Voľby do Európskeho parlamentu 2019 | Topky.sk - Bleskovky

Utorok, 21. máj 2019. Meniny má Zina, zajtra Júlia, Juliána.

Eurovoľby 2019

Matovič nemá svojich voličov za nič, tvrdia europoslanci Záborská a Škripek

Igor Matovič

Igor Matovič

včera o 16:45

BRATISLAVA - Igor Matovič (OĽaNO) nemá svojich voličov za nič. Nejde mu o riešenie problémov krajiny, ale o to, aby sa o ňom písalo v novinách. V súvislosti s Matovičovým odstúpením z volieb do Európskeho parlamentu to povedali europoslanci Branislav Škripek a Anna Záborská z mimoparlamentnej Kresťanskej únie, ktorí opäť kandidujú v eurovoľbách. Tie ... viac »

Eurovoľby sa blížia: VIDEO OĽaNO predstavilo svojich kandidátov, lídrom je Matovič

Eurovoľby sa blížia: VIDEO
Foto

01.03.2019 11:45

BRATISLAVA - Už od stredy je známe, že lídrom kandidačnej listiny OĽaNO v májových voľbách do Európskeho parlamentu, je šéf hnutia Igor Matovič. Na tlačovej konferencii však prekvapil vyhlásením, že ak by uspel, mandát si nepreberie a pokiaľ nezíska aspoň 50-tisíc krúžkov, odíde aj z Národnej rady a v ďalších parlamentných voľbách bude kandidovať z ... viac »


Bývalý poslanec Martvoň sa vracia do politiky: Za Národnú koalíciu kandiduje do europarlamentu

Bývalý poslanec Martvoň sa

27.02.2019 15:10

BRATISLAVA - Bývalý poslanec Národnej rady SR Anton Martvoň sa vracia do politiky. Vstúpil do mimoparlamentnej strany exministra financií za HZDS Sergeja Kozlíka Národná koalícia, za ktorú aj kandiduje do Európskeho parlamentu. Oznámil to v stredu na tlačovej konferencii, kde strana predstavila 14-miestnu kandidátku do eurovolieb. Martvoň je na nej druhý. viac »


ĎALŠIE PREKVAPENIE Matovič chce opustiť parlament: OĽaNO povedie v eurovoľbách

ĎALŠIE PREKVAPENIE Matovič chce

26.02.2019 16:20

BRATISLAVA – Tak toto nikto nečakal. Líder OĽaNO sa chystá opustiť slovenský parlament. Podľa informácií Glob.sk sa Igor Matovič rozhodol kandidovať vo voľbách do Európskeho parlamentu. Na kandidátke, ktorú strany museli odovzdať v nedeľu, má byť Matovič lídrom. OľaNO ako jediná parlamentná strana obsadenie svojej eurokandidátky doteraz oficiálne nezverejnila. viac »


KDH do eurovolieb povedie súčasný europoslanec Ivan Štefanec

Ivan Štefanec

25.02.2019 09:40

BRATISLAVA – Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) podalo v nedeľu (24. 2.) kandidačnú listinu do eurovolieb. Povedie ju súčasný europoslanec Ivan Štefanec. Informoval o tom hovorca KDH Stano Župa. viac »


Mimoparlamentná Slovenská konzervatívna strana mieri do eurovolieb: Povedie ju známa tvár

Poslanec MČ Ružinov Igor

24.02.2019 20:50

BRATISLAVA - Lídrom mimoparlamentnej Slovenskej konzervatívnej strany (SKS) do májových eurovolieb bude riaditeľ TV Ružinov Igor Adamec. Na druhom mieste kandidátky je člen predsedníctva SKS Daniel Mikolaj a na treťom podpredsedníčka strany Kristína Šabíková, ktorá o tom informovala. viac »


Poriadne mastná kampaň na eurovoľby: TOTO je suma, ktorú môžu politické strany minúť

Europarlament sa bude na

24.02.2019 20:35

BRATISLAVA - Politické strany môžu minúť na kampaň pre voľby do Európskeho parlamentu najviac tri milióny eur. Kampaň už beží a skončí sa 48 hodín predo dňom konania volieb, teda 22. mája o 23.59 h. Informuje o tom ministerstvo vnútra na svojej webstránke. viac »


Liberáli zverejnili kandidátku do europarlamentu: Lídrom Jurzyca, na zozname aj Nicholsonová

Eugen Jurzyca

24.02.2019 10:45

BRATISLAVA - Opozičnú SaS povedie do májových volieb do Európskeho parlamentu Eugen Jurzyca. Druhý na kandidačnej listine bude Alojz Baránik, tretia Lucia Ďuriš Nicholsonová (všetci poslanci Národnej rady SR). Oznámil to predseda strany Richard Sulík v nedeľu na tlačovej konferencii v Bratislave. viac »


Národná koalícia predstavila kandidátov do europarlamentu: Prvý na zozname je Peter Tomeček

Peter Tomeček

22.02.2019 11:00

BRATISLAVA – Mimoparlamentná politická strana Národná koalícia schválila 14-člennú kandidačnú listinu pre voľby do Európskeho parlamentu. Lídrom bude podpredseda strany Peter Tomeček. viac »


Kandidátom Sme rodina do Európskeho parlamentu je aj slovenský kozmonaut Ivan Bella

Ivan Bella

22.02.2019 09:25

BRATISLAVA - Hnutie Sme rodina oficiálne odovzdalo na Ministerstve vnútra SR kandidačnú listinu na posty poslancov do Európskeho parlamentu. Zoznam 14 kandidátov hnutia doplnil slovenský kozmonaut Ivan Bella, ktorý bude kandidovať zo štvrtého miesta. viac »


Kandidátku strany DOPRAVA povedie podpredseda Marián Damankoš

Marián Damankoš

21.02.2019 13:15

BRATISLAVA - Kandidátku politickej strany DOPRAVA v májových voľbách do Európskeho parlamentu povedie podpredseda strany Marián Damankoš. Ako ďalej informovali predstavitelia strany, na druhom mieste je advokát a vysokoškolský pedagóg Ján Cirák a tretia v poradí je busieness administrátorka Lenka Beňačková. Na kandidátke nasledujú Ludvík Posolda, Ľubomír ... viac »


SNS oznámila lídra kandidátky vo voľbách: Bude ním Jaroslav Paška

Jaroslav Paška

20.02.2019 16:45

BRATISLAVA - Lídrom kandidačnej listiny SNS pre májové voľby do Európskeho parlamentu bude Jaroslav Paška. Nasledujú Karol Farkašovský, Karol Konárik ml., predseda mládežníckej organizácie SNS Maroš Pavlovič a syn Alexandra Dubčeka Pavol Dubček. Oznámil to v stredu na tlačovej konferencii predseda SNS a Národnej rady SR Andrej Danko. SNS volá po reforme Európskej únie (EÚ). viac »


VIEME PRVÍ Smer rozhodol: Beňová bude líderkou na eurokandidátke

Monika Beňová bude hlavnou

19.02.2019 14:25

BRATISLAVA - Tak toto nikto nečakal. Smer-SD rozhodol o tom, ako bude vyzerať ich kandidátka do Európskeho parlamentu. Podľa informácií Glob.sk urobila strana šokojúce rozhodnutie. Líderkou kandidátky bude dlhoročná europoslankyňa Monika Beňová. Tá sedí v Bruseli od roku 2004. Smer bude o kandidátke informovať ešte dnes popoludní. viac »


Lídrom kandidátky Sme rodina do májových eurovolieb bude poslanec Pčolinský

Peter Pčolinský

18.02.2019 15:15

BRATISLAVA – Lídrom kandidátky hnutia Sme rodina do májových eurovolieb bude poslanec NR SR Peter Pčolinský. Z druhého miesta bude kandidovať ďalší poslanec za hnutie Ľudovít Goga a trojku má poslankyňa slovenského parlamentu Petra Krištúfková. viac »


Eurovoľby sa nezadržateľne blížia: Lídrami kandidátky PS a Spolu budú Šimečka a Bilčík

Ivan Štefunko a Miroslav
Foto

18.02.2019 11:50

BRATISLAVA - Lídrami spoločnej kandidátky mimoparlamentného hnutia Progresívne Slovensko (PS) a strany Spolu - občianska demokracia v májových voľbách do Európskeho parlamentu budú Michal Šimečka a Vladimír Bilčík. Oznámili to v pondelok s tým, že si trúfajú na dvojciferný výsledok. viac »


Kresťanskí demokrati v tom majú jasno: Rozhodnutia ohľadom eurovolieb a prezidentského kandidáta

Alojz Hlina a František

16.02.2019 18:10

BRATISLAVA - Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) podporuje Františka Mikloška v jeho zápase o slušné a spravodlivé Slovensko, do ktorého vstúpil ako kandidát na prezidenta SR. Uzniesla sa na tom Rada KDH, ktorá v sobotu zasadala vo Zvolene. viac »


Vyššej účasti v eurovoľbách má na Slovensku pomôcť aj eurovolebná schránka

Europarlament sa bude na

14.02.2019 12:45

BRATISLAVA - Dlhodobo nízku volebnú účasť na Slovensku vo voľbách do Európskeho parlamentu (EP) by mohla o niečo navýšiť eurovolebná schránka. Sprístupnili ju sto dní pred konaním volieb (25.5.) viac »


Veľké varovanie pre Európu: Legendárny boháč Soros zverejnil hrozivé proroctvo, zobuďte sa!

Veľké varovanie pre Európu:

14.02.2019 07:59

MNÍCHOV - Známy americký finančník George Soros vo svojom najnošom blogu apeluje na Európsku úniu a dianie v nej. Zdvíha zároveň varovný prst a súčasnú situáciu v rámci EÚ prirovnal k ceste Sovietskeho zväzu v roku 1991, kedy ako taký zanikol. viac »


O post europoslancov sa bude za SMK uchádzať 14 kandidátov: Mandát chce obhájiť Pál Csáky

Pál Csáky

09.02.2019 16:40

BRATISLAVA - Kandidátku Strany maďarskej komunity (SMK) vo voľbách do Európskeho parlamentu (EP) povedie súčasný europoslanec Pál Csáky. Strana do volieb postaví celkovo 14 kandidátov. viac »


Figeľ chce kandidovať v eurovoľbách, definitívne slovo bude mať KDH

Alojz Hlina a Ján

08.02.2019 10:40

BRATISLAVA - Ján Figeľ súhlasil s kandidatúrou za KDH v májových voľbách do Európskeho parlamentu. S predsedom hnutia Alojzom Hlinom sa dohodli na tom, že bude na poslednom mieste kandidačnej listiny. Definitívne slovo bude mať Rada KDH, ktorá má byť 16. februára. viac »


Za kotlebovcov kandiduje do europarlamentu aj kontroverzný lekár: Preslávil sa vyhrážkami

Za kotlebovcov kandiduje do
Foto

07.02.2019 07:45

BRATISLAVA/RUŽOMBEROK - Ľudová strana Naše Slovensko ohlásila ďalšieho kandidáta do europarlamentu. Po sudcovi Miroslavovi Radačovskom a organizátorovi protiimigračného pochodu Lukášovi Kopáčovi sa kandidátom stal lekár Miroslav Urban. Cieľom ĽSNS je odstrániť diktát Bruselu a nebyť len „pobočkou Spojených štátov“. Urban sa v minulosti vyjadril na adresu ... viac »


Najčítanejšie články