Voľby do Európskeho parlamentu 2019 | Topky.sk

°C

Štvrtok, 9. júl 2020. Meniny má Lujza, zajtra Amália.

Eurovoľby 2019

Europoslanci za SaS Jurzyca a Ďuriš Nicholsonová budú členmi frakcie ECR

Lucia Ďuriš Nicholsonová a Eugen Jurzyca

Lucia Ďuriš Nicholsonová a Eugen Jurzyca

19.06.2019 18:00

BRUSEL - Dvaja slovenskí poslanci Európskeho parlamentu (EP), zvolení za stranu Slovensko a solidarita (SaS), Lucia Ďuriš Nicholsonová a Eugen Jurzyca, budú v novom zložení zákonodarného zboru EÚ pôsobiť v politickej skupine Európski konzervatívci a reformisti (ECR). viac »

Eurovoľby v Holandsku sa skončili: Obávaná strana odchádza zahanbená, tento politik označil sám seba

 Geert Wilders vhadzuje

24.05.2019 06:15

HAAG - Holandsko sa stalo vo štvrtok prvou krajinou, v ktorej sa skončili tohtoročné voľby do Európskeho parlamentu (EP). Podľa odhadu volebných výsledkov, ktorý priniesli po zatvorení volebných miestností holandské televízie, zvíťazila Strana práce (PvdA), ktorá získala päť z celkového počtu 26 poslaneckých kresiel v EP vyhradených pre Holandsko. viac »


Odštartovali voľby do Európskeho parlamentu: Prvými voličmi sú Holanďania a Briti

Odštartovali voľby do Európskeho

23.05.2019 08:30

BRUSEL - Otvorením volebných miestností v Holandsku a Spojenom kráľovstve sa vo štvrtok začali voľby do Európskeho parlamentu. Británia je v EP zastúpená 73 poslancami, holandskí voliči rozhodujú o 26 zástupcoch, uvádza sa v dokumente zverejnenom na webovej stránke EÚ. viac »


Ústavní činitelia vyzvali ľudí, aby zodpovedne hlasovali v eurovoľbách, pridala sa aj Čaputová

Ústavní činitelia vyzvali ľudí,
FotoVideo

22.05.2019 20:20

BRATISLAVA - Členstvu Slovenska v Európskej únii väčšina ľudí vyjadruje podporu. Akurát nie vo voľbách. Vo svojom príhovore, ktorý dnes odvysielala RTVS, to povedal prezident Andrej Kiska. Ľudí vyzval, aby prišli voliť. viac »


Známy publicista o eurovoľbách: Úspech závisí najmä od disciplinovanosti voličov

Známy publicista o eurovoľbách:
Foto

22.05.2019 19:50

BRATISLAVA – O úspechu vo voľbách do Európskeho parlamentu, vzhľadom na extrémne nízku voličskú účasť, nerozhodujú dvojciferné čísla v celoštátnych prieskumoch preferencií politických strán, ale v prvom rade široká členská základňa strany a disciplinovanosť jej voličov. V diskusii na Tablet.tv to povedal publicista Juraj Hrabko. viac »


Orbán prijal predsedu SMK Menyhárta, vyjadril mu podporu vo voľbách do EP

Maďarský premiér Viktor Orbán

22.05.2019 17:50

BUDAPEŠŤ - Predseda maďarskej vlády Viktor Orbán prijal v stredu v Budapešti predsedu slovenskej mimoparlamentnej Strany maďarskej komunity Józsefa Menyhárta, aby vyjadril podporu jeho strane v nadchádzajúcich voľbách do Európskeho parlamentu. Podľa agentúry MTI o tom informoval Orbánov hovorca Bertalan Havasi. viac »


Voliči, pozor: Eurovoľby prichádzajú s revolučnou novinkou, táto aplikácia vám podá pomocnú ruku

Voliči, pozor: Eurovoľby prichádzajú

22.05.2019 17:25

BRUSEL - Európskym voličom, ktorí sa ešte nerozhodli, ako budú hlasovať vo voľbách do Európskeho parlamentu prichádza na pomoc mobilná aplikácia, ktorú vypracoval Univerzitný európsky inštitút (UEI) vo Florencii. Uviedla v stredu tlačová agentúra AFP. viac »


Matovič nemá svojich voličov za nič, tvrdia europoslanci Záborská a Škripek

Igor Matovič

20.05.2019 16:45

BRATISLAVA - Igor Matovič (OĽaNO) nemá svojich voličov za nič. Nejde mu o riešenie problémov krajiny, ale o to, aby sa o ňom písalo v novinách. V súvislosti s Matovičovým odstúpením z volieb do Európskeho parlamentu to povedali europoslanci Branislav Škripek a Anna Záborská z mimoparlamentnej Kresťanskej únie, ktorí opäť kandidujú v eurovoľbách. Tie ... viac »


Európa naša, kam to len kráčaš? Alarmujúce výsledky prieskumov, z ktorých vám bude do plaču

Európa naša, kam to
Foto

20.05.2019 10:37

BRUSEL - Každých päť rokov je účasť voličov vo voľbách do Európskeho parlamentu nižšia a nižšia. Viac ako polovica elektorátu neprichádza zvoliť si svojich zástupcov do europarlamentu, pričom najbadateľnejšie túto situáciu vnímať v krajinách strednej a východnej Európy, hoci voličský absentizmus už postihuje aj zakladajúce krajiny EÚ, napísala agentúra AFP. viac »


Oficiálne výsledky eurovolieb budú známe až v nedeľu v noci

Oficiálne výsledky eurovolieb budú

19.05.2019 11:11

BRATISLAVA – Oficiálne výsledky volieb do Európskeho parlamentu budú známe až deň po ich konaní, teda v nedeľu v noci. Slovensko si svojich zástupcov bude voliť v sobotu 25. mája, väčšina európskych krajín však má voľby v nedeľu. Ako prví pôjdu vo štvrtok 23. mája hlasovať voliči v Holandsku a Veľkej Británii, v piatok 24. mája sa voľby konajú v Írsku. ... viac »


Matovič o eurovoľbách: Ak fašisti získajú v Európskom parlamente väčšinu, únia to nevydrží

Igor Matovič

18.05.2019 13:50

BRATISLAVA - Ak fašisti alebo extrémisti získajú väčšinu v Európskom parlamente, Európska únia to nevydrží. V rozhovore to povedal predseda hnutia OĽaNO Igor Matovič, ktorý kandiduje v nadchádzajúcich voľbách do Európskeho parlamentu. Keď sa mu podarí uspieť, mandát si neprevezme. Kandidatúrou chce, ako tvrdí, spropagovať samotné eurovoľby. viac »


Smolková: Ľudia by mali ísť voliť, výhody EÚ už berú ako samozrejmosť

Monika Smolková

13.05.2019 12:00

ŠTRASBURG – Ľudia by mali ísť voliť v májových voľbách do Európskeho parlamentu (EP), pretože výhody, ktoré poskytuje každému občanovi Slovenska, ale aj celej EÚ, sú neskutočné. Ľudia si ich už neuvedomujú, berú ich ako samozrejmosť. Napríklad voľný pohyb osôb, tovaru a služieb, je jednou z nich. Uviedla to europoslankyňa Monika Smolková (Smer-SD) z ... viac »


Pre voličov OĽaNO by bol úspech ĽSNS hanbou: Takýto názor má viac ako 50% sympatizantov

Pre voličov OĽaNO by

10.05.2019 20:20

BRATISLAVA – Úspech Kotlebovej ĽSNS vo voľbách do Európskeho parlamentu by bol medzinárodnou hanbou pre Slovensko pre 53,1 percenta oslovených sympatizantov hnutia OĽaNO. Takýto názor však zastáva len jedno percento oslovených voličov ĽSNS. Vyplýva to z prieskumu agentúry AKO, kde zisťovala názory občanov na prípadný úspech kotlebovcov v májových eurovoľbách. viac »


Šokujúce výsledky simulovaných eurovolieb: Takto by volili študenti stredných a vysokých škôl

Šokujúce výsledky simulovaných eurovolieb:

10.05.2019 14:05

BRATISLAVA – Študenti stredných škôl, gymnázií a vysokých škôl by vo voľbách do Európskeho parlamentu (EP) najviac volili stranu Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko. Tejto politickej strane by svoj hlas odovzdalo 15,8 percenta študentov. Na druhom mieste skončila so ziskom 12,5 percenta hlasov koalícia Progresívne Slovensko/Spolu – občianska demokracia (PS/SPOLU). viac »


Kiska sa pripája k ostatným prezidentom: Európa potrebuje silný hlas národov, vyzýva

Kiska v príhovore počas

09.05.2019 10:40

BRATISLAVA - Prezident Andrej Kiska sa pripája k výzve 21 prezidentov pred voľbami do Európskeho parlamentu. "Európa potrebuje silný hlas národov. Preto vás vyzývame, aby ste uplatnili svoje právo voliť. Ide o našu spoločnú európsku budúcnosť," uviedol Kiska na sociálnej sieti. viac »


Eurovoľby sa blížia: Nesystémové strany zosilnejú, čo musí zomknúť demokratické sily, tvrdí Maňka

Vladimír Maňka

07.05.2019 11:30

ŠTRASBURG – Prívrženci nesystémových strán často zneužívajú témy, akou je napríklad migračná kríza. Strašia ľudí a šíria falošné správy, vďaka čomu rastie ich podpora. Pre TASR to uviedol europoslanec Vladimír Maňka (Smer-SD) zo Skupiny progresívnej aliancie socialistov a demokratov počas posledného plenárneho zasadnutia Európskeho parlamentu (EP) v ... viac »


NATO v rozhovore s EÚ pred eurovoľbami: Hlavnou témou boli kybernetické hrozby

NATO v rozhovore s

07.05.2019 06:30

BRUSEL - Špecializované počítačové pracoviská Európskej únie (EÚ) a Severoatlantickej aliancie (NATO) sa spoločne zamerali na potenciálne kybernetické hrozby, ktoré by mohli ovplyvniť konanie májových volieb do Európskeho parlamentu (EP). Uviedla to v pondelok Európska komisia. viac »


Miss Eurovoľby 2019: Slovenské sexi ženy v súboji o europarlament, kandiduje aj bývalá modelka

Krásne ženy idú do
Foto

06.05.2019 05:55

BRATISLAVA - Blížia sa voľby do európskeho parlamentu. V máji si budeme vyberať svojich zástupcov, ktorí budú naše záujmy prezentovať aj na zahraničnej pôde v Bruseli. Tentokrát ale zvučné mená na kandidátke necháme bokom. V záujme príjemnejšej témy sme sa pozreli na ženské osadenstvo, ktoré viaceré politické strany do týchto volieb na svoju kandidátku ... viac »


Odborník na EÚ tvrdí: Na Slovensku je aktuálne politicky atraktívne kopnúť si do únie

Vlajky EÚ pred budovou

05.05.2019 09:40

BRATISLAVA - V Európskom parlamente (EP) môže byť po voľbách viac extrémistov a zároveň bude viac roztrieštený vzhľadom na rozloženie politických síl, myslí si riaditeľ inštitútu Carnegie Europe Tomáš Valášek. viac »


Výsledky novej štúdie: Stále viac mladých podporuje Európsku úniu

Výsledky novej štúdie: Stále

04.05.2019 13:45

BERLÍN - Počet mladých ľudí, ktorí sa stotožňujú s Európskou úniou, od roku 2017 neustále narastá, požadujú však väčšiu spoluúčasť v politike. Vyplýva to zo štúdie "Mladá Európa 2019" nadácie Tui, ktorú zverejnil v piatok nemecký denník Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ). viac »


Eurovoľby sa blížia: TOTO sú pred voľbami pre Slovákov najväčšie priority

Eurovoľby sa blížia: TOTO

04.05.2019 12:05

BRATISLAVA - Zastavenie daňových podvodov a lepšia ochrana ovzdušia sú prioritami Slovákov v súvislosti s voľbami do Európskeho parlamentu. Vyplýva to z prieskumov Európskej nadácie pre klímu a Slovenskej klimatickej iniciatívy. viac »


Najčítanejšie články