Predčasné parlamentné voľby 2023 - Voľby do NRSR | Topky.sk
Sobota, 4. február 2023. Meniny má Veronika, zajtra Agáta.

Predčasné parlamentné voľby 2023

Zemetrasenie v pravici! Pomer síl pred voľbami má zmeniť rozhodnutie premiéra Hegera: Dzurinda, KDH alebo šokujúci zvrat

Heger zrejme pôjde cestou založenia vlastnej strany.

Heger zrejme pôjde cestou založenia vlastnej strany.

FotoVideo
pred 19 hodinami

BRATISLAVA - Parlament sa dohodol, predčasné voľby boli ústavnou zmenou a následným určením termínu stanovené definitívne na 30. september 2023. Je to dátum, ktorý rozhodne dáva viacerým novým subjektom viac času na mediálne povedomie a predstavenie voličom. Zrejme aj s týmto kalkuluje poverený premiér Eduard Heger (OĽaNO), ktorého cesty s Igorom Matovičom... viac »

Tajné stretnutie Dzurindu s KDH! Ponuka na predvolebné spájanie sa skončila fiaskom: Tieto slová Mikiho nepotešili

Tajné stretnutie Dzurindu s
FotoVideo

včera o 10:30

BRATISLAVA - Z veľkého spájania môže byť na konci dní len veľká fraška a sklamanie. Podľa posledných informácií totiž zatiaľ nič nenaznačuje tomu, že by malo dôjsť k spájaniu medzi Modrou koalíciou expremiéra Mikuláša Dzurindu a Kresťanskodemokratickým hnutím (KDH) Milana Majerského. Aj keď Dzurindovi sa vo vzdialenej minulosti podarilo túto stranu... viac »


Skrátiť volebné obdobie by sa mohlo dať okrem uznesenia aj referendom

Skrátiť volebné obdobie by
Video

včera o 17:55

BRATISLAVA - Skrátiť volebné obdobie by sa mohlo dať aj referendom. Predpokladá to návrh novely Ústavy SR z dielne poslancov Sme rodina Jozefa Hlinku a Petra Pčolinského. Návrh poslanci Národnej rady (NR) SR vo štvrtok posunuli do druhého čítania. Okrem toho návrh obsahuje aj možnosť skrátiť volebné obdobie NR SR uznesením poslancov. viac »


Termín predčasných volieb už všetci poznáme: TOTO treba očakávať, tvrdí odborník!

Odobrník hovorí, čo môžeme
FotoVideo

včera o 17:00

BRATISLAVA – V utorok Národná rada SR schválila termín predčasných parlamentných volieb, ktoré sú logickým následkom pádu Hegerovej vlády v decembri minulého roka. Mnohí sa teraz pýtajú, čo môžeme najbližších osem mesiacov očakávať. Takto to vidí politológ z Ekonomickej univerzity v Bratislave (EUBA) Radoslav Štefančík. viac »


Richard Sulík pritvrdil: Matovič predviedol suterén slovenskej politiky, dostať ho preč bola naša spoločenská úloha

Richard Sulík pritvrdil: Matovič
FotoVideo

02.02.2023 10:17

BRATISLAVA - Sú stranou, ktorá stála v popredí a bola samotným iniciátorom, keď sa odvolávala vláda Eduarda Hegera. Jej líder pred pádom vlády dokonca priamo v pléne hovoril o tom, ako Igor Matovič tesne pred podaním demisie, ktorá mohla celú vládu zachrániť, zaváhal a demisiu vytrhol. Ide o Richarda Sulíka, ktorý ako líder opozičnej strany Sloboda... viac »


Veľký volebný prieskum TOPIEK! Zahlasujte za stranu, ktorú chcete vidieť vládnuť

Veľký volebný prieskum TOPIEK!

02.02.2023 10:16

BRATISLAVA - Slovensko sa definitívne dozvedelo termín predčasných volieb v tomto roku. Prinášame vám možnosť zahlasovať za stranu, ktorú momentálne považujete za najlepšiu voľbu. Snažili sme sa zaradiť do zoznamu aj strany, ktoré momentálne nie sú zaregistrované. viac »


Matovič vyzýva na koniec predvolebného populizmu: Ponuku KDH pre Hegera označil za nedôstojnú

Matovič vyzýva na koniec
Video

01.02.2023 15:33

BRATISLAVA - Koaliční partneri OĽANO, Sme rodina a Za ľudí by sa mohli dohodnúť na určitých pravidlách fungovania v Národnej rade (NR) SR na obdobie do predčasných parlamentných volieb. Myslí si to líder OĽANO Igor Matovič. Hovorí o možnosti vyhnúť sa "populistickým jatkám". viac »


Voľby 2023 Hnutie Progresívne Slovensko pôjde do volieb samostatne

Voľby 2023 Hnutie Progresívne
FotoVideo

01.02.2023 12:09

BRATISLAVA - Mimoparlamentné hnutie Progresívne Slovensko (PS) pôjde do predčasných parlamentných volieb samostatne. V stredu to oznámil predseda PS a podpredseda europarlamentu Michal Šimečka. Tvrdí, že debaty o spájaní pred voľbami v roku 2020 dopadli zle pre Slovensko. Zároveň chce, aby bolo PS samostatne ako liberálna strana súčasťou férovej súťaže strán. viac »


Prezidentka nateraz k vymenovaniu úradníckej vlády nepristúpi: Je však pripravená kedykoľvek zasiahnuť!

Zuzana Čaputová
Video

31.01.2023 19:15

BRATISLAVA - Prezidentka SR Zuzana Čaputová rešpektuje rozhodnutie parlamentu o termíne predčasných volieb a nepristúpi k vymenovaniu úradníckej vlády. Informoval o tom jej hovorca Martin Strižinec. viac »


MIMORIADNE Parlament schválil septembrový termín predčasných volieb!

MIMORIADNE Parlament schválil septembrový
FotoVideo

31.01.2023 17:25

BRATISLAVA - Je to tu. Poslanci schválili 92 hlasmi predčasné voľby na septembrový termín. Voľby sa konkrétne budú konať 30. septembra 2023. Predložených bolo viacero návrhov termínov, od mája až po september. Neprešiel však ani jeden z opozičných májových či júnových termínov. viac »


Pár hodín pred kľúčovým hlasovaním o predčasných voľbách: Zvrat? Pellegriniho výzva prebudila Sulíka aj Hegera

Pár hodín pred kľúčovým
FotoVideo

30.01.2023 15:25

BRATISLAVA - SaS podporí septembrový termín predčasných volieb, ak sa s OĽANO a bývalými partnermi nedohodnú inak. Vysvetlil to predseda SaS Richard Sulík na pondelkovej tlačovej konferencii. Premiér Eduard Heger (OĽaNO) tiež odmieta spochybňovanie dohody o tomto termíne. viac »


KDH preferuje čo najskorší termín volieb: Vyzýva poslancov NR SR na dohodu

Predseda KDH Milan Majerský

30.01.2023 12:25

BRATISLAVA - Mimoparlamentné KDH preferuje čo najskorší termín volieb. Vyzýva poslancov parlamentov, aby sa dohodli a neponúkali občanom ďalšiu zbytočnú drámu. Vyplýva to zo stanoviska predsedu KDH Milana Majerského. viac »


Gábor Grendel zahlasuje za septembrový termín volieb, hoci sa mu nezdá rozumný

Gábor Grendel
FotoVideo

29.01.2023 15:13

BRATISLAVA - Podpredseda parlamentu Gábor Grendel (OĽANO) rešpektuje dohody bývalých koaličných partnerov a v utorok (31. 1.) bude hlasovať za septembrový termín predčasných parlamentných volieb, aj keď mu nepripadá rozumný. Uviedol to v nedeľnej diskusnej relácii televízie Markíza Na telo. viac »


Kollár má koaličného cirkusu dosť: Chce nový zákon, podľa tohto pravidla by po páde vlády museli prísť skoré voľby

Kollár má koaličného cirkusu
FotoVideo

29.01.2023 14:05

BRATISLAVA - Predseda parlamentu a Sme rodina Boris Kollár avizuje návrh, ktorým by sa zaviedlo pravidlo, že po páde vlády by sa museli konať predčasné parlamentné voľby napríklad do pol roka. Povedal to v diskusii RTVS O 5 minút 12. Líder mimoparlamentného Hlasu-SD Peter Pellegrini si vie predstaviť podporu návrhu. Kritizoval však, že táto vláda sa... viac »


Podpredseda parlamentu Pčolinský varuje: Ak v utorok neprejde ani jeden termín, môžeme očakávať úradnícku vládu!

Podpredseda parlamentu Pčolinský varuje:
FotoVideo

29.01.2023 13:09

BRATISLAVA - Je pravdepodobné, že ak v Národnej rade (NR) SR neprejde v utorok (31. 1.) ani jeden termín predčasných parlamentných volieb, v stredu (1. 2.) nastúpi úradnícka vláda. V nedeľnej diskusnej relácii TA3 V politike to vyhlásil podpredseda NR SR Peter Pčolinský (Sme rodina). Kolegov v koalícii požiadal, aby zvážili júnový termín volieb. viac »


Utorok je rozhodujúci deň! Poslanci rozhodnú o termíne volieb, čaká ich ďalšia schôdza

Utorok je rozhodujúci deň!
Video

29.01.2023 08:07

BRATISLAVA - Poslanci Národnej rady (NR) SR by mali v utorok (31. 1.) o 17.00 h rozhodnúť o termíne predčasných volieb. Koalícia predložila uznesenie o skrátení volebného obdobia s tým, že voľby by mali byť 30. septembra. Nezaradení poslanci z Hlasu-SD navrhli termín na 30. júna a Smer-SD už na 27. mája. viac »


Politici reagujú na Dzurindov comeback: Na jeho kauzy nezabudli, Jarjabek si myslí, že mieri ešte vyššie!

Politici reagujú na Dzurindov
FotoVideo

29.01.2023 07:00

BRATISLAVA - Na reakcie voličov po oznámení Modrej koalície expremiéra Mikuláša Dzurindu si budeme zrejme musieť ešte počkať, no už teraz sa môžeme pozrieť, ako vlažne a skôr negatívne prijali jeho návrat na politickú scénu samotní politici. Nikto z nich na kauzy nezabudli a viacerí spomínajú aj spis Gorila. Opozícii sa zrejme tak skoro nezapáči a ani niektorým koaličníkom. viac »


KDH chce ísť do volieb samostatne, kandidátku otvorí pre iné subjekty

Predseda KDH Milan Majerský
Foto

28.01.2023 15:10

BRATISLAVA - Mimoparlamentné KDH sa v tejto chvíli pripravuje na parlamentné voľby samostatne. Kandidátnu listinu otvorí pre vybrané demokratické subjekty a osobnosti. Rozhodlo o tom predsedníctvo hnutia na sobotnom zasadnutí. KDH chce iniciovať ďalšie kolá rokovaní. V sobotu už jeho predstavitelia rokovali s dočasne povereným premiérom Eduardom Hegerom (OĽANO). viac »


Budaj odmietol Matovičove vyjadrenia o tom, že Smer-SD s niekým rokoval o zmene volebného systému

Budaj odmietol Matovičove vyjadrenia
Video

28.01.2023 14:21

BRATISLAVA - Pokračovanie vlády s vyslovenou nedôverou až do 30. septembra je neprijateľné. Vyhlásil to poslanec Richard Takáč (Smer-SD) v diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy. Smer-SD trvá na termíne volieb 27. mája. Dočasne poverený minister životného prostredia Ján Budaj (OĽANO) potvrdil, že bývalé koaličné strany sa dohodli na septembrovom termíne... viac »


Dobrá voľba chce rokovať o spájaní, odmieta vládu so Smerom a OĽANO

Dobrá voľba chce rokovať
FotoVideo

28.01.2023 14:08

BRATISLAVA - Mimoparlamentná strana Dobrá voľba a Umiernení chce rokovať o spájaní síl. Nechce rozbíjať hlasy a chce ísť do parlamentných volieb s partnermi. Podmienkou strany je vytvorenie vlády bez lídra Smeru-SD Roberta Fica a lídra OĽANO Igora Matoviča aj dohoda na základnom obsahu. Strana zároveň apeluje, aby sa predčasné voľby konali ešte do leta. viac »


Dzurindov návrat zalarmoval satirické stránky slovenského internetu: Schytali to aj iné známe tváre minulosti

Internetoví vtipkári opäť úradovali!
FotoVideo

28.01.2023 11:05

BRATISLAVA – Posledné týždne sa na Slovensku nesú v znamení nových politických strán. Svoj kolosálny návrat ohlásil napríklad aj Mikuláš Dzurinda, ktorému zjavne nestačilo ostať len tvárou porážky Vladimíra Mečiara či vstupu Slovenska do Európskej únie. Strany v predvolebnom období padajú z neba ako jablká a Lucia Ďuriš Nicholsonová sa rozhodla jedno... viac »


Najčítanejšie články