici Jana Laššáková. Potvrdili to viacerí politici Smeru-SD. Smer-SD tak nominuje na dve podpredsednícke kreslá v zákonodarnom zbore dve ženy. viac »


Hlina uspel, v rokovacej sále bude štátna vlajka aj vlajka EÚ

Alojz Hlina

28.03.2012 11:35

BRATISLAVA - Štátna vlajka SR, ale aj vlajka EÚ napokon v rokovacej sále Národnej rady SR budú. Potvrdil to dnes predseda parlamentu Pavol Hrušovský (KDH) v reakcii na list, ktorý mu poslal poslanec OĽaNO Alojz Hlina. Ten sa štátnej vlajky v rokovacej sále dožadoval aspoň počas skladania poslaneckých sľubov. viac »


Dubovcová zložila sľub a ujala sa funkcie ombudsmanky

Dubovcová zložila sľub a

28.03.2012 10:25

BRATISLAVA - Novou ochrankyňou verejných práv sa dnes na najbližších päť rokov stala bývalá poslankyňa SDKÚ-DS Jana Dubovcová, ktorá zložila zákonom predpísaný sľub do rúk predsedu NR SR Pavla Hrušovského (KDH). Dubovcová vo funkcii nahradila Pavla Kandráča, ktorý bol ombudsmanom dve funkčné obdobia, teda desať rokov. viac »


Lajčák: Rozhodnutia neprijímam podľa toho, či sú pre mňa pohodlnejšie

Miroslav Lajčák

27.03.2012 11:36

BRATISLAVA - Budúci šéf slovenskej diplomacie Miroslav Lajčák nikdy neprijíma rozhodnutia na základe toho, či sú pre neho osobne pohodlnejšie, prípadne finančne lukratívnejšie. Reagoval tak na otázku, v čom vidí väčšiu profesionálnu výzvu na poste ministra oproti jeho súčasnej pozícii. viac »


Opozícia sa opäť pokúsi dohodnúť na rozdelení kresiel

Opozícia sa opäť pokúsi

27.03.2012 08:09

BRATISLAVA - Doriešenie obsadenia predsedníckych stoličiek v deviatich parlamentných výboroch, ktoré budúcej opozícii venoval Smer-SD, majú dnes opäť pred sebou lídri KDH, OĽaNO, Mosta-Híd, SDKÚ-DS a SaS. Ďalšie rokovanie za okrúhlym stojom absolvujú popoludní v Národnej rade SR. viac »


Fico pripustil aj zvýšenie DPH: Všetko by zdraželo o 5 percent!

Robert Fico
409

26.03.2012 07:05

BRATISLAVA - Zvýšenie bankovej dane bude pre budúcu vládu povinnosťou, tvrdí dezignovaný premiér a predseda Smeru-SD Robert Fico. viac »


Matovič: Ak je dôvodom interrupcie hmotná núdza, vinní sú politici

Igor Matovič

25.03.2012 12:14

BRATISLAVA – Politici majú podľa predsedu Obyčajných ľudí a nezávislých osobností Igora Matoviča morálny dlh voči matkám, ktoré sa rozhodujú pre interrupciu hlavne z ekonomických dôvodov. Ako uviedol Matovič, na Slovensku je takýchto potenciálnych budúcich matiek približne polovička. viac »


Noví poslanci dostanú notebooky zrejme až pred letom

Noví poslanci dostanú notebooky

25.03.2012 09:44

BRATISLAVA - Noví poslanci Národnej rady SR, ktorí v parlamente ostatné volebné obdobie nepôsobili, si budú musieť na techniku počkať. Hoci sľub zložia už 4. apríla, notebook a tlačiareň zrejme dostanú až pred letom. Dôvodom je, že Kancelária NR SR nemá Rámcovú zmluvu na nákup výpočtovej techniky, ktorú zrušil ešte bývalý šéf Kancelárie NR SR Michal Nižňan (nominant SaS). viac »


Čitatelia Topiek chcú takýto ministerský kabinet: Je plný prekvapení!

Čitatelia Topiek chcú takýto

24.03.2012 19:30

BRATISLAVA - Strana Smer, ktorá s prehľadom vyhrala parlamentné voľby, už v pondelok oficiálne predstaví nových ministrov. Čitatelia nášho portálu mohli pred časom vybrať v ankete, koho by chceli na čele jednotlivých rezortov. Hlasovali tisíce ľudí a niektoré výsledky sú poriadne prekvapivé. viac »


Glváčovci sa dostali k tenisovej hale vďaka Bajanovi

Martin Glváč

22.03.2012 12:12

BRATISLAVA - Rodina bratislavského krajského šéfa Smeru Martina Glváča sa vlani dostala k modernému tenisovému areálu v Pezinku aj vďaka bývalému bratislavskému županovi a nominantovi Smeru Vladimírovi Bajanovi, informuje o tom dnešné vydanie denníka Sme. viac »


Lajčák oficiálne potvrdil: Bude ministrom zahraničných vecí

Lajčák oficiálne potvrdil: Bude

22.03.2012 12:04

BRATISLAVA - Slovenský diplomat Miroslav Lajčák bude novým ministrom zahraničných vecí. Lajčák to dnes oficiálne potvrdil. Menný zoznam členov vlády má byť známy v pondelok. Smer už avizoval, že okrem Lajčáka sú známe aj mená ministra kultúry, vnútra a financií. viac »


Poslanci si skúsia hlasovanie deň pred ustanovujúcou schôdzou

Poslanci si skúsia hlasovanie

22.03.2012 09:48

BRATISLAVA - Novozvolení poslanci sa stretnú deň pre ustanovujúcou schôdzou Národnej rady SR a vyskúšajú si v rokovacej sále parlamentu hlasovacie zariadenia a oboznámia sa s priestormi parlamentu. viac »


Žitňanská: Diskusie o novej voľbe generálneho prokurátora sú predčasné

Lucia Žitňanská

22.03.2012 08:52

BRATISLAVA – Dosluhujúca ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská (SDKÚ-DS) v súčasnosti považuje za zbytočné diskutovať o novom spôsobe voľby generálneho prokurátora, ktorý prezentoval napríklad prezident Ivan Gašparovič. viac »


Fico je ochotný diskutovať o spojení EFSF a ESM

Robert Fico

21.03.2012 15:40

BRATISLAVA - Budúci premiér Robert Fico je otvorený diskusiám o zvýšení kapacity mechanizmov na pomoc krajinám eurozóny spojením dvoch stabilizačných fondov - EFSF a ESM. V rozhovore pre agentúru Reuters dodal, že je potrebné ešte veľa urobiť pred začatím akejkoľvek serióznej debaty o spoločných eurobondoch. viac »


Radičová: O svojom živote si zásadne rozhodujem sama

Iveta Radičová

21.03.2012 14:40

BRATISLAVA – O svojom živote si zásadne rozhodujem sama, razantne vyhlásila končiaca premiérka Iveta Radičová na margo úvah, či by prijala nejakú významnejšiu funkciu. „Odchádzam dobrovoľne,“ povedala. viac »


Radičovej posledná schôdza: Ficovi zaželala pokojnejšie vládnutie!

Iveta Radičová

21.03.2012 14:18

BRATISLAVA – Končiaca premiérka Iveta Radičová tvrdí, že keby jej kabinet pokračoval vo vládnutí, tak by robil rovnako otvorene a transparentne ako doteraz. viac »


99%: Voľby boli protiústavné, budeme požadovať zrušenie výsledkov!

99%: Voľby boli protiústavné,

21.03.2012 11:23

BRATISLAVA - Hnutie 99% - občiansky hlas dnes podá sťažnosť na protiústavnosť parlamentných volieb, ktoré sa konali 10. marca. viac »


Najčítanejšie články