°C

Piatok, 28. február 2020. Meniny má Zlatica, zajtra Radomír.

Stojíme na križovatke z hľadiska budúcnosti a podoby EÚ, tvrdí Čaputová

Zvolená prezidentka SR Zuzana Čaputová zahlasovala v Pezinku.
Zvolená prezidentka SR Zuzana Čaputová zahlasovala v Pezinku.
Zdroj: TASR - Michal Svítok
25.05.2019 10:40

BRATISLAVA – Stojíme na križovatke z hľadiska budúcnosti a podoby Európskej únie, či bude silnejšia a integrovanejšia, alebo naopak nastane proces oslabovania. Vyhlásila to nastupujúca prezidentka SR Zuzana Čaputová po tom, čo v Pezinku odovzdala svoj hlas vo voľbách do Európskeho parlamentu.


Čaputová verí, že účasť v eurovoľbách bude na Slovensku oproti minulosti tentoraz vyššia. "Kampaň pred voľbami bola pomerne intenzívna, či už vo verejných médiách alebo na sociálnych sieťach. Verím, že nebudeme teraz poslední," povedala. Za nový a silný element v súčasných eurovoľbách považuje takzvané protieurópske sily.

ONLINE Ďalší volebný víkend: FOTO Slováci rozhodujú o zastúpení v europarlamente

zvolená prezidentka SR Zuzana
Zdroj: TASR - Michal Svítok

"Je to element, ktorý začal spolupracovať naprieč krajinami, takže sama som zvedavá, aký bude výsledok týchto volieb. To, čo považujem za nesmierne dôležité je, aby ľudia išli voliť bez ohľadu na to, aký názor majú," skonštatovala. Čaputová tvrdí, že raz za čas majú občania šancu vyjadriť sa a ovplyvniť verejné dianie prostredníctvom volieb, preto ľudí vyzýva, aby sa zúčastnili hlasovania do Európskeho parlamentu.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články