Piatok1. marec 2024, meniny má Albín, zajtra Anežka

Hudobný svet opustila rocková legenda: V Prahe utrpel mŕtvicu... O 2 dni zomrel!

Zobraziť galériu (2)
(Zdroj: Getty Images)

PRAHA - Hudobný svet opustila ďalšia legenda. Fanúšikovia legendárnej rockovej kapely Killing Joke sa lúčia s gitaristom Geordiem Walkerom, ktorý v nedeľu zomrel vo veku 64 rokov. Dva dni predtým utrpel mŕtvicu.

Walker sa počas svojej hudobnej kariéry zaradil medzi najuznávanejších rockových gitaristov. Najväčšiu slávu získal vďaka kapele Killing Joke, v ktorej pôsobil od roku 1979. Tá ma na svojom konte viaceré hity, ako napríklad Love Like Blood či Eighties.

Počas nedele sa však fanúšikovia dozvedeli veľmi smutnú správu. A to, že vo veku 64 rokov zomrel. Ako prvý o jeho smrti informoval jeho kamarát Luca Signorelli. „Dnes ráno mi v telefonáte potvrdili smrť Geordieho Walkera. Zomrel v Prahe po tom, ako mal v piatok masívnu mŕtvicu," uviedol Signorelli na svojich sociálnych sieťach.

Geordie Walker
Zobraziť galériu (2)
Geordie Walker  (Zdroj: Profimedia)

V posledných rokoch žil Walker v Prahe, kde od roku 2006 spolupracoval s nahrávacím štúdiom Faust Records. K jeho smrti sa vyjadrila aj jeho kapela. „S veľkým smútkom môžeme potvrdiť, že náš legendárny gitarista Geordie Walker zomrel 26. novembra v Prahe. Po tom, ako v piatok dostal mŕtvicu, bol obklopený rodinou. Odpočívaj v pokoji," napísala kapela na sociálnej sieti Facebook.

 

It is with extreme sadness we confirm that at 6:30am on 26th November 2023 in Prague, Killing Joke's legendary guitarist...

Posted by Killing Joke: Official on Sunday, November 26, 2023
Viac o téme: Geordie Walker
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu