Voľby do Európskeho parlamentu 2019 | Topky.sk

°C

Štvrtok, 16. júl 2020. Meniny má Drahomír, zajtra Bohuslav.

Eurovoľby 2019

Europoslanci za SaS Jurzyca a Ďuriš Nicholsonová budú členmi frakcie ECR

Lucia Ďuriš Nicholsonová a Eugen Jurzyca

Lucia Ďuriš Nicholsonová a Eugen Jurzyca

19.06.2019 18:00

BRUSEL - Dvaja slovenskí poslanci Európskeho parlamentu (EP), zvolení za stranu Slovensko a solidarita (SaS), Lucia Ďuriš Nicholsonová a Eugen Jurzyca, budú v novom zložení zákonodarného zboru EÚ pôsobiť v politickej skupine Európski konzervatívci a reformisti (ECR). viac »

Volením extrému do EP voliči často ukazujú žltú kartu bežným stranám, tvrdí analytik

Európsky parlament

03.05.2019 13:15

BRUSEL - Vo voľbách do Európskeho parlamentu (EP) voliči často dávajú hlas populistom nie preto, lebo veria, že tie dokážu skutočne riešiť ich problémy, ale preto, aby ukázali bežným stranám - ktoré ich sklamali - žltú, prípadne červenú kartu. Rozhodnutia Európskeho parlamentu pritom majú vo zvyšujúcej sa miere priamy vplyv na náš každodenný život. ... viac »


Dzurinda: Ak chceme dobro, nemali by sme nechať rozhodovať extrém

Mikuláš Dzurinda

03.05.2019 12:15

BRATISLAVA - Ľudia, ktorým ide o spoločné dobro, by mali ísť v májových eurovoľbách voliť a nemali by nechávať rozhodovanie na sympatizantov extrému. Myslí si to bývalý slovenský premiér Mikuláš Dzurinda, ktorý Slovensko priviedol do Európskej únie (EÚ) a Severoatlantickej aliancie (NATO). viac »


Eurovoľby sa blížia: Strany s nacionalistickou politikou nepatria do EP, tvrdí Beňová

Monika Beňová

03.05.2019 11:25

ŠTRASBURG - Ak chce niekto vo voľbách do Európskeho parlamentu (EP) voliť nejakú antisystémovú, extrémistickú alebo populistickú stranu, nemôžeme tomu v tejto chvíli zabrániť. Strany, ktoré sú veľmi úzko orientované na svoju nacionalistickú politiku, v EP nedokážu spolupracovať, lebo každý prichádza s nejakým iným návrhom. V EÚ majú momentálne rastúci ... viac »


Eurovoľby 2019: Most-híd chce presadzovať ochranu menšín i životného prostredia

Eurovoľby 2019: Most-híd chce

30.04.2019 15:15

BRATISLAVA - Poslanci za stranu Most-Híd chcú na pôde Európského parlamentu presadzovať ochranu menšín i životného prostredia či slobodu pohybu. Na dnešnej tlačovej besede k pätnástim rokom od vstupu Slovenska do EÚ to uviedli kandidáti strany do eurovolieb. viac »


Európska komisia provokuje Slovákov: VIDEO Nedržte hubu, poďte voliť

Európska komisia provokuje Slovákov:
Video

27.04.2019 18:10

BRATISLAVA - Zastúpenie Európskej komisie (EK) na Slovensku predstavilo s blížiacimi sa eurovoľbami kampaň, ktorá apeluje na Slovákov, aby išli voliť. viac »


Eurovoľby prichádzajú už o mesiac: Čas na požiadanie o volebný preukaz sa kráti

Eurovoľby prichádzajú už o
Foto

27.04.2019 00:00

BRATISLAVA - Voľby do Európskeho parlamentu sa nezadržateľne blížia. Ich termín je stanovený na 25. mája, a teda už o mesiac dostaneme možnosť si zvoliť svojich zahraničných politických zástupcov v európskom priestore. Na to, kto a akým spôsobom môže voliť, sme sa pozreli v nasledujúcom článku. viac »


Je čas konať, krajná pravica naberá na sile: Výsledky európskych prieskumov naháňajú strach

Je čas konať, krajná
Foto

26.04.2019 15:30

BERLÍN - Každý desiaty európsky volič je presvedčeným stúpencom krajne pravicových strán, vyplýva z prieskumu uskutočnenom v 12 členských štátoch Európskej únie, ktorý v piatok zverejnila medzinárodná spoločnosť YouGov. Prieskum bol zrealizovaný pre nemeckú nadáciu Bertelsmann, informuje tlačová agentúra DPA. viac »


Právnik prehovoril, čo sa bude diať, keď súd rozpustí kotlebovcov: Na voľby môžu zabudnúť!

Právnik prehovoril, čo sa

26.04.2019 13:00

BRATISLAVA – Strane Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) hrozí, že sa nebude môcť zúčastniť na voľbách do Európskeho parlamentu. viac »


Most-Híd sa pripravuje na májové eurovoľby: Sólymos nechce komentovať prieskumy

Most-Híd sa pripravuje na

24.04.2019 14:50

BRATISLAVA – Strana Most-Híd sa momentálne pripravuje na májové eurovoľby, v strane sa však budú musieť zaoberať aj klesajúcimi preferenciami. Vyplýva to zo slov podpredsedu strany a ministra životného prostredia Lászlóa Sólymosa. Po rokovaní vlády tak odpovedal na otázky týkajúce sa toho, že Most-Híd sa podľa aktuálnych prieskumov nemusí dostať do ... viac »


Hlasovanie v eurovoľbách mimo bydliska: O preukaz je možné elektronicky požiadať do 3. mája

Hlasovanie v eurovoľbách mimo

23.04.2019 13:20

BRATISLAVA - O hlasovací preukaz v eurovoľbách je možné požiadať elektronicky, ako aj formou listu do 3. mája. Informuje o tom ministerstvo vnútra na svojom webe. Osobne si môže volič hlasovací preukaz vyzdvihnúť na obecnom úrade najneskôr deň pred konaním volieb, čiže 24. mája. Hlasovací preukaz umožňuje voličovi hlasovať aj mimo trvalého bydliska. viac »


Eurokabaret v máji: Na kandidátnej listine čierna bača, Dubčekov syn aj bývalý kakaovník

Ibrahim Maiga, Igor Adamec,
Foto

23.04.2019 08:00

BRATISLAVA - S blížiacimi sa voľbami do Európskeho parlamentu sa blížia aj očakávania od daných kandidátov do tohto medzinárodného spektra politikov. Pozreli sme sa na ponuku, ktorú stanovili tento rok všetky registrované parlamentné aj mimoparlamentné strany. Niektoré mená na listinách kandidátok však vzbudzujú prekvapenie. Toto je prehľad tých najikonickejších ... viac »


Ďuriš Nicholsonová o svojej kandidatúre: Ako europoslankyňa urobím viac ako opozičná poslankyňa

Lucia Ďuriš Nicholsonová
Foto

21.04.2019 14:55

BRATISLAVA - Z pozície europoslankyne je možné urobiť pre občanov Slovenska viac ako z pozície opozičnej poslankyne Národnej rady SR. Práve to je dôvodom, prečo sa podpredsedníčka Národnej rady SR za stranu Sloboda a Solidarita Lucia Ďuriš Nicholsonová rozhodla kandidovať do Európskeho parlamentu. viac »


Mesežnikov o eurovoľbách: Ľudia cítia väčšiu zodpovednosť pri tých parlamentných

Mesežnikov o eurovoľbách: Ľudia

21.04.2019 13:15

BRATISLAVA - Ľudia pociťujú väčšiu zodpovednosť ísť voliť v parlamentných voľbách než v eurovoľbách. Pre to uviedol politológ Grigorij Mesežnikov. Podľa štatistík dostupných na webovej stránke Európskeho parlamentu bola v posledných eurovoľbách v roku 2014 na Slovensku volebná účasť 13,05 percenta. viac »


Eurovoľby sa blížia: Chcel by som zvýšiť volebnú účasť, tvrdí Miko

Ladislav Miko

20.04.2019 11:00

BRATISLAVA - Zastúpenie Európskej komisie (EK) na Slovensku chce dramaticky zvýšiť účasť na eurovoľbách. V diskusnej relácii na Tablet.TV to vyhlásil jeho vedúci Ladislav Miko. viac »


Lucia Ďuriš Nicholsonová sa rozhodla: Bude kandidovať do NR SR aj v roku 2020

Lucia Ďuriš Nicholsonová

19.04.2019 12:10

BRATISLAVA - Podpredsedníčka Národnej rady SR za stranu Sloboda a Solidarita (SaS) Lucia Ďuriš Nicholsonová je pripravená kandidovať v najbližších parlamentných voľbách. Urobí tak aj v prípade, ak bude europoslankyňou. viac »


Eurovoľby sú za dverami: Koncom mesiaca by sme mali dostať do schránok základné informácie

Eurovoľby sú za dverami:

19.04.2019 10:55

BRATISLAVA - Informácie o májových eurovoľbách by mali voliči dostať do svojich poštových schránok 30. apríla. Informovala o tom Michaela Paulenová z tlačového odboru kancelárie Ministerstva vnútra SR, doručenie informácie o mieste a čase konania volieb je v pôsobnosti obce. viac »


Truban: Chceme Európu bez "ale" a zdravý rozum bez Borisa Kollára

Truban: Chceme Európu bez

17.04.2019 20:30

BRATISLAVA – Progresívne Slovensko (PS) chce byť stranou, ktorá bude v kampani pred voľbami do Európskeho parlamentu prezentovať racionálne riešenia vyplývajúce zo zdravého rozumu a zároveň sa bude jednoznačne hlásiť k myšlienke európskej spolupráce. viac »


VIDEO Salvini chce počas eurovolieb budovať novú frakciu: Na Slovensku sa mu zapáčil Kollár

Boris Kollár a Matteo
Video

15.04.2019 00:00

BRATISLAVA - Taliansky vicepremiér a minister vnútra Matteo Salvini, ktorý ide v najbližších voľbách do Európskeho parlamentu s odhodlaním vybudovania novej frakcie si začal hľadať sympatizantov s jeho ideou v krajinách EÚ. Zo slovenskej politickej scény ho oslovila strana Sme rodina na čele s Borisom Kollárom. Tá mu sympatie opätovala a v rámci volieb pôjdu v spoločnej línii. viac »


Eurovoľby sa nezadržateľne blížia: Opozícia má taktiku, ako prilákať voličov k urnám

Eurovoľby sa nezadržateľne blížia:
Foto

13.04.2019 12:55

BRATISLAVA - Opozičné politické strany chcú prilákať voličov k voľbám do Európskeho parlamentu predovšetkým osobným vysvetľovaním dôležitosti Európskej únie v regiónoch Slovenska. Opozičná strana Sloboda a Solidarita (SaS) podľa jej predsedu a šéfa eurovolebnej kampane Richarda Sulíka chce voličov osloviť v prvom rade kvalitnou kandidátkou. viac »


Figeľ v otvorenej spovedi: Bol som vyjednávač aj prvý eurokomisár a dnes podporujem tím KDH

Ján Figeľ
Foto

13.04.2019 08:10

BRATISLAVA – Osobitný vyslanec Európskej únie (EÚ) Ján Figeľ prijal ponuku kandidovať za KDH do Európskeho parlamentu aj preto, aby svojou účasťou z posledného miesta podporil celý tím, nejde však o symbolickú kandidatúru. viac »


Najčítanejšie články