Voľby do Európskeho parlamentu 2019 | Topky.sk - Bleskovky

Utorok, 21. máj 2019. Meniny má Zina, zajtra Júlia, Juliána.

Eurovoľby 2019

Matovič nemá svojich voličov za nič, tvrdia europoslanci Záborská a Škripek

Igor Matovič

Igor Matovič

včera o 16:45

BRATISLAVA - Igor Matovič (OĽaNO) nemá svojich voličov za nič. Nejde mu o riešenie problémov krajiny, ale o to, aby sa o ňom písalo v novinách. V súvislosti s Matovičovým odstúpením z volieb do Európskeho parlamentu to povedali europoslanci Branislav Škripek a Anna Záborská z mimoparlamentnej Kresťanskej únie, ktorí opäť kandidujú v eurovoľbách. Tie ... viac »

Právnik prehovoril, čo sa bude diať, keď súd rozpustí kotlebovcov: Na voľby môžu zabudnúť!

Právnik prehovoril, čo sa

26.04.2019 13:00

BRATISLAVA – Strane Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) hrozí, že sa nebude môcť zúčastniť na voľbách do Európskeho parlamentu. viac »


Most-Híd sa pripravuje na májové eurovoľby: Sólymos nechce komentovať prieskumy

Most-Híd sa pripravuje na

24.04.2019 14:50

BRATISLAVA – Strana Most-Híd sa momentálne pripravuje na májové eurovoľby, v strane sa však budú musieť zaoberať aj klesajúcimi preferenciami. Vyplýva to zo slov podpredsedu strany a ministra životného prostredia Lászlóa Sólymosa. Po rokovaní vlády tak odpovedal na otázky týkajúce sa toho, že Most-Híd sa podľa aktuálnych prieskumov nemusí dostať do ... viac »


Hlasovanie v eurovoľbách mimo bydliska: O preukaz je možné elektronicky požiadať do 3. mája

Hlasovanie v eurovoľbách mimo

23.04.2019 13:20

BRATISLAVA - O hlasovací preukaz v eurovoľbách je možné požiadať elektronicky, ako aj formou listu do 3. mája. Informuje o tom ministerstvo vnútra na svojom webe. Osobne si môže volič hlasovací preukaz vyzdvihnúť na obecnom úrade najneskôr deň pred konaním volieb, čiže 24. mája. Hlasovací preukaz umožňuje voličovi hlasovať aj mimo trvalého bydliska. viac »


Eurokabaret v máji: Na kandidátnej listine čierna bača, Dubčekov syn aj bývalý kakaovník

Ibrahim Maiga, Igor Adamec,
Foto

23.04.2019 08:00

BRATISLAVA - S blížiacimi sa voľbami do Európskeho parlamentu sa blížia aj očakávania od daných kandidátov do tohto medzinárodného spektra politikov. Pozreli sme sa na ponuku, ktorú stanovili tento rok všetky registrované parlamentné aj mimoparlamentné strany. Niektoré mená na listinách kandidátok však vzbudzujú prekvapenie. Toto je prehľad tých najikonickejších ... viac »


Ďuriš Nicholsonová o svojej kandidatúre: Ako europoslankyňa urobím viac ako opozičná poslankyňa

Lucia Ďuriš Nicholsonová
Foto

21.04.2019 14:55

BRATISLAVA - Z pozície europoslankyne je možné urobiť pre občanov Slovenska viac ako z pozície opozičnej poslankyne Národnej rady SR. Práve to je dôvodom, prečo sa podpredsedníčka Národnej rady SR za stranu Sloboda a Solidarita Lucia Ďuriš Nicholsonová rozhodla kandidovať do Európskeho parlamentu. viac »


Mesežnikov o eurovoľbách: Ľudia cítia väčšiu zodpovednosť pri tých parlamentných

Mesežnikov o eurovoľbách: Ľudia

21.04.2019 13:15

BRATISLAVA - Ľudia pociťujú väčšiu zodpovednosť ísť voliť v parlamentných voľbách než v eurovoľbách. Pre to uviedol politológ Grigorij Mesežnikov. Podľa štatistík dostupných na webovej stránke Európskeho parlamentu bola v posledných eurovoľbách v roku 2014 na Slovensku volebná účasť 13,05 percenta. viac »


Eurovoľby sa blížia: Chcel by som zvýšiť volebnú účasť, tvrdí Miko

Ladislav Miko

20.04.2019 11:00

BRATISLAVA - Zastúpenie Európskej komisie (EK) na Slovensku chce dramaticky zvýšiť účasť na eurovoľbách. V diskusnej relácii na Tablet.TV to vyhlásil jeho vedúci Ladislav Miko. viac »


Lucia Ďuriš Nicholsonová sa rozhodla: Bude kandidovať do NR SR aj v roku 2020

Lucia Ďuriš Nicholsonová

19.04.2019 12:10

BRATISLAVA - Podpredsedníčka Národnej rady SR za stranu Sloboda a Solidarita (SaS) Lucia Ďuriš Nicholsonová je pripravená kandidovať v najbližších parlamentných voľbách. Urobí tak aj v prípade, ak bude europoslankyňou. viac »


Eurovoľby sú za dverami: Koncom mesiaca by sme mali dostať do schránok základné informácie

Eurovoľby sú za dverami:

19.04.2019 10:55

BRATISLAVA - Informácie o májových eurovoľbách by mali voliči dostať do svojich poštových schránok 30. apríla. Informovala o tom Michaela Paulenová z tlačového odboru kancelárie Ministerstva vnútra SR, doručenie informácie o mieste a čase konania volieb je v pôsobnosti obce. viac »


Truban: Chceme Európu bez "ale" a zdravý rozum bez Borisa Kollára

Truban: Chceme Európu bez

17.04.2019 20:30

BRATISLAVA – Progresívne Slovensko (PS) chce byť stranou, ktorá bude v kampani pred voľbami do Európskeho parlamentu prezentovať racionálne riešenia vyplývajúce zo zdravého rozumu a zároveň sa bude jednoznačne hlásiť k myšlienke európskej spolupráce. viac »


VIDEO Salvini chce počas eurovolieb budovať novú frakciu: Na Slovensku sa mu zapáčil Kollár

Boris Kollár a Matteo
Video

15.04.2019 00:00

BRATISLAVA - Taliansky vicepremiér a minister vnútra Matteo Salvini, ktorý ide v najbližších voľbách do Európskeho parlamentu s odhodlaním vybudovania novej frakcie si začal hľadať sympatizantov s jeho ideou v krajinách EÚ. Zo slovenskej politickej scény ho oslovila strana Sme rodina na čele s Borisom Kollárom. Tá mu sympatie opätovala a v rámci volieb pôjdu v spoločnej línii. viac »


Eurovoľby sa nezadržateľne blížia: Opozícia má taktiku, ako prilákať voličov k urnám

Eurovoľby sa nezadržateľne blížia:
Foto

13.04.2019 12:55

BRATISLAVA - Opozičné politické strany chcú prilákať voličov k voľbám do Európskeho parlamentu predovšetkým osobným vysvetľovaním dôležitosti Európskej únie v regiónoch Slovenska. Opozičná strana Sloboda a Solidarita (SaS) podľa jej predsedu a šéfa eurovolebnej kampane Richarda Sulíka chce voličov osloviť v prvom rade kvalitnou kandidátkou. viac »


Figeľ v otvorenej spovedi: Bol som vyjednávač aj prvý eurokomisár a dnes podporujem tím KDH

Ján Figeľ
Foto

13.04.2019 08:10

BRATISLAVA – Osobitný vyslanec Európskej únie (EÚ) Ján Figeľ prijal ponuku kandidovať za KDH do Európskeho parlamentu aj preto, aby svojou účasťou z posledného miesta podporil celý tím, nejde však o symbolickú kandidatúru. viac »


Eurovoľby nám klopú na dvere: Cudzinci, POZOR, dôležité informácie o hlasovaní

Eurovoľby nám klopú na
Foto

12.04.2019 15:20

BRATISLAVA - Hlasovať vo voľbách do Európskeho parlamentu na území Slovenskej republiky môžu aj cudzinci z krajín Európskej únie, konkrétne tí, ktorí majú u nás trvalý pobyt. Ako ďalej informoval tlačový odbor ministerstva vnútra, rozhodnutie, že si pre hlasovanie vybrali našu krajinu musia deklarovať zapísaním sa do voličského zoznamu v obci v mieste trvalého pobytu. viac »


Eurovoľby sa nezadržateľne blížia: Niektoré strany idú do nich len s jediným kandidátom

Európsky parlament odhlasoval spustenie

12.04.2019 09:15

BRATISLAVA - Takmer polovica politických strán, kandidujúcich vo voľbách do Európskeho parlamentu (EP), nenaplnila všetkých 14 miest kandidačnej listiny. Vyplýva to zo zoznamov zverejnených na webe ministerstva vnútra. viac »


Hnutie Sme Rodina spolupracuje so stranou talianskeho ministra vnútra Salviniho

Boris Kollár

10.04.2019 17:15

BRATISLAVA - Hnutie Sme rodina - Boris Kollár pred nastávajúcimi voľbami do Európskeho parlamentu nadviazalo partnerstvo so stranou Lega (predtým Lega nord) talianskeho ministra vnútra Mattea Salviniho. viac »


Maroš Šefčovič chce byť opäť eurokomisár, Smeru by v eurokampani pomohol

Maroš Šefčovič
Foto

04.04.2019 13:25

BRUSEL - Podpredseda Európskej komisie (EK) pre energetickú úniu Maroš Šefčovič sa chce po tom, čo neuspel v prezidentských voľbách, opäť uchádzať o post eurokomisára. Pokračovanie vo funkcii záleží podľa neho aj od toho, ako bude vyzerať Európsky parlament po voľbách a či ho vláda SR nominuje na tento post. viac »


SaS odštartovala kampaň do eurovolieb, zaujať chce jedlom

Richard Sulík

21.03.2019 18:05

BRATISLAVA - Opozičná strana Sloboda a Solidarita (SaS) vo štvrtok oficiálne odštartovala kampaň do májových volieb do Európskeho parlamentu. Počas nej chce v 27 slovenských mestách uskutočniť ochutnávky národných jedál. Informoval o tom hovorca SaS Róbert Buček. viac »


KDH povedie do eurovolieb Štefanec, posledný kandiduje Figeľ

Ivan Štefanec

05.03.2019 11:40

BRATISLAVA - Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) povedie do májových volieb do Európskeho parlamentu (EP) súčasný europoslanec Ivan Štefanec. Dvojkou je Miriam Lexmann, trojkou Marián Čaučík. Posledný na kandidačnej listine je expredseda KDH Ján Figeľ. Oznámil to predseda hnutia Alojz Hlina na utorkovej tlačovej konferencii v Bratislave. viac »


Kresťanská únia predstavila kandidátku: V EP chce obhajovať ľudskú dôstojnosť

Kandidáti na europoslancov za
Foto

04.03.2019 11:40

BRATISLAVA - Ľudská dôstojnosť, rodina, bezpečnosť a sloboda sú priority, ktoré chce v Európskom parlamente obhajovať mimoparlamentná Kresťanská únia. Za dôležité tiež považuje dôsledné rešpektovanie princípu subsidiarity a proporcionality. Jej predstavitelia to oznámili na pondelkovej tlačovej konferencii v Bratislave. viac »


Najčítanejšie články