°C

Sobota, 11. júl 2020. Meniny má Milota, zajtra Nina.

Hrušovský bude šéfovať KDH, Solymos klubu Mosta-Híd

László Solymos
László Solymos
Zdroj: SITA
20.03.2012 14:26

BRATISLAVA - Poslaneckému klubu KDH bude v novom volebnom období šéfovať dosluhujúci predseda parlamentu Pavol Hrušovský, potvrdil to dnes podpredseda kresťanských demokratov Július Brocka.


"Poslanecký klub zvolil toho, kto má najväčšie skúsenosti z parlamentnej práce a predseda parlamentnej frakcie, to je druhý muž v strane," povedal Brocka. Podpredsedom klubu KDH bude Pavol Abrhan. Predsednícky post v klube Mosta-Híd obhájil László Solymos, podpredsednícka stolička pripadla Gáborovi Gálovi.

Brocka sa nazdáva, že Hrušovský bude vďaka svojim skúsenostiam prínosom nielen pre klub, ale pre celé parlamentné plénum. "Bude zastupovať nielen Kresťanskodemokratické hnutie, ale aj parlamentarizmus," nádeja sa. Podľa Brocku nie je na prekážku, že klub si zvolil predsedu, hoci formálne ešte neexistuje, keďže sa tvorí až na ustanovujúcej schôdzi parlamentu, ktorá sa bude konať 4. apríla. "Sme poslanci od dátumu zvolenia, už sme sa niekoľkokrát stretli, riešime praktické veci. Rozhoduje sa aj o zaradení poslancov do výborov, pretože to je program ustanovujúcej schôdze a na tú musíme prísť pripravení," podotkol.

Hrušovský šéfoval klubu KDH aj v rokoch 2010-2012, ale keď bol v októbri 2011 zvolený za predsedu parlamentu, vedením bol poverený Abrhan. Zvyšné parlamentné subjekty, teda Smer-SD, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, SDKÚ-DS ani SaS, lídrov svojich frakcií v novom volebnom období zatiaľ nevolili.


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články