Sobota2. marec 2024, meniny má Anežka, zajtra Bohumil, Bohumila

SMUTNÁ SPRÁVA krátko pred sviatkami: Zomrel spevák legendárneho vianočného hitu!

(Zdroj: pixabay)

DUBLIN - Írsky spevák Shane MacGowan sa počas svojho pôsobenia v kapele The Pogues preslávil viacerými hitmi, spomedzi ktorých si najviac fanúšikov našla vianočná pieseň Fairytale of New York. V poslednej dobe však bol jeho zdravotný stav veľmi vážny a počas dnešného dňa jeho manželka informovala, že tento svet navždy opustil.

Shane MacGowan počas svojej kariéry spolupracoval s takými menami, ako sú Kirsty MacColl, Joe Strummer, Nick Cave, Steve Earle, Johnny Depp či Sinéad O'Connor. Najviac sa však preslávil svojím pôsobením v kapele The Pogues. Ich najväčším hitom je vianočná skladba Fairytale Of New York, ktorá má na YouTube milióny pozretí. 

V poslednom období bol však jeho stav veľmi vážny a väčšinu času trávil na nemocničnom lôžku. Tie spôsobil boj s alkoholom a drogami, ktoré sprevádzali jeho život už od útleho detstva. V roku 2015 navyše utrpel zlomeninu panvy a od tohto zranenia sa jeho stav neustále zhoršoval.

O tom, ako na tom je, pravidelne informovala jeho manželka Victoria. Tá však počas včerajšieho dňa musela jeho fanúšikom oznámiť veľmi smutnú správu. „Neviem, ako to mám povedať. Shane bol pre mňa svetlom, ktoré som držala predo mnou. Bol si láskou môjho života, mal si krásnu dušu a bol si začiatkom a aj koncom všetkého. Shane však odišiel, aby bol s Ježišom a Máriou a s jeho matkou Therese," napísala jeho manželka na sociálnej sieti Instagram.

„Neexistuje spôsob, akým by som opísala stratu, ktorú cítim. Ďakujem ti za to, že si tu bol. Veľmi veľa ľuďom si dal veľa radosti vďaka tvojmu srdcu, duši a tvojej hudbe. V mojom srdci budeš žiť navždy. Znamenal si pre mňa celý svet," doplnila Victoria.

So spevákom sa okamžite začalo lúčiť množstvo jeho fanúšikov, ktorí pod spomínanou vianočnou piesňou na YouTube nechali množstvo komentárov.. „Odpočívaj v pokoji. Tvoja pamiatka bude vďaka tomuto dielu večná," napísal jeden z nich. „Bol si írskym básnikom v Británii v čase, keď byť Írom nebolo v móde. Vrátil si nám našu hrdosť. Boh ti žehnaj," pridal sa ďalší komentujúci.

Viac o téme: Shane MacGowan
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu