Komentáre k aktuálnym témam | Topky.sk - Bleskovky

Piatok, 17. august 2018. Meniny má Milica, zajtra Elena, Helena.

Komentáre

KOMENTÁR Alojza Hlinu: Sociálny balík pre oligarchov a dvojnásobné dane

Alojz Hlina

Alojz Hlina

09.07.2018 18:45

BRATISLAVA - Plán B – Plán Bratislava alias Plán pre bohatých podľa primátorského kandidáta Matúša Valla. viac »

Dôkazy o chemickom útoku v Sýrii sa zatiaľ nenašli

Peter Králik

08.07.2018 13:40

SÝRIA - Spojenci na čele s USA zaútočili na Sýriu 14. apríla 2018. Išlo o odvetný krok za použitie chemických zbraní v Dume, informoval vtedy The Guardian., Teraz predbežná správa OPCW hovorí, že nemá presvedčivý dôkaz o tom, že chemické zbrane boli použité sýrskym režimom. viac »


KOMENTÁR Petra Králika: Nemecko posúva Európu k migračnému dominoefektu

Peter Králik

04.07.2018 22:15

BERLÍN - Angela Merkelová uzavrela dohodu o migrácii, ktorou si síce zachránila vlastnú kožu, ale uvrhla EÚ do ďalšej migračnej krízy. Teraz sme na pokraji migračného dominoefektu. Informuje Politico. viac »


KOMENTÁR Ľubomíra Lintnera: Politické mimikry v Bruseli. Za tri roky sa EÚ pri utečencoch neposunula

Ľubomír Lintner

01.07.2018 13:45

BRATISLAVA - Keby ste si pozreli dohody všetkých summitov lídrov Európskej únie od apríla 2015, na ktorých bola témou migrácia, museli by ste konštatovať, že Únia ďalej funguje nie zásluhou činnosti politikov, ale spoločenstvo chvalabohu ešte pokračuje napriek tým rozhodnutiam. Veď si stačí pozrieť jeden z titulkov novín spred troch rokov. viac »


Komentár Ľubomíra Lintnera: Zrušenie voľného pohybu osôb ešte nebolo tak blízko

Ľubomír Lintner

26.06.2018 22:05

BRATISLAVA - Možno je to iba zhoda okolností, ale možno aj symbolika. Len pred pár dňami 14. júna sme si pripomenuli 33 rokov od zrodu dohody o bezcolnej únii. Podpísali ju zakladajúce štáty Belgicko, Francúzsko, Holandsko, Luxembursko a Nemecko v luxemburskom Schengene. viac »


FOTO Kočner a Rusko terčom posmechu Slovákov: Najlepšie vtipy, život je zmenka

NAKA začala trestné stíhanie

23.06.2018 07:35

BRATISLAVA – Slovenskú verejnosť v stredu podvečer prekvapilo nečakané zadržanie podnikateľa Mariána Kočnera v kauze zmenky. Polícia však nelenila a o deň neskôr sa do jej rúk dostal aj exminister hospodárstva a bývalý riaditeľ TV Markíza Pavol Rusko. viac »


Komentár Petra Králika: Štyria americkí vojaci na Slovensku očami transatlantického skeptika

Peter Králik

22.06.2018 12:26

BRATISLAVA - Hlasovanie o štyroch amerických vojakoch v NR SR je nepríjemným odkazom našim zahraničným partnerom, že konsenzus v zahraničnopolitickej orientácii Slovenska v NR SR prestal dávno existovať. No najhoršie sú vnímaní tí, ktorí sa v tomto hlasovaní zdržali, teda poslanci hnutia Sme rodina s výnimkou Milana Krajniaka. viac »


VIDEO Politický bizár v parlamente: Kažimírov odkaz Beblavému, premárnená šanca

Peter Kažimír a Miroslav

21.06.2018 21:35

BRATISLAVA – Obrovská premárnená šanca Miroslava Beblavého. Zakladateľ strany SPOLU sa v parlamente od ministra financií Petra Kažimíra (Smer-SD) dozvedel, že tým, že odišiel zo Siete a odmietol post ministra školstva vo vláde Roberta Fica, urobil chybu. viac »


Kaliňák bráni políciu v kauze brutálneho zásahu: Tvrdý status, ide o hystériu

Robert Kaliňák

20.06.2018 22:35

BRATISLAVA – Veľký policajný zásah spred piatich rokoch v Moldave nad Bodvou je opäť v centre pozornosti. Najnovšie sa do neho zapojil vtedajší minister vnútra Robert Kaliňák, ktorý sa zastal polície – a pustil sa do mimovládok a novinárov. viac »


Správa Reuters o médiách: Najdôveryhodnejšia TA3, TOP v online Topky a nástup fake news

Inštitút Reuters

20.06.2018 15:15

BRATISLAVA – Renomovaný Inštitút Reuters pre štúdium žurnalistiky aj tento rok prišiel so správou o médiách z vybraných 37 krajín sveta – a nechýba medzi nimi aj Slovensko. Z prieskumu vyplýva niekoľko zaujímavých skutočností. viac »


KOMENTÁR Petra Králika: Merkelová s Macronom niečo vymysleli. Čo na to naši?

Peter Králik

20.06.2018 09:15

BRATISLAVA - Nemecko a Francúzsko súhlasili s vytvorením rozpočtu pre eurozónu. Finančné prostriedky by sa mali použiť na investície na podporu ekonomickej konvergencie krajín eurozóny, uviedla v utorok nemecká kancelárka Angela Merkelová po konzultáciách s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom v zámku Meseberg pri Berlíne. Informuje rakúsky Der Standard. viac »


FOTO Matovič páli na všetky strany: Hlina vrátil úder za útok na kandidátku KDH

Alojz Hlina a Igor

19.06.2018 22:16

BRATISLAVA – Vo forme už v pondelok. Šéf OĽaNO Igor Matovič sa po víkende, zrejme plný síl, pustil do veľkej kritiky svojho kolegu z opozície Milana Krajniaka (Sme rodina) a spojenca z regionálnych volieb Alojza Hlinu (KDH). Šéf kresťanských demokratov však ranu vrátil. viac »


KOMENTÁR Petra Králika: Vláda ukazuje našim pracujúcim v zahraničí prostredník

Peter Králik

19.06.2018 08:00

Aktuálne dala vláda SR do pripomienkovacieho konania materiál “Komplexný postup pre návrat Slovákov pracujúcich v zahraničí späť na Slovensko”. viac »


FOTO Odkaz protestujúcich učiteľov ministerke školstva: Začnite konať, Lubyovú odmietli

Protest učiteľov

18.06.2018 23:05

BRATISLAVA – Iniciatíva slovenských učiteľov a študenti z iniciatívy Nie je nám to jedno protestujú pred ministerstvom školstva a žiadajú odpoveď na 11 otázok. viac »


KOMENTÁR Petra Králika: V Európe vznikajú nové pieskoviská, my sa hráme na svojom

Peter Králik

18.06.2018 09:30

BRATISLAVA - Slovenská politická scéna je ako nepodarený vtip. Je jedno, či hovoríme o koalícii, alebo opozícii. viac »


Komentár Milana Kuruca: Úrady práce sú peklo

Milan Kuruc

15.06.2018 19:05

BRATISLAVA - Peklo pre uchádzačov, aj pre pracovníkov úradu. A ako každé peklo, aj toto vzišlo z narcizmu a egoizmu. Peklo proste vždy začína tam, kde vás prestane zaujímať ten druhý, a jediný, kto vás zaujíma ste vy sám. A úrady práce sú toho nešťastným príkladom. viac »


Najčítanejšie články