SDKÚ - DS Slovenská demokratická a kresťanská únia - DS - Voľby 2012 | Topky.sk
Streda, 25. máj 2022. Meniny má Urban, zajtra Dušan.

Slovenská demokratická a kresťanská únia - Demokratická strana

Predsedu SDKÚ zatiaľ navrhli len v Bratislave, odporučili Žitňanskú

Lucia Žitňanská

26.04.2012 08:58

BRATISLAVA – Košické a prešovské krajské predsedníctva SDKÚ-DS nehlasovali o odporúčaní na nového predsedu strany. Hlasovali zatiaľ iba v predsedníctve Bratislavského kraja, kde odporučili Luciu Žitňanskú. viac »


Žitňanská je pripravená na férovú súťaž o predsedu

Lucia Žitňanská

18.04.2012 14:45

BRATISLAVA – Lucia Žitňanská je pripravená na férovú súťaž o funkciu predsedu SDKÚ-DS. Ako uviedla na tlačovej besede, Pavol Frešo ju o svojej kandidatúre na post predsedu dnes informoval. viac »


Definitívne rozhodnutie: Frešo bude kandidovať na predsedu SDKÚ

Definitívne rozhodnutie: Frešo bude

18.04.2012 14:10

BRATISLAVA - Predseda bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo prostredníctvom facebooku avizuje definitívne rozhodnutie kandidovať na post predsedu SDKÚ-DS. viac »


Žitňanská: Diskusie o novej voľbe generálneho prokurátora sú predčasné

Lucia Žitňanská

22.03.2012 08:52

BRATISLAVA – Dosluhujúca ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská (SDKÚ-DS) v súčasnosti považuje za zbytočné diskutovať o novom spôsobe voľby generálneho prokurátora, ktorý prezentoval napríklad prezident Ivan Gašparovič. viac »


Mikloš nebude kandidovať na funkciu podpredsedu SDKÚ

Ivan Mikloš

15.03.2012 11:48

BRATISLAVA - Súčasný podpredseda SDKÚ-DS Ivan Mikloš sa nebude na najbližšom straníckom kongrese uchádzať o túto funkciu. Uvádza to internetový portál SME. Podľa hovorcu ministra financií Martina Jaroša bude radovým poslancov v Národnej rade (NR) SR. viac »


Ďalšia rana Dzurindovi: Neúspešný boj o vplyv v parlamentnom klube SDKÚ!

Mikuláš Dzurinda

15.03.2012 10:00

BRATISLAVA – Po zdrvujúcej porážke vo voľbách a oznámení o odchode zo stoličky predsedu má Mikuláš Dzurinda ďalšiu dilemu. V budúcom poslaneckom klube SDKÚ stratil vplyv. V strane sa preto hovorí o tom, že by sa rád zbavil dvoch ľudí, ktorí sa dostali do parlamentu. Prví dvaja pod čiarou sú totiž jeho verní. Tým by získal väčšinu, ktorá by mu zabezpečila... viac »


Dzurinda končí ako predseda: Zostane mu už len jediná funkcia!

Dzurinda končí ako predseda:

12.03.2012 19:33

BRATISLAVA – To, čo si želalo veľké množstvo voličov SDKÚ ešte pred voľbami, sa napokon naplnilo až po nich. Po zjavnom neúspechu strany vo voľbách, v ktorých získala len 6,09 %, sa Mikuláš Dzurinda rozhodol nekandidovať na post predsedu. viac »


Dzurindov comeback môže byť úspešný, Žitňanskú porazí, tvrdí politológ

Dzurindov comeback môže byť

12.03.2012 15:18

BRATISLAVA - Novou predsedníčkou SDKÚ-DS sa s najväčšou pravdepodobnosťou stane súčasná podpredsedníčka strany a dosluhujúca ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská. Pre TASR to povedal politológ Rastislav Tóth, ktorý si myslí, že podpora súčasného šéfa strany v jej prospech nie je náhodná. viac »


Žitňanskú krúžkovalo viac ľudí ako Dzurindu a Mikloša spolu

Mikuláš Dzurinda

11.03.2012 19:35

BRATISLAVA - Podpredsedníčka SDKÚ-DS a ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská porazila vo voľbách svojho straníckeho šéfa Mikuláša Dzurindu aj podpredsedu a ministra financií Ivana Mikloša. Dzurindu krúžkovalo len 56.771 voličov, Mikloša 27.242. Dvaja najsilnejší muži SDKÚ-DS by Žitňanskú neporazili, ani keby dali svoje preferenčné hlasy dokopy. ... viac »


Žitňanská bude kandidovať na predsedu SDKÚ

Lucia Žitňanská

11.03.2012 15:40

BRATISLAVA – Podpredsedníčka SDKÚ-DS Lucia Žitňanská sa bude uchádzať o funkciu predsedníčky strany. Kongres podľa stanov musí mať SDKÚ-DS do šiestich mesiacov od parlamentných volieb. viac »


Najčítanejšie články