c Radíme | Topky.sk | Topky.sk
Streda, 29. marec 2023. Meniny má Miroslav, zajtra Vieroslava.

Radíme

Zatočte s jarnou únavou: S týmito jednoduchými trikmi sa váš organizmus dokonale prebudí! Výsledok vás prekvapí

Zmena času na letný.

Zmena času na letný.

Video
včera o 05:53

BRATISLAVA – Koniec zimy a začiatok jari býva najmä pre meteosenzitívnejších ľudí náročný. Telo sa musí pripraviť na niektoré fyziologické procesy a reaguje na meniace sa potreby a pomery v životnom prostredí i v životospráve. Úrad verejného zdravotníctva poskytol pár tipov, ktoré vám môžu pomôcť v boji s jarnou únavou. viac »

Na podanie daňového priznania zostávajú dva týždne: Finančná správa posilní úradné hodiny

Na podanie daňového priznania

20.03.2023 12:36

BRATISLAVA - Na podanie daňového priznania k dani z príjmov v riadnom termíne zostávajú posledné dva týždne. Na konci marca posilní finančná správa (FS) úradné hodiny na daňových úradoch aj na call centre. Cieľom je poskytnúť daňovníkom čo najširšiu podporu pri plnení svojich povinností, informovala v pondelok hovorkyňa FS Martina Rybanská. viac »


Hubári pozor, sezóna už odštartovala: V týchto lokalitách hlásia výskyt vzácnej huby

Hubári pozor, sezóna už
Video

20.03.2023 06:00

BRATISLAVA - Hubárska sezóna sa začína síce pozvoľna a nečakane už v polovici marca, no obľúbený a vzácny smrčkovec český ju definitívne odštartoval. Práve výskyt tejto huby považujú skúsení hubári za symbolický začiatok hubárskej sezóny. viac »


Trápia ťa suché a polámané vlasy? Tieto domáce produkty sú hotový zázrak, vdýchnu nový život

Trápia ťa suché a
Foto

19.03.2023 19:00

BRATISLAVA - Nie nadarmo sa hovorí, že vlasy sú korunou krásy. Ich kvalitu môže ohroziť niekoľko faktorov, jedným z nich je zima. Neexistuje lepší spôsob než privítať jar a teplejšie počasie kúrou, ktorá vaše vlasy postaví na nohy. V poslednom čase musela každá z nás siahnuť hlbšie do peňaženky a na nové vlasové prípravky už nezostali peniaze. Nezúfajte... viac »


Chcel dať zaočkovať dieťa proti koronavírusu, v Bratislave nepochodil! Prekvapivá reakcia nemocnice

Chcel dať zaočkovať dieťa
FotoVideo

18.03.2023 07:00

BRATISLAVA - Aj keď to vyzerá, že pandémia koronavírusu sa končí a z najhoršieho sme vonku, ľudia sú naďalej obozretní a nechcú nič riskovať. Ministerstvo zdravotníctva koncom januára umožnilo očkovanie aj pre deti mladšie ako päť rokov, no, ako to už býva zvykom, sprevádzajú to rôzne komplikácie. Napríklad to, že v Bratislave sa takáto forma očkovania... viac »


Šéfkuchár prezradil tajný trik, ako urobiť tie najlepšie palacinky: Pripravujete ich tak aj vy?

Šéfkuchár prezradil tajný trik,

15.03.2023 05:00

READING - Šéfkuchár Ainsworth Brown, ktorý v minulosti získal michelinskú hviezdu, minulý týždeň pripravil viac ako sto palaciniek pre obyvateľov zariadenia starostlivosti Austen House. Toto je jeho tip, ako sladkú pochúťku pripraviť ešte lahodnejšiu. Oplatí sa ho vyskúšať! viac »


Seniori, ktorí pijú alkohol si skracujú život o niekoľko rokov: Odborníci varujú, závislých od alkoholu pribúda!

Seniori, ktorí pijú alkohol
Video

11.03.2023 20:02

HANDLOVÁ - Pitím alkoholu si seniori skracujú život o niekoľko rokov. Alkohol u nich môže vzbudiť nielen závislosť, ale i zhoršiť priebeh základného ochorenia. Upozornila na to primárka oddelenia dlhodobo chorých nemocnice v Handlovej Miriam Kvostková. viac »


Ženy, trpíte pri menštruácii kŕčmi, bolesťami hlavy alebo nevoľnosťami? Možno máte dysmenoreu!

Ženy, trpíte pri menštruácii
Video

11.03.2023 20:01

BRATISLAVA - Dysmenoreou, teda výnimočne intenzívnou bolesťou pri menštruácii, trpí podľa odhadu vedcov približne 60 percent žien. Tento stav sprevádzajú silné kŕče, bolesti hlavy, nevoľnosti, ale i iné príznaky. viac »


Máte obézne dieťa? Denne by ste mu mali dopriať takéto množstvo pohybu

Máte obézne dieťa? Denne
Video

11.03.2023 20:00

BRATISLAVA - Pravidelné a vyvážené stravovanie počas dňa, dodržiavanie pitného režimu či pohyb aspoň hodinu denne pomáhajú predchádzať obezite u detí. Pripomína to Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR. viac »


Naučte sa oddychovať: Stačí urobiť iba túto jednoduchú vec! Tej zmene nebudete veriť

Naučte sa oddychovať: Stačí
Video

11.03.2023 16:30

BRATISLAVA - Moderná doba kladie na nás príliš veľa požiadaviek. Musíme byť neustále v pohotovosti a nedokážeme vypnúť. Výskumníci sa však v jednom zhodujú, definovanie odpočinku je ťažšie, ako by sa dalo očakávať. Trávenie času s priateľmi je príjemné, no mnohokrát veľmi unavujúce. Podľa vedcov je oveľa dôležitejšie naučiť sa tráviť čas osamote. viac »


Situácia s výpadkom liekov sa dramatizuje: Obľúbený sprej do nosa končí! Vieme, čím ho môžete nahradiť

Situácia s výpadkom liekov
FotoVideo

11.03.2023 11:40

BRATISLAVA - Súčasná chrípková sezóna nie je vôbec dobrá. Okrem množstva chorých musia pacienti, ale aj lekári zápasiť s výpadkami najpoužívanejších liekov. Mnohokrát tak musia skúšať iné lieky. Najhoršia situácia je v súčasnosti s liekmi pre deti a bábätká - tam okrem antibiotík sú ťažko zohnať aj antipyretiká či spreje do nosa. Pre rodičov však máme... viac »


Kuchárka odhalila perfektný trik pri príprave jedál z múky: Určite ho vyskúšajte!

Kuchárka odhalila perfektný trik
Video

10.03.2023 15:00

LONDÝN - Asi každému sa už niekedy stalo, že pri manipulácii s múkou sa jej časť rozsypala po kuchynskej linke. Kuchárka zo známeho kulinárskeho profilu na sociálnej sieti sa podelila o jednoduchý trik, ako sa tomu v budúcnosti vyhnúť. Stačí vám na to len jeden nástroj, ktorý doma už určite máte. viac »


Hor sa do jarného upratovania: Najlepšie a najľahšie tipy a triky aby váš dom vyzeral a voňal sviežo!

Hor sa do jarného
FotoVideo

04.03.2023 20:57

BRATISLAVA - Jar je ideálny čas na osvieženie vášho domova a dôkladné čistenie. Vďaka týmto jednoduchým tipom a trikom na jarné upratovanie, môže váš dom alebo byt vyzerať a voňať sviežo. Stačí mať len poriadny plán. viac »


Veľká zmena v dôchodkovom pilieri: Zbystrite svoju pozornosť, toto by ste mali vedieť!

Veľká zmena v dôchodkovom
Video

01.03.2023 09:00

BRATISLAVA - Parlament na jeseň minulého roka schválil najrozsiahlejšiu novelu druhého dôchodkového piliera. Prvé zmeny prišli už v januári s novými individuálnymi garanciami, zrušením akceptačných listov a znížením celkovej úrovne odplát. Ďalšie úpravy čakajú systém od 1.mája. Ruší sa tak zmena, ktorú priniesla v roku 2014 vláda Smeru s bezrizikovými garantovanými fondami. viac »


Poznáte tento jednoduchý trik? VIDEO Netradičný pomocník a špinavý hriankovač bude zase ako nový!

Jednoduchý trik na čistenie

27.02.2023 00:01

BRATISLAVA – Určite to všetci poznáme, špinavý hriankovač, samé omrvinky a čistenie ťažšie ako by si mnohí mysleli. Existuje však jednoduchý spôsob, ktorý vám čistenie uľahčí a nebude vás stáť ani cent navyše. viac »


Koľko hodín by sme mali spať? Odborníci vysvetľujú, čo všetko ovplyvňuje nekvalitný a nedostatočný spánok

Koľko hodín by sme
FotoVideo

21.02.2023 22:00

BRATISLAVA - Spánok býva často veľmi podceňovaný. Jeho nedostatok alebo zhoršená kvalita má však zásadný vplyv na naše zdravie. Úrad verejného zdravotníctva preto vydal odporúčania pre každú vekovú kategóriu. Optimálna dĺžka spánku sa líši od veku ale aj zdravotného stavu, či aktivít vykonávaných počas dňa. Možno vás prekvapí, že nedostatok spánku ... viac »


Hrozí na Slovensku invázia kliešťov? Teplé počasie nepriateľom ľudí praje: Odborníci vydali odporúčania!

Hrozí na Slovensku invázia
FotoVideo

21.02.2023 14:00

BRATISLAVA - Vyzerá to tak, že nateraz je zima definitívne na konci. Dokazuje to ortuť teplomerov, ktorá posledné dni vystúpila cez 10 stupňov Celzia. To však so sebou prináša hrozbu v podobe kliešťov, ktoré prenášajú nebezpečné choroby. Úrad verejného zdravotníctva preto dvíha varovný prst. Hrozí nám pre teplú zimu invázia kliešťov? viac »


Finančná správa upozorňuje na zmenu: Daňový nedoplatok už môžte uhradiť aj platobnou kartou

Finančná správa upozorňuje na

21.02.2023 12:44

BRATISLAVA - Vzniknutý daňový nedoplatok je na niektorých daňových úradoch po novom možné uhradiť už aj platobnou kartou. Finančná správa (FS) SR v snahe uľahčiť dlžníkom úhradu nedoplatku vybavila svojich exekútorov POS terminálmi. Uhradiť daňový nedoplatok týmto spôsobom je možné, len ak presiahne sumu 170 eur, informovala v utorok hovorkyňa FS Martina Rybanská. viac »


Finančný analytik vysvetľuje: Zmeny v dôchodkoch sa dotknú i starobných dôchodkových sporení

Ilustračné foto
Video

21.02.2023 11:00

BRATISLAVA - V dôchodkoch od januára, prípadne od mája 2023 nastali zmeny, ktoré sa dotknú aj starobných dôchodkových sporení. Sporiteľov, ktorí zostali po hromadnom presune v roku 2013 v dlhopisovom fonde, presunú dôchodkové správcovské spoločnosti (DSS) do indexových fondov v rámci takzvanej predvolenej investičnej stratégie (PIS). Upozornil na to... viac »


Ako zbaviť plastové nádoby škvŕn a zápachu? Nevyhadzujte ich, pár jednoduchých trikov bude stačiť!

Ako zbaviť plastové nádoby
Video

20.02.2023 21:00

BRATISLAVA – Plastové nádoby na ukladanie potravín používajú takmer všetci. Stali sa súčasťou nášho života, nosíme si v nich obed do práce, deťom slúžia na desiatu, ukladáme do nich zvyšky z obeda alebo si ich berieme na výlety. Sú však potraviny, ktoré ich zafarbia viac ako by sme čakali alebo sa ani po určitom čase nevieme zbaviť nepríjemného zápachu... viac »


Chcete presmerovať, či odoprieť rodičovský dôchodok? Sociálnej poisťovni to oznámte do konca februára

Chcete presmerovať, či odoprieť
Video

14.02.2023 08:34

BRATISLAVA - Presmerovanie rodičovského dôchodku náhradným rodičom alebo odopretie svojím biologickým rodičom treba Sociálnej poisťovni (SP) oznámiť do konca februára. Uviedol zo hovorca SP Martin Kontúr. viac »


Najčítanejšie články