Voľby do Európskeho parlamentu 2019 | Topky.sk

°C

Štvrtok, 9. júl 2020. Meniny má Lujza, zajtra Amália.

Eurovoľby 2019

Europoslanci za SaS Jurzyca a Ďuriš Nicholsonová budú členmi frakcie ECR

Lucia Ďuriš Nicholsonová a Eugen Jurzyca

Lucia Ďuriš Nicholsonová a Eugen Jurzyca

19.06.2019 18:00

BRUSEL - Dvaja slovenskí poslanci Európskeho parlamentu (EP), zvolení za stranu Slovensko a solidarita (SaS), Lucia Ďuriš Nicholsonová a Eugen Jurzyca, budú v novom zložení zákonodarného zboru EÚ pôsobiť v politickej skupine Európski konzervatívci a reformisti (ECR). viac »

Reakcie odborníkov na eurovoľby: Drsné slová Mesežnikova, nedával si servítku pred ústa

Európsky parlament v Bruseli.
Foto

26.05.2019 18:36

BRATISLAVA - Ľudová strana Naše Slovensko dosiahla v eurovoľbách dobrý výsledok pre ňu, nie však pre našu krajinu. Do Európskeho parlamentu sme poslali najhorších fašistov v Európe. Vyjadril sa politológ Grigorij Mesežnikov. Reagoval tak na neoficiálne výsledky eurovolieb. viac »


Václav Hřích zhodnotil predbežné výsledky: Cenu skokana eurovolieb získava...

Atmosféra vo volebnej miestnosti
Foto

26.05.2019 18:35

BRATISLAVA – Za skokana a prekvapenie volieb do Európskeho parlamentu označil Václav Hřích z agentúry AKO predbežné výsledky mimoparlamentnej strany KDH. Účasť na eurovoľbách je podľa neho pozitívnym signálom, že sa ľudia začínajú zaujímať o to, čo sa deje v Európskej únii. viac »


Najviac hlasov za OĽaNO získal Peter Pollák: Vyrástol v osade, no nezlomilo ho to

Peter Pollák

26.05.2019 17:53

BRATISLAVA – Najviac hlasov za hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti získal Peter Pollák. Uvádza sa to v stanovisku, ktoré zaslal hovorca OĽaNO Matúš Bystriansky. viac »


Slovenskí politici sa zhodli: Najväčšou výzvou pre EÚ bude blížiaci sa brexit

Slovenskí politici sa zhodli:
Foto

26.05.2019 16:30

BRATISLAVA – Najväčšou výzvou pre Európsku úniu v nasledujúcom období bude blížiaci sa brexit. V nedeľnej diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12 sa na tom zhodli poslanci Národnej rady (NR) SR Ľubomír Petrák, Jana Kiššová a podpredseda strany Most-Híd Ábel Ravasz. viac »


Svet reaguje na výsledky ĽSNS: Do EP sa prvýkrát dostane slovenská krajne pravicová strana

Kotlebovci chcú sprísniť zákon
Foto

26.05.2019 15:20

BRATISLAVA - Ľudová strana Naše Slovensko, krajne pravicový subjekt, ktorý má v slovenskom parlamente 14 kresiel, podľa očakávania prvýkrát získa kreslá v Európskom parlamente, napísala v nedeľu americká tlačová agentúra AP na tému sobotňajších eurovolieb v SR. viac »


Nová strana pod vedením Štefana Harabina? Slovenskí voliči vyslali jasný odkaz

Štefan Harabin

26.05.2019 15:00

BRATISLAVA - Uspela by nová strana pod vedením Štefana Harabina v parlamentných voľbách? Odpoveď na túto otázku odznela v nedeľu v diskusnej relácii Na telo s Michalom Kovačičom. Harabinovu politickú stranu by volilo 19,7 percenta voličov. Vyplýva to z prieskumu, ktorý realizovala agentúra Focus pre TV Markíza. viac »


Zatiaľ nie je jasné, kto koľko mandátov v Europarlamente obsadí, tvrdí sociológ Hřích

Zatiaľ nie je jasné,

26.05.2019 13:23

BRATISLAVA - Zatiaľ nie je jasné, ktorý politický subjekt koľko mandátov obsadí v Európskom parlamente (EP). Treba počkať na oficiálne výsledky Štatistického úradu SR. Uviedol to sociológ z prieskumnej agentúry AKO Václav Hřích, ktorý reagoval na rozdielne predbežné neoficiálne výsledky. viac »


Zlúčenie viacerých volieb do jedného dňa by mohlo zvýšiť volebnú účasť, myslí si Šefčovič

Maroš Šefčovič

26.05.2019 12:36

BRATISLAVA - Zlúčenie viacerých druhov volieb do jedného dňa by mohlo zvýšiť volebnú účasť voličov. V diskusnej relácii V politike na TA3 to dnes povedal podpredseda Európskej komisie (EK) pre energetickú úniu Maroš Šefčovič. viac »


ROZHOVOR Lengyel hodnotí: Nerobme závery. Parlamentné voľby môžu dopadnúť inak

ROZHOVOR Lengyel hodnotí: Nerobme

26.05.2019 12:15

BRATISLAVA – Je rozhodnuté. Slováci rozhodli, koho pošleme ako našich zástupcov do Európskeho parlamentu. Napriek tomu, že volebné miestnosti sa zatvorili už včera, oficiálne výsledky budú známe až dnes večer, kedy dovolia všetky členské štáty EÚ. Glob.sk sa pozrel na predbežné prognózy výsledkov volieb s politickým stratégom MARTINOM LENGYELOM ešte ... viac »


Eurovoľby sa nezaobišli bez komplikácií: Záchranári zasahovali po celom Slovensku

Eurovoľby sa nezaobišli bez

26.05.2019 10:30

BRATISLAVA - Záchranári ošetrili v sobotu počas volieb do Európskeho parlamentu päť členov volebných komisií. Operačné stredisko ZZS SR ale vyslalo posádku aj k žene, ktorá spadla pred volebnou miestnosťou v okrese Trstená. viac »


ONLINE Dvere volebných miestností sú zatvorené: Predbežné správy o účasti Slovákov

Atmosféra vo volebnej miestnosti
FotoVideo

25.05.2019 22:00

BRATISLAVA - Zástupcov do Európskeho parlamentu sme si volili počas slnečnej soboty. Volebné miestnosti sa u nás otvorili o siedmej hodine ráno, o 22. hodine sa ich dvere zatvorili. Naši politici sa zhodovali v jednom - vyzývali, poďte voliť. Pokojné voľby sprevádzali najmä dva výraznejšie okamihy - emotívny výstup Američanky a piatich občanov v žltých ... viac »


FOTO Svoj hlas odovzdal aj Pellegrini: Jasné očakávania, premiér verí, že opäť nebudeme rekordérmi

Odvolil aj premiér Peter
Foto

25.05.2019 16:20

BANSKÁ BYSTRICA – Predseda vlády SR Peter Pellegrini dnes o 15:00 odovzdal svoj hlas v dnešných voľbách do Európskeho parlamentu v Banskej Bystrici na Základnej škole Jána Bakossa. viac »


Incident v Bratislave, zasahovala polícia: Rozruch spôsobila Američanka, tomu sa povie chuť voliť!

Ľudia volia aj v

25.05.2019 14:55

BRATISLAVA – V jednej z okrskových volebných komisií v bratislavskom Ružinove museli v sobotu počas volieb do Európskeho parlamentu riešiť kuriózny prípad. Možnosti odovzdať hlas v eurovoľbách sa dožadovala aj Američanka. viac »


Voliť šiel aj 92-ročný Jozef: Pútavý životný príbeh, pred istou smrťou zachránil desiatky vojakov

92-ročný dôchodca Jozef Vaškeba.

25.05.2019 11:50

BRATISLAVA – Členom volebnej komisie v bratislavskej mestskej časti Vrakuňa chcel byť pôvodne v sobotňajších eurovoľbách aj 92-ročný Jozef Vaškeba. Dôchodca sa mediálne zviditeľnil, keď v minulom roku neúspešne kandidoval v novembrových komunálnych voľbách za poslanca Vrakune. viac »


Kiska odvolil poslednýkrát v pozícii prezidenta: Upozornil na mobilizáciu extrémistov a vyzval k voľbám

Andrej Kiska odvolil v
Foto

25.05.2019 11:00

POPRAD – Slovenský prezident Andrej Kiska, ktorý dnes dopoludnia už tradične spolu s manželkou odvolil v Poprade na mestskom úrade, vyzval opäť ľudí, aby prišli voliť. Osobitne pozval tých, ktorí sú presvedčení o tom, že Európska únia je výborný projekt. viac »


Stojíme na križovatke z hľadiska budúcnosti a podoby EÚ, tvrdí Čaputová

zvolená prezidentka SR Zuzana

25.05.2019 10:40

BRATISLAVA – Stojíme na križovatke z hľadiska budúcnosti a podoby Európskej únie, či bude silnejšia a integrovanejšia, alebo naopak nastane proces oslabovania. Vyhlásila to nastupujúca prezidentka SR Zuzana Čaputová po tom, čo v Pezinku odovzdala svoj hlas vo voľbách do Európskeho parlamentu. viac »


Vyšné Hágy sa majú čím pýšiť: Ich volebná miestnosť má svoje špecifiká

Voliči hlasovali aj v
Foto

25.05.2019 09:40

VYŠNE HÁGY – Väčšina volebných miestností na Slovensku sa nachádza v školách, tá vo Vyšných Hágoch má však svoje špecifiká. Ide o najvyššie položenú základnú školu na Slovensku, ktorá je v nadmorskej výške 1130 metrov, okrem toho volebná miestnosť v nej je najvyššie položená v meste Vysoké Tatry. Po Štrbskom Plese je tiež druhá najvyššie položená na Slovensku. viac »


Už zajtra volia Slováci členov do Európskeho parlamentu: Sú to naše štvrté voľby v poradí

Už zajtra volia Slováci

24.05.2019 12:40

BRATISLAVA - V poradí štvrté voľby do Európskeho parlamentu sa na Slovensku uskutočnia už túto sobotu. Prvé voľby do Európskeho parlamentu sa u nás konali v roku 2004 a následne každých päť rokov, teda v roku 2009 a 2014. viac »


Voľby do európskeho parlamentu pokračujú: Dnes hlasujú voliči v Írsku a Česku

Voľby do európskeho parlamentu

24.05.2019 11:20

BRATISLAVA - Voľby do Európskeho parlamentu (EP) pokračujú druhým dňom v Írsku a Českej republike. Voliči a voličky v Írsku zvolia 13 europoslancov, no v dôsledku oddialenia brexitu sa len 11 z nich ujme svojich kresiel v Bruseli okamžite. Zvyšní dvaja tak spravia, až keď Veľká Británia opustí Európsku úniu. V Česku zvolia 21 europoslancov. viac »


Novozvolení europoslanci si budú voliť predsedu, podpredsedu aj kvestorov

Slovenskí europoslanci s prezidentom

24.05.2019 11:00

BRATISLAVA - Predsedu parlamentu si 751 novozvolených europoslancov zvolí už na prvej schôdzi. Okrem neho zvolia aj 14 podpredsedov a piatich kvestorov. Mandát im rovnako ako aj predsedom a podpredsedom výborov platí na dva a pol roka, pričom ich poslanci môžu vo funkcii potvrdiť. Europoslanci by v týchto voľbách mali zohľadniť aj zastúpenie jednotlivých ... viac »


Najčítanejšie články